عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

36 فيلم به بخش رقابتي جشنواره فيلم كوتاه راه يافت

36 فيلم به بخش رقابتي جشنواره فيلم كوتاه راه يافت
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:02 ب.ظ

در استان چهارمحال و بختياري؛
36 فيلم به بخش رقابتي جشنواره فيلم كوتاه راه يافت

خبرگزاري فارس: رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهركرد از راهيابي 36 فيلم به بخش رقابتي دومين جشنواره فيلم كوتاه "بام ايران " در استان چهارمحال و بختياري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، جواد كارگران ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ميان 66 اثر رسيده به دبيرخانه اين جشنواره، هيئت داوران 36 فيلم را براي راهيابي به بخش رقابتي جشنواره معرفي كرده و شايسته نمايش در روزهاي اكران فيلم‌هاي جشنواره دانستند.
وي به رشد قابل توجه اين آثار نسبت به سال گذشته اشاره كرد و افزود: تعداد آثار ارسال شده به دبيرخانه اين جشنواره نشان از استقبال چشمگير هنرمندان فيلمساز استان در جشنواره امسال دارد.
كارگران افزود: آثار رسيده به جشنواره در بخش‌هاي آزاد( مستند و داستاني) و موضوعات "بام هميشه بلند ايران " و "كار مضاعف و همت مضاعف " است كه نسبت به سال گذشته هم از نظر كيفي و هم كمي از سطح خوبي برخوردار بوده و با استقبال چشمگير فيلمسازان اين استان روبه‌رو شده است.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شهركرد همچنين از اكران همزمان فيلم‌هاي اين جشنواره در شهرستان‌هاي بروجن، فارسان، اردگان و اردل خبر داد و گفت: اين فيلم‌ها در تاريخ‌هاي نهم تا يازدهم اسفندماه در اين شهرستان‌ها به اكران عمومي گذاشته مي‌شوند.
كارگران تصريح كرد: هنرمندان استان از قابليت‌هاي هنري بسياري برخوردارند كه برگزاري چنين جشنواره‌هايي ويژه مي‌تواند در شكوفايي اين استعدادها گام مؤثري باشد.
وي افزود: دومين جشنواره فيلم كوتاه استان به همت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياري، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شهركرد، انجمن فيلم كوتاه شهركرد و انجمن سينماي جوان دفتر شهركرد از تاريخ نهم تا يازدهم اسفندماه در مجتمع فرهنگي هنري غدير و مهر شهركرد برگزار شده و آيين اختتامبه آن در يازدهم اسفند در مجتمع فرهنگي هنري مهر شهركرد برگزار خواهد شد.
كارگران در ادامه با اشاره به اهداف برگزاري اين جشنواره افزود: فيلم كوتاه رسانه‌اي است كه در آن سوژه و ايده حرف اول را مي‌زند و اينكه فيلمساز بتواند در كوتاه‌ترين زمان ممكن و بدون پرداختن به حواشي به پردازش و ارائه ايده بپردازد، از امتيازات كارگرداني اين آثار است.
دبير دومين جشنواره فيلم كوتاه چهارمحال و بختياري با تأكيد بر اينكه فيلم كوتاه ايده محور است، گفت: در فيلم كوتاه ديالوگ در خدمت حركت است و شخصيت‌ها را تعريف مي‌كند و سبب تقويت تصاوير مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: برهمين اساس فيلم‌هاي كوتاهي واقعا موفقيت بار هستند كه تنها به يك حادثه بپردازند.
كارگران با بيان اينكه فيلم كوتاه به دليل دسترسي به بازار رسانه نيازمند حمايت‌هاي مالي و معنوي است، گفت: عدم حمايت مناسب از فيلم كوتاه و سازندگان اينگونه آثار اولين لطمه را بر پيكره فيلم كوتاه كشور وارد مي‌كند برهمين اساس برگزاري اينگونه جشنواره‌ها نوعي حمايت از فيلمسازان جوان به شمار مي‌رود.
انتهاي پيام/صا20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها