عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مركب قلم عالم افضل‌ از خون شهداست

مركب قلم عالم افضل‌ از خون شهداست
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:02 ب.ظ

مدير نهضت سوادآموزي خراسان جنوبي:
مركب قلم عالم افضل‌ از خون شهداست

خبرگزاري فارس: مدير نهضت سوادآموزي خراسان جنوبي گفت: مركب قلم عالم، افضل‌ از خون شهدا است و جايگاه قلم و علم بسيار والا است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، حجت‌الاسلام ابوالحسن نبئي پيش از ظهر امروز در جلسه شوراي پشتيباني نهضت سوادآموزي شهرستان سربيشه اظهار داشت: سوادآموزي بحث روز و نياز جامعه است و جايگاه قلم و علم جايگاه بسيار والايي است.
وي افزود: مركب قلم عالم، افضل‌تر از خون شهدا است و از جمله مشكلات ما در امر سوادآموزي جدي نگرفتن اين امر خطير در جامعه و كمبود نيرو و بودجه است.
نبئي مهم‌ترين مشكلات نهضت سوادآموزي شهرستان را كمبود وسيله نقليه براي نظارت بر كلاس‌ها، پراكندگي سوادآموزان، نداشتن آموزشيار مرد براي پوشش دادن بي‌سوادان مرد و كمبود نيروي كادر اداري بيان كرد.

* سوادآموزي عزم جدي مي‌خواهد
فرماندار شهرستان سربيشه نيز گفت: حل معضل بي‌سوادي در شهرستان سربيشه با توجه به اينكه اكثر جمعيت آن را روستاييان و عشاير تشكيل مي‌دهند و پراكندگي روستاها و سكونتگاه‌هاي عشايري بسيار ضروري است.
سيدعليرضا حسيني افزود: سوادآموزي عزم جدي و همكاري زياد دستگاه‌هاي عضو شورا و مسئولان را مي‌طلبد و با توجه به اينكه كمك به محو بي‌سوادي در كشور به فرمان رهبر كبير انقلاب امام(ره) و رهبر معظم انقلاب است تكليف همه مسئولان را سنگين‌تر مي‌كند.

*1166 نفر زير پوشش سوادآموزي در سربيشه هستند
مسئول نهضت سوادآموزي سربيشه نيز گفت: 55 نفر آموزشيار در سال جاري در سطح شهرستان مشغول به كار بوده كه هشت نفر فوق‌ديپلم و 47 نفر ليسانس هستند.
رضا زنگويي افزود: تعداد يك‌هزار و 166 نفر سوادآموز بي‌سواد و كم‌سواد در 22 كلاس سوادآموزي زير پوشش قرار دارند كه 498 نفر در دوره مقدماتي و در 49 كلاس و 668 نفر دوره تكميلي در 73 كلاس سازماندهي شده‌اند.
وي با بيان اينكه از مجموع اين كلاس‌ها 16 كلاس در نقاط شهري و 106 كلاس در نقاط روستايي برگزار شده است، افزود: بي‌سوادان شهرستان 2 هزار و 254 نفر هستند كه يك‌هزار و 823 نفر در نقاط روستايي و 431 نفر در نقاط شهري وجود دارند.
مسئول نهضت سوادآموزي سربيشه اذعان داشت: تعداد بي‌سوادان مرد در نقاط روستايي 977 نفر و تعداد بي‌سوادان زن 846 نفر است.
زنگويي افزود: تعداد بي‌سوادان مرد در نقاط شهري نيز 215 نفر و تعداد بي‌سوادان زن 216 نفر هستند.
انتهاي پيام/غ20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها