عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مركب قلم عالم افضل‌ از خون شهداست

مركب قلم عالم افضل‌ از خون شهداست
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:02 ب.ظ

مدير نهضت سوادآموزي خراسان جنوبي:
مركب قلم عالم افضل‌ از خون شهداست

خبرگزاري فارس: مدير نهضت سوادآموزي خراسان جنوبي گفت: مركب قلم عالم، افضل‌ از خون شهدا است و جايگاه قلم و علم بسيار والا است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، حجت‌الاسلام ابوالحسن نبئي پيش از ظهر امروز در جلسه شوراي پشتيباني نهضت سوادآموزي شهرستان سربيشه اظهار داشت: سوادآموزي بحث روز و نياز جامعه است و جايگاه قلم و علم جايگاه بسيار والايي است.
وي افزود: مركب قلم عالم، افضل‌تر از خون شهدا است و از جمله مشكلات ما در امر سوادآموزي جدي نگرفتن اين امر خطير در جامعه و كمبود نيرو و بودجه است.
نبئي مهم‌ترين مشكلات نهضت سوادآموزي شهرستان را كمبود وسيله نقليه براي نظارت بر كلاس‌ها، پراكندگي سوادآموزان، نداشتن آموزشيار مرد براي پوشش دادن بي‌سوادان مرد و كمبود نيروي كادر اداري بيان كرد.

* سوادآموزي عزم جدي مي‌خواهد
فرماندار شهرستان سربيشه نيز گفت: حل معضل بي‌سوادي در شهرستان سربيشه با توجه به اينكه اكثر جمعيت آن را روستاييان و عشاير تشكيل مي‌دهند و پراكندگي روستاها و سكونتگاه‌هاي عشايري بسيار ضروري است.
سيدعليرضا حسيني افزود: سوادآموزي عزم جدي و همكاري زياد دستگاه‌هاي عضو شورا و مسئولان را مي‌طلبد و با توجه به اينكه كمك به محو بي‌سوادي در كشور به فرمان رهبر كبير انقلاب امام(ره) و رهبر معظم انقلاب است تكليف همه مسئولان را سنگين‌تر مي‌كند.

*1166 نفر زير پوشش سوادآموزي در سربيشه هستند
مسئول نهضت سوادآموزي سربيشه نيز گفت: 55 نفر آموزشيار در سال جاري در سطح شهرستان مشغول به كار بوده كه هشت نفر فوق‌ديپلم و 47 نفر ليسانس هستند.
رضا زنگويي افزود: تعداد يك‌هزار و 166 نفر سوادآموز بي‌سواد و كم‌سواد در 22 كلاس سوادآموزي زير پوشش قرار دارند كه 498 نفر در دوره مقدماتي و در 49 كلاس و 668 نفر دوره تكميلي در 73 كلاس سازماندهي شده‌اند.
وي با بيان اينكه از مجموع اين كلاس‌ها 16 كلاس در نقاط شهري و 106 كلاس در نقاط روستايي برگزار شده است، افزود: بي‌سوادان شهرستان 2 هزار و 254 نفر هستند كه يك‌هزار و 823 نفر در نقاط روستايي و 431 نفر در نقاط شهري وجود دارند.
مسئول نهضت سوادآموزي سربيشه اذعان داشت: تعداد بي‌سوادان مرد در نقاط روستايي 977 نفر و تعداد بي‌سوادان زن 846 نفر است.
زنگويي افزود: تعداد بي‌سوادان مرد در نقاط شهري نيز 215 نفر و تعداد بي‌سوادان زن 216 نفر هستند.
انتهاي پيام/غ20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها