عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

اصفهان در رسيدگي به بازنشستگان از عقب‌افتاده‌ترين استان‌هاست

اصفهان در رسيدگي به بازنشستگان از عقب‌افتاده‌ترين استان‌هاست
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:02 ب.ظ

مدير‌عامل كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان:
اصفهان در رسيدگي به بازنشستگان از عقب‌افتاده‌ترين استان‌هاست

خبرگزاري فارس: مدير‌عامل كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان گفت: استان اصفهان در طول تاريخ در همه صحنه‌ها حضور داشته ولي در رسيدگي به امور بازنشستگان از عقب‌افتاده‌ترين استان‌ها است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، مجيد روستايي ظهر امروز در كنفرانس مطبوعاتي بازنشستگان فرهنگ در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش رسانه‌ها در جامعه، اظهار داشت: پيشرفت، تكامل و تعادل در جامعه‌اي وجود دارد كه رسانه‌ها و مطبوعات در آن جامعه فعال و پويا هستند.
وي با بيان اينكه تلاش‌هاي اصحاب رسانه در استان اصفهان به صورت واضح مشاهده مي‌شود، تصريح كرد: استان اصفهان با تلاش‌ها و افكار اصحاب رسانه آشنا بوده و اين قشر بايد از جايگاه ويژه‌اي در جامعه برخوردار باشند.
مدير‌عامل كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان به جايگاه ويژه اصحاب رسانه اشاره كرد و ادامه داد: جامعه‌اي كه براي اشكال و انواع مختلف رسانه‌ها جايگاه ويژه‌اي داشته باشد منفعت دو ‌جانبه مسئولان و مردم در آن وجود دارد.
وي افزود: اصحاب رسانه ديده‌بان جامعه هستند و مشكلات موجود در جامعه را شناسايي مي‌كنند و اين موضوع هزينه‌هاي زيادي را در جامعه كاهش مي‌دهد.
روستايي با بيان اينكه اصحاب رسانه پويايي جامعه را رقم مي‌زنند، تاكيد كرد: اصحاب رسانه به دليل درك و بينش درست از شرايط و مشكلات موجود در جامعه مي‌توانند جامعه را به سمت پويايي حركت دهند.
وي به نقش رسانه در سه محور اساسي اشاره كرد و گفت: اصحاب رسانه باور‌ها و ارزش‌هاي جامعه را با تحليل‌هاي خود تبيين مي‌كنند و تعادل را در جامعه به وجود مي‌آورند.
مدير‌عامل كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان با بيان اينكه مسئولان بايد به مسئله بازنشستگي توجه كنند، اضافه كرد: بازنشستگي يكي از مسائلي است كه در آينده بايد به صورت جدي به آن توجه شود و برنامه‌ريزي‌هاي جدي نسبت به آن انجام شود.
وي بيان داشت: در حال حاضر برنامه‌ريزان و متوليان امور بازنشستگي به مسائل و مشكلات بازنشستگان توجه نكرده و از آن غافل هستند.
روستايي به آمار بازنشستگان در جامعه اشاره كرد و اظهار داشت: آمار بازنشستگان موجود در جامعه نشان دهنده افزايش بازنشستگان و سالمندان در سال‌هاي آينده است.
وي با اشاره به اينكه بازنشستگان مشكلات و مسائل خاص خود را دارند، تصريح كرد: در صورت عدم برنامه‌ريزي و نداشتن مديريت براي امور بازنشستگان، مشكلات و معضلات اين قشر از جامعه را افزايش مي‌دهد.
مدير‌عامل كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان به تعداد بازنشستگان اشاره كرد و بيان داشت: در حال حاضر حدود 7 ميليون بازنشسته وجود دارد كه 1.5 ميليون نفر از اين بازنشستگان زير پوشش بهزيستي و كميته امداد و حدود 2 ميليون نفر از آن‌ها زير پوشش بيمه بازنشستگي و تامين اجتماعي هستند.
وي افزود: امروزه بيش از 9 ميليون شاغل وجود دارند كه زير پوشش بيمه بازنشستگي نيستند و اين يكي از مشكلات اين افراد براي زمان بازنشستگي آن‌ها است.
روستايي با اشاره به يكي از مهم‌ترين مشكلات بازنشستگان، تاكيد كرد: امروزه براي استخدام نيرو‌ها شرايط و توانمندي‌هاي لازم فراهم شده ولي شرايطي براي ورود افراد به مرحله بازنشستگي پيش‌بيني نشده است.
وي ‌به حساس‌ترين دوران زندگي اشاره كرد و بيان داشت: دوران بازنشستگي يكي از حساس‌ترين دوران زندگي انسان بوده و دستگاه‌هاي اجرايي بايد شرايط و آمادگي‌هاي روحي و رواني را براي ورود به اين دوران فراهم كنند.
مدير‌عامل كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان با اشاره به تعداد بازنشستگان آموزش و پرورش در كشور، تصريح كرد: در حال حاضر بيش از 800 هزار نفر بازنشسته فرهنگي در كل كشور وجود دارد و در استان اصفهان بيش از 41 هزار نفر بازنشسته فرهنگي وجود دارد و بيش از 14 هزار نفر عضو كانون بازنشستگي هستند.
وي با اشاره به اينكه كانون بازنشستگي از تشكيلات خود‌جوش و مردمي بوده، افزود: برگزاري كلاس‌هاي آموزشي، هنري و غيره براي بازنشستگاني كه عضو كانون بوده از فعاليت‌هاي كانون بازنشستگي است.
روستايي به خدمات رفاهي اين كانون اشاره كرد و ادامه داد: تاسيس مركز فرهنگي خانه معلم، استفاده از امكانات پزشكان، آزمايشگاه‌ها و بيمارستان‌ها از خدمات رفاهي است كه اين كانون به بازنشستگان ارائه مي‌دهد.
وي با اشاره به ارائه تسهيلات وام اين كانون به بازنشستگان، اضافه كرد: اين كانون ماهانه 140 ميليون تومان وام به اعضاي اين كانون پرداخت مي‌كند.
مدير‌عامل كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان به گردشگري بازنشستگان اشاره كرد و گفت: يكي از نياز‌هاي بازنشستگان، سفر و گردشگري و ايجاد نشاط در آن‌ها بوده و براي هر بازنشسته 130 هزار تومان يارانه سفر اختصاص داده شده است.
انتهاي پيام/صا10/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها