عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اعلام موجودي كالا مشمول تمام انبارهاي دولتي و خصوصي است

اعلام موجودي كالا مشمول تمام انبارهاي دولتي و خصوصي است
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:03 ب.ظ

معاون سازمان بازرگاني استان بوشهر:
اعلام موجودي كالا مشمول تمام انبارهاي دولتي و خصوصي است

خبرگزاري فارس: معاون بازرسي و نظارت سازمان بازرگاني استان بوشهر گفت: اعلام موجودي كالا مشمول تمام سردخانه‌ها و انبارها اعم از دولتي، عمومي و خصوصي شده و هيچ استثنايي در اين زمينه وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، حيدر يزدانشناس پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بي‌توجهي به زمان‌هاي تعيين شده و تاخير در اعلام موجودي 22 قلم كالاي ضروري از سوي بنكداران، انبارها و سردخانه‌ها به منزله عدم اعلام موجودي تلقي شده و موجب تشكيل پرونده تخلف مي‌شود.
وي افزود: بنابر اعلام سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان اول و پانزدهم هر ماه زمان اعلام موجودي واحدهاي بنكداري، انبارها و سردخانه‌ها تعيين شده است.
معاون سازمان بازرگاني استان بوشهر با بيان اينكه اين واحدها موظف هستند، در يك فرصت 48 ساعته از زمان تعيين‌شده، نسبت به اعلام موجودي 22 قلم كالاي ضروري به سامانه ثبت آمار انبارها، سردخانه‌هاي سازمان حمايت اقدام كنند، تصريح كرد: پس از پايان زمان مقرر حتي اگر واحدي تمايل به اين كار داشته باشد، ثبت آمار موجودي در سامانه ممكن نبوده و واحدهايي كه آمارشان ثبت نشده باشد متخلف محسوب شده و براي ايشان پرونده تخلف تشكيل مي‌شود.
يزدانشناس اضافه كرد: براي بنكداري‌ها، انبارها و سردخانه‌هايي كه در زمان مقرر نسبت به ثبت اطلاعاتشان اقدام نكرده باشند، پرونده تخلف اختفا‌ و امتناع از فروش كالا تشكيل مي‌شود و در صورتي كه شواهد بر احتكار كالا دلالت داشته باشد اين تخلف نيز به پرونده اضافه و مراتب براي رسيدگي و صدور حكم به سازمان تعزيرات حكومتي ارسال مي‌شود.
يزدانشناس با بيان اينكه براساس برنامه‌ريزي‌هاي سازمان حمايت در كنترل و نظارت بر بازار، تمام‌ سازمان‌ها و ادارات بازرگاني سراسر كشور موظف شده‌اند در زمان‌هاي تعيين شده اطلاعات انبارها و سردخانه‌ها را دريافت و در سامانه مذكور ثبت كنند، اظهار داشت: اين سامانه از ابتداي سال راه‌اندازي و از مهر ماه به صورت تشويقي آمار و اطلاعات واحدها را ثبت كرده است.
وي خاطرنشان كرد: از ابتداي آبان ماه ثبت آمار 22 قلم كالاي ضروري، اجباري شده است و واحدهاي كه به هر دليلي از اين روند امتناع كنند به عنوان متخلف به سازمان تعزيرات معرفي مي‌شوند.
انتهاي پيام/ج20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها