عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

زمين‌گير شدن هواپيماهاي توپولوف فرودگاه آبادان را نيمه تعطيل كرد

زمين‌گير شدن هواپيماهاي توپولوف فرودگاه آبادان را نيمه تعطيل كرد
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:04 ب.ظ

فارس گزارش مي‌دهد؛
زمين‌گير شدن هواپيماهاي توپولوف فرودگاه آبادان را نيمه تعطيل كرد

خبرگزاري فارس: در پي زمين‌گير شدن هواپيماهاي توپولوف بسياري از پروازهاي فرودگاه آبادان به ويژه به مقصد تهران لغو شد و اين موضوع باعث نيمه تعطيل شدن فعاليت فرودگاه بين‌المللي آبادان در سه روز گذشته شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از آبادان، در پي زمين‌گير شدن هواپيماهاي توپولوف بسياري از پروازهاي فرودگاه آبادان به ويژه مسير آبادان به تهران و برعكس لغو شد.
اين موضوع سرگرداني مسافران در فرودگاه آبادان را در پي داشت كه در همين راستا بسياري از مسافران مجبور شدند با ديگر وسايل نقليه به مقصد خود سفر كنند.
باتوجه به اينكه شهرهاي آبادان و خرمشهر يكي از قطب‌هاي تجاري و صنعتي استان خوزستان به شمار مي‌آيند و حضور سرمايه‌گذاران در اين مناطق چشمگير است وضعيت به‌وجود آمده مشكلات عديده‌اي را براي تردد فعالان اقتصادي منطقه به وجود آورده است.
با اين حال يكي از مسافران سرگردان در فرودگاه آبادان اظهار داشت: با لغو اين پروازها بسياري از ملاقات‌ها و برنامه‌هاي مهم بنده در هفته جاري با مشكل روبه‌رو شد.
علي ايزدي خاطرنشان كرد: متوقف شدن پروازهاي هواپيماهاي توپولوف در راستاي ارتقاي سطح ايمني پروازها در جاي خود اقدامي ارزشمند است، اما به موازات اجراي اين طرح مسئولان بايد با برنامه‌ريزي از بروز چنين مشكلاتي جلوگيري مي‌كردند كه اين همه مسافر در نقاط مختلف كشور با مشكل مواجه نشوند.
يكي ديگر از مسافران ادامه داد: با توجه به اينكه بنده به عنوان يك سرمايه‌گذار در اين منطقه فعاليت دارم و در هفته چند بار با هواپيما سفر مي‌كنم با تداوم اين وضعيت مشكلات عديده‌اي براي بنده به‌وجود خواهد آمد.
محمد مجاهد تصريح كرد: مسئولان نبايد بدون برنامه‌ريزي اقدام به اجراي اين طرح مي‌كردند زيرا اجراي اين طرح به اين گونه در بسياري از فعاليت‌هاي تجاري و اقتصادي منطقه خلل ايجاد خواهد كرد.

* مشكل فرودگاه آبادان بالابودن حجم تردد توپولوف‌ها در اين مسير است
با اين حال نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: بنده به همراه ساير نمايندگان مردم آبادان در مجلس در يك الي دو ماه گذشته پيگيري‌هاي لازم براي جايگزيني هواپيماهاي فرودگاه آبادان داشتيم.
سيدحسين دهدشتي خاطرنشان كرد: باتوجه به اينكه بيشتر پروازهاي آبادان توپولوف هستند، مشكلات عديده‌اي در اين راستا به‌وجود آمده است.
وي افزود: البته با اجراي طرح زمين‌گير شدن هواپيماهاي توپولف در اكثر نقاط كشور مشكلات متعددي به وجود آمده اما به‌دليل اينكه حجم بيشتر پروازهاي آبادان با هواپيماهاي توپولوف انجام مي‌شد اين مشكلات در فرودگاه آبادان بيشتر مشهود است.
نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: قبل از اجراي اين طرح بارها به وزارت راه در اين خصوص تذكر داديم اما نتيجه‌اي حاصل نشده است.
وي تصريح كرد: امروز نيز به همين منظور با مسئولان در وزارت راه جلسه‌اي خواهيم داشت و به بررسي موضوع مي‌پردازيم.

* وزارت راه به قول‌هاي قبلي خود وفا نكرد
يكي ديگر از نمايندگان مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين‌باره اظهار داشت: باتوجه به متوقف شدن پروازهاي توپولوف در حال حاضر 50 درصد پروازهاي فرودگاه آبادان كاهش يافته است.
سيدعلي موسوي‌جرف خاطرنشان كرد: از مجموع 16 پرواز به مقصد تهران در فرودگاه آبادان در حال حاضر تنها هشت پرواز انجام مي‌شود.
وي افزود: باتوجه به قول‌هاي مساعدي كه در راستاي جايگزيني هواپيماهاي MD با توپولوف نتيجه‌اي در اين راستا حاصل نشده است.
نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: پيگيري‌هاي متعددي قبل از اجراي اين طرح با وزارت راه و هواپيمايي كشور انجام شد اما متاسفانه باوجود قول‌هاي مساعد هنوز نتيجه‌اي حاصل نشده است.
وي تصريح كرد: سازمان هواپيمايي كشور بايد براي حل خلا موجود هرچه سريع‌تر اقدامات لازم را به عمل آورد.

* كاهش پروازها فعاليت اقتصادي منطقه را مختل كرد
يكي ديگر از نمايندگان مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: پيگيري‌هاي متعددي در راستاي حل اين مشكل انجام شده است.
عبدالله كعبي خاطرنشان كرد: در همين راستا رايزني‌هايي با مديرعامل هواپيمايي ايران اير داشتيم كه وي در حال بررسي موضوع است.
وي افزود: متوقف شدن پروازهاي هواپيماهاي توپولوف بدون در نظر گرفتن جايگزين براي آنها مشكلات عديده‌اي را در شهر آبادان به وجود مي‌آورد كه به منظور حل اين مشكل با هيئت دولت نيز وارد مذاكره شده‌ايم.
نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حضور سرمايه‌گذاران مختلف در شهرهاي آبادان و خرمشهر، ادامه داد: استمرار اين وضعيت در فعاليت‌هاي تجاري و اقتصادي شهر نيز اختلال ايجاد مي‌كند.
وي در پايان نسبت به اقدام فوري مسئولان وزارت راه و هواپيمايي كشور تأكيد كرد و از مسئولان خواست براي رفع اين مشكل چاره‌انديشي كنند.

* در انتظار اقدام شركت‌هاي هواپيمايي هستيم
رئيس فرودگاه آبادان نيز اظهار داشت: با متوقف شدن پروازهاي توپولوف تنها پروازهاي تهران با كاهش چشمگيري مواجه شد.
كاظم نداف‌پور خاطرنشان كرد: با اجراي اين طرح هشت پرواز از ايرتور به مقصد تهران لغو شد كه مسافران اين پرواز را دچار سردرگمي كرد.
وي افزود: به‌منظور حل اين مشكل با تعدادي از شركت‌هاي هواپيمايي وارد مذاكره شديم اما هنوز پاسخ قطعي در اين زمينه را دريافت نكرده‌ايم.
رئيس فرودگاه آبادان گفت: اين در حالي است كه پروازهاي فرودگاه آبادان در برخي از مسيرها از جمله مشهد افزايش داشته است.
وي ادامه داد: شركت‌هاي هواپيمايي به‌منظور حل مشكل به‌وجود آمده در پروازهاي تهران قول همكاري داده‌اند و اميدواريم هرچه سريع‌تر اين مسئله محقق شود.
................................
گزارش از ندا بچاري
................................
انتهاي پيام/غ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها