عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

36 فيلم به بخش رقابتي جشنواره فيلم كوتاه راه يافت

36 فيلم به بخش رقابتي جشنواره فيلم كوتاه راه يافت
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:02 ب.ظ

در استان چهارمحال و بختياري؛
36 فيلم به بخش رقابتي جشنواره فيلم كوتاه راه يافت

خبرگزاري فارس: رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهركرد از راهيابي 36 فيلم به بخش رقابتي دومين جشنواره فيلم كوتاه "بام ايران " در استان چهارمحال و بختياري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، جواد كارگران ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ميان 66 اثر رسيده به دبيرخانه اين جشنواره، هيئت داوران 36 فيلم را براي راهيابي به بخش رقابتي جشنواره معرفي كرده و شايسته نمايش در روزهاي اكران فيلم‌هاي جشنواره دانستند.
وي به رشد قابل توجه اين آثار نسبت به سال گذشته اشاره كرد و افزود: تعداد آثار ارسال شده به دبيرخانه اين جشنواره نشان از استقبال چشمگير هنرمندان فيلمساز استان در جشنواره امسال دارد.
كارگران افزود: آثار رسيده به جشنواره در بخش‌هاي آزاد( مستند و داستاني) و موضوعات "بام هميشه بلند ايران " و "كار مضاعف و همت مضاعف " است كه نسبت به سال گذشته هم از نظر كيفي و هم كمي از سطح خوبي برخوردار بوده و با استقبال چشمگير فيلمسازان اين استان روبه‌رو شده است.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شهركرد همچنين از اكران همزمان فيلم‌هاي اين جشنواره در شهرستان‌هاي بروجن، فارسان، اردگان و اردل خبر داد و گفت: اين فيلم‌ها در تاريخ‌هاي نهم تا يازدهم اسفندماه در اين شهرستان‌ها به اكران عمومي گذاشته مي‌شوند.
كارگران تصريح كرد: هنرمندان استان از قابليت‌هاي هنري بسياري برخوردارند كه برگزاري چنين جشنواره‌هايي ويژه مي‌تواند در شكوفايي اين استعدادها گام مؤثري باشد.
وي افزود: دومين جشنواره فيلم كوتاه استان به همت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياري، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شهركرد، انجمن فيلم كوتاه شهركرد و انجمن سينماي جوان دفتر شهركرد از تاريخ نهم تا يازدهم اسفندماه در مجتمع فرهنگي هنري غدير و مهر شهركرد برگزار شده و آيين اختتامبه آن در يازدهم اسفند در مجتمع فرهنگي هنري مهر شهركرد برگزار خواهد شد.
كارگران در ادامه با اشاره به اهداف برگزاري اين جشنواره افزود: فيلم كوتاه رسانه‌اي است كه در آن سوژه و ايده حرف اول را مي‌زند و اينكه فيلمساز بتواند در كوتاه‌ترين زمان ممكن و بدون پرداختن به حواشي به پردازش و ارائه ايده بپردازد، از امتيازات كارگرداني اين آثار است.
دبير دومين جشنواره فيلم كوتاه چهارمحال و بختياري با تأكيد بر اينكه فيلم كوتاه ايده محور است، گفت: در فيلم كوتاه ديالوگ در خدمت حركت است و شخصيت‌ها را تعريف مي‌كند و سبب تقويت تصاوير مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: برهمين اساس فيلم‌هاي كوتاهي واقعا موفقيت بار هستند كه تنها به يك حادثه بپردازند.
كارگران با بيان اينكه فيلم كوتاه به دليل دسترسي به بازار رسانه نيازمند حمايت‌هاي مالي و معنوي است، گفت: عدم حمايت مناسب از فيلم كوتاه و سازندگان اينگونه آثار اولين لطمه را بر پيكره فيلم كوتاه كشور وارد مي‌كند برهمين اساس برگزاري اينگونه جشنواره‌ها نوعي حمايت از فيلمسازان جوان به شمار مي‌رود.
انتهاي پيام/صا20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها