عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تصفيه‌خانه گرمي تا 20 سال آينده جوابگوي نياز منطقه است

تصفيه‌خانه گرمي تا 20 سال آينده جوابگوي نياز منطقه است
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:02 ب.ظ

مجري طرح آبرساني شركت آب منطقه‌اي اردبيل:
تصفيه‌خانه گرمي تا 20 سال آينده جوابگوي نياز منطقه است

خبرگزاري فارس: مجري طرح‌هاي آبرساني شركت آب منطقه‌اي استان اردبيل گفت: با پيش‌بيني‌‌هاي مورد نظر تصفيه‌خانه گرمي تا 20 سال پاسخگوي نياز جمعيتي منطقه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، محمد‌رضا خليل‌پور پيش از ظهر امروز در جلسه بررسي طرح‌هاي مطالعاتي شركت آب منطقه‌اي اردبيل اظهار داشت: با هدف تامين آب شرب شهر گرمي و روستاهاي اطراف آن از سال 85 طرح مطالعه احداث تصفيه‌خانه شكل عملياتي به خود گرفته و در چهار مرحله ايستگاه پمپاژ فعال شده است.
وي افزود: يك مرحله از اين انتقال به صورت ثقلي و بقيه نيز به مرحله اجرا رسيده و هم‌اكنون اهالي گرمي از آب شرب سالم بهره‌مند هستند.
مجري طرح آبرساني شركت آب منطقه‌اي اردبيل اين طرح را شامل پنج مخزن و ظرفيت مخاز را در مجموع 90 هزار متر مكعب اعلام كرد.
خليل‌پور اظهار داشت: اين طرح بعد از مطالعه و عملياتي شدن در سال 87 به بهره‌برداري رسيده و تامين آب شرب مطمئن گرمي را سبب شده است.
وي افزود: در سال آغاز اجرا اين طرح براي جمعيت 38 هزار نفري طراحي و تعريف شده و در سال هدف قادر است آب شرب 62 هزار نفر جمعيت را نيز تامين كند.
مجري طرح آبرساني شركت آب منطقه‌اي اردبيل طول خط انتقال اين تصفيه‌خانه را 50 كيلومتر عنوان كرد و گفت: هزينه اجراي اين طرح 14 ميليارد تومان بوده كه با عملياتي شدن آن مشكل اهالي گرمي در تامين منابع آب مطمئن و پايدار برطرف شده است.
وي افزود: با هدف تامين آب مشگين‌شهر نيز تصفيه‌خانه اين شهر از سال 82 عمليات اجرايي خود را آغاز كرده و هم‌اكنون از خياوچايي اين منابع آبي تامين مي‌شود.
خليل‌پور خط انتقال اين تصفيه خانه را 15 كيلومتر با اقطار لوله‌هاي 400 تا 700 متر اعلام كرد و گفت: اين تصفيه‌خانه در حد فاصل قينرچه، موئيل و خياوچايي احداث شده است.
وي ظرفيت تصفيه‌خانه آب شرب مشگين را 450 ليتر در ثانيه اعلام كرد و افزود: اين ظرفيت قابل توسعه به 670 ليتر در ثانيه است.
مجري طرح آبرساني شركت آب منطقه‌اي اردبيل گفت: خروجي تصفيه‌خانه شامل چهار مخزن در شهر مشگين‌ است كه از طريق شبكه‌هاي قابل اطمينان به مناطق مختلف انتقال پيدا مي‌كند.
وي در مورد طرح آبرساني اردبيل و شهر سرعين نيز اظهار داشت: اين طرح بعد از مطالعات سه ساله از سال 83 چهره عملياتي به خود گرفته و با خط انتقال به طول يك هزار و 400 متر از محل تصفيه‌خانه تا مخازن و سپس شهر اردبيل با استفاده از دو مخزن قابليت انتقال آب را به اين شهر دارد.
وي گفت: براي اين كار مخازني در منطقه شام اسبي و شورابيل نيز طراحي شده تا آب مطمئن، سالم و پايدار را به مركز استان انتقال دهند.
وي هزينه اجراي اين طرح را 37 ميليارد تومان اعلام كرد و افزود: اعتبار مورد نياز براي اجراي بقيه طرح نيز 20 ميليارد تومان است كه در صورت تخصيص تا دو سال آينده كل پروژه تكميل و بهره‌برداري از آن نهايي مي‌شود.
انتهاي پيام/غ20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها