عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

درخشش اعضاي كانون‌هاي مساجد زنجان در جشنواره ملي مدها‌متان

درخشش اعضاي كانون‌هاي مساجد زنجان در جشنواره ملي مدها‌متان
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:04 ب.ظ

/اخبار كوتاه از استان زنجان/
درخشش اعضاي كانون‌هاي مساجد زنجان در جشنواره ملي مدها‌متان

خبرگزاري فارس: درخشش اعضاي كانون‌هاي مساجد زنجان در جشنواره ملي مدهامتان، تجليل از فعالان فرهنگي شهرستان خرم‌دره و ... مهم‌ترين عناوين اخبار كوتاه از استان زنجان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، سه تن از اعضاي كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان زنجان موفق به كسب مقام‌هاي برتر در جشنواره ملي قرآني مدهامتان شدند.
از استان زنجان هشت برگزيده مرحله استاني به مرحله كشوري جشنواره قرآني مدها‌متان راه يافتند كه از اين تعداد يوسف قنبري و فريبرز اسكندري به ترتيب در رشته‌هاي ترتيل و اذان موفق به كسب مقام سوم شدند.
همچنين عليرضا عتيق‌زاده نيز در رشته قرائت مقام چهارم اين جشنواره را به خود اختصاص داد.
گفتني است، ششمين جشنواره قرآني مدها‌متان‌ با حضور نخبگان قرآني كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد كشور به ميزباني استان هرمزگان در رشته‌هاي حفظ، ترتيل‌خواني، قرائت، مفاهيم، اذان، ابتهال و نهج‌البلاغه برگزار شد.

* تجليل از فعالان فرهنگي شهرستان خرم‌دره
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان خرم‌دره از 50 نفر از فعالان عرصه فرهنگ و هنر در مجتمع فرهنگي هنري خرم‌دره تجليل كرد.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان خرم‌دره در اين مراسم اظهار داشت: هنرمنداني كه در راستاي اهداف عاليه انقلاب اسلامي فعاليت مي‌كنند و حافظ دستاوردهاي فرهنگي انقلاب اسلامي و آرمان مقدس شهداي عزيزند، قابل تقدير و تجليل هستند.
آقاجاني در ادامه با اشاره به توصيه‌هاي امام راحل يادآور شد: مهم‌ترين نقش هنر از ديدگاه بنيانگذار جمهوري اسلامي در اصل آدم‌سازي و تربيت ديگران در راستاي ارزش‌هاي الهي است.
در پايان برنامه با اهداي لوح تقدير و جوايز از فعالان عرصه فرهنگ و هنر تجليل به عمل آمد.

* قصه‌هاي سرگردان در خرم‌دره به روي صحنه رفت
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان خرم‌دره با همكاري گروه نمايشي قلندر نمايش قصه‌هاي سرگردان را در فرهنگسراي امام خميني (ره) به روي صحنه برد.
اين نمايش با موضوع اجتماعي بي‌كلام به نويسندگي و كارگرداني محمد رحمانيان به مدت يك روز اجرا شد.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي خرم‌دره در حاشيه برگزاري اين نمايش اظهار داشت: هنر كوششي است كه به آفرينش يك اثر زيبا منجر مي‌شود.
آقاجاني در ادامه افزود: يك اثر هنري عبارت از شكل يا فرمي بوده كه هنرمند آفريده است و آثار هنري همواره وجود دارند و جاودانه نيز باقي خواهند ماند.
در پايان برنامه نيز از عوامل اجرايي تئاتر تقدير به عمل آمد.
انتهاي پيام/ز20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها