عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رفع 6004 حادثه در بخش آب و فاضلاب سنندج

رفع 6004 حادثه در بخش آب و فاضلاب سنندج
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:02 ب.ظ

مدير اداره بهره‌برداري آبفاي شهري سنندج خبر داد:
رفع 6004 حادثه در بخش آب و فاضلاب سنندج

خبرگزاري فارس: مدير اداره بهره‌برداري آبفاي شهري سنندج گفت: امسال 6‌ هزار و چهار حادثه در شبكه آبرساني، جمع‌آوري و خطوط انتقال فاضلاب اين شهر رخ داد كه با تلاش نيروهاي واحد شبكه و اتفاقات آبفاي سنندج رفع شد.

فلاح رسولي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: از اين ميزان حوادث 4‌هزار و سه مورد آن مربوط به حوادث شبكه آبرساني و 2هزار و يك مورد مربوط به شبكه جمع‌آوري و خطوط انتقال فاضلاب است.
وي با اشاره به كاهش وقوع اين اتفاقات در سال جاري افزود: اين آمار نسبت به سال گذشته 6.6 درصد كاهش يافته است.
وي بيشترين اتفاقات را مربوط به مناطق حاشيه‌نشين مانند محلات عباس‌آباد بالا و پايين، فرجه، اسلام‌آباد، كاني‌كوزله و بافت سنتي و فرسوده شهر مانند محلات قطارچيان، تازه‌آباد، اردلان، چهار باغ و شهدا اعلام كرد.
مدير اداره بهره‌برداري آبفاي شهري سنندج احداث شبكه‌هاي موجود آب توسط اهالي شهر به صورت سنتي و بدون در نظر گرفتن توسعه آينده و اصول و معيارهاي فني، پوسيدگي و فرسودگي شبكه‌ها با توجه به طول عمر بالاي آنها و سنتي بودن شبكه‌هاي موجود فاضلاب را از مهم‌ترين علل اين حوادث در مناطق مذكور دانست.
رسولي تصريح كرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در راستاي اصلاح شبكه‌هاي آب و فاضلاب توسط بانك جهاني و همچنين تخصيص اعتبارات توسط شركت انتظار مي‌رود با انجام عمليات تكميلي مانند خارج كردن شبكه‌هاي قديمي از مدار، تعداد اتفاقات به ميزان چشمگيري كاهش يابد.
وي در پايان اضافه كرد: كاهش حوادث مستلزم انجام عمليات تكميلي مانند خارج كردن شبكه‌هاي قديمي از مدار بهره‌برداري و تعويض يا تعمير شيرآلات منصوبه به منظور مانور بهتر بر روي شبكه و مديريت فشار بوده كه اميد است با توجه به تفكيك مناطق بهره‌برداري به سه منطقه، در انجام اين مهم اقدامات لازم صورت بگيرد.
انتهاي پيام/ز30/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها