عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

بعثت انبيا در طول تاريخ براي توسعه عدالت اجتماعي بوده است

بعثت انبيا در طول تاريخ براي توسعه عدالت اجتماعي بوده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:04 ب.ظ

مدير بنياد قرآن استان همدان:
بعثت انبيا در طول تاريخ براي توسعه عدالت اجتماعي بوده است

خبرگزاري فارس: مدير بنياد قرآن استان همدان گفت: بعثت انبيا در طول تاريخ براي توسعه عدالت اجتماعي بوده است.

جواد صديق امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در همدان در خصوص اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها در جامعه اظهار داشت: بعثت انبيا در طول تاريخ براي توسعه عدالت اجتماعي بوده است و اين بدان معناست كه از ديدگاه قرآن كريم اجراي عدالت با نام مبارزه با اسراف و تبذير است و خداوند در قرآن مي‌فرمايد: اسراف‌كنندگان ياران دوزخ اند و در جايي ديگر خداوند مي‌فرمايد: تبذيركنندگان برادران شيطان هستند.
وي افزود: اين بدان معني است كه اسراف و زياد از حد مصرف كردن شامل تمام مسائل اجتماعي و عقيدتي مي‌شود و قبل از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها اسراف در جامعه ما عينيت داشت و تبذير نيز كه به مفهوم ريخت و پاش فكر و سرمايه است، كاملاً در بين اقشار مختلف جامعه مشاهده مي‌شد.
مدير بنياد قرآن استان همدان خاطرنشان كرد: اين دو صفت منفي از صفات شيطاني است و از ديدگاه قرآني مي‌توان گفت هدف‌مند كردن يارانه‌ها كنترل اين دو صفت است تا بتوانيم به جامعه‌اي برسيم كه همواره مدنظر اسلام و انبياء بوده است.
وي تصريح كرد: هدف‌مند كردن يارانه‌ها برنامه‌اي است كه بر اساس عدالت اجتماعي برنامه‌ريزي شده و بسيار طرح مطلوب و منسجمي است چرا كه قبل از اجراي اين طرح قشر مرفه جامعه از بيت‌المال استفاده بيشتري داشتند و به علت رفاه مالي هر خانواده داراي چندين اتومبيل بود و از سوخت يارانه‌اي استفاده بسياري مي‌شد و در بيشتر مواقع شاهد اسراف در سطح جامعه بوديم.
صديق بيان داشت: در مقابل افراد ديگري كه قشر ضعيف جامعه را تشكيل مي‌دادند حتي نمي‌توانستند از كم‌ترين امكانات موجود در جامعه استفاده كنند.
وي ادامه داد: بنابراين قشر ضعيف كه بايد از امكانات موجود در جامعه استفاده بيشتري كنند بهره ‌كم‌تري مي‌بردند كه درست برخلاف عدالت اجتماعي اسلامي بود، لذا هدفمند كردن يارانه‌ها باعث مي‌شود كه توده ضعيف در زندگي شخصي خود بهره بيشتري را از امكانات داشته باشند و بتوانند از عدالت اسلامي كه در نظام جمهوري اسلامي حاكم است بهره‌مند شوند.
مدير بنياد قرآن استان همدان اظهار داشت: هدف‌مند كردن يارانه‌ها طرحي شجاعانه و بسيار ضروري بود كه در ابتدا بايد در جامعه پياده مي‌شد ولي با توجه به وجود مشكلات اجتماعي اجراي اين طرح به تأخير افتاد و اين در حالي است كه در اهداف اوليه انقلاب طرح هدف‌مند كردن يارانه‌ها وجود داشت و ما سال‌ها منتظر اجراي اين برنامه بوديم چرا كه امام‌خميني(ره) در ابتداي تشكيل نظام جمهوري اسلامي همواره قشر فقير جامعه را مد نظر داشته و بر رفاه آنها تأكيد مي‌كردند.
وي اذعان داشت: ملت ايران مديون دولت نهم و دهم است كه توانست با شجاعت و برنامه‌ريزي دقيق كارشناسان خود اين طرح وسيع را در ابعادي گسترده طراحي و اجرا كند.
صديق در پايان گفت: اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها در راستاي فقرزدايي و توسعه عدالت اجتماعي در پيشرفت جامعه بسيار مهم است و اميدواريم دولتمردان بتوانند به خوبي اين طرح را در جامعه اجرا كنند.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها