عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزايش معادن فعال همدان به 230 معدن

افزايش معادن فعال همدان به 230 معدن
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:04 ب.ظ

رئيس صنايع و معادن استان همدان خبر داد:
افزايش معادن فعال همدان به 230 معدن

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان صنايع و معادن استان همدان گفت: معادن فعال استان از 202 معدن به 230 معدن افزايش يافته است.

خسرو سامري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در زمينه اعلام عملكرد امسال سازمان صنايع و معادن اظهار داشت: در بخش معدن امسال نسبت به سال گذشته شاهد رشد بسيار خوب بيش از 50 درصد هستيم و تعداد معادن فعال استان از 202 معدن به 230 معدن افزايش يافته است.
وي افزود: در خصوص حجم سرمايه‌گذاري نيز شاهد رشد 23 درصدي هستيم و در زمينه صدور جوازهاي تأسيس كه در اصل شروع سرمايه‌گذاري و ميل به سرمايه‌گذاري براي توسعه بخش صنعت و معدن در استان است نسبت به سال گذشته 100 درصد رشد داشتيم.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان همدان خاطرنشان كرد: اكثريت جوازهاي تأسيس كه براي سرمايه ‌گذاري در بخش صنعت هستند نشان‌دهنده اين است كه سرمايه‌ گذاران به سمت صنايع عمدتاً متوسط و بزرگ در حال حركت هستند و مراحل اخذ مجوز تأسيس براي كارخانه‌ها و واحدهاي توليدي صنايع پايه‌اي يا پايين دستي صنايع بزرگ انجام شده است.
وي بيان داشت: در بخش پروانه‌هاي بهره‌برداري در حال سپري كردن شرايط مطلوبي هستيم و صنايع بزرگي چون سيمان نهاوند، كشت و صنعت خزل، فولاد غرب اسدآباد، ذوب آهن نورد 250 هزار تني جعفري و چندين صنايع بزرگ در حال گرفتن پروانه بهره‌برداري و وارد شدن به جرگه واحدهاي توليدي استان هستند كه اميدواريم اين مجموعه بتواند حركتي مناسب‌تر را در بخش صنعت و معدن داشته باشد.
سامري اذعان داشت: در بخش صادرات نيز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد رشد داشتيم كه با توجه به وضعيت صادرات و اقتصاد بازار جهاني نشان‌دهنده اين است كه توليد صنعتي استان در راستاي بحث صادرات يك حركت رو به جلو و مناسبي دارد و تعداد بازارهاي هدف نيز از 21 كشور كه كالاهاي صنعتي و معدني استان به آنها صادر مي‌شد به 27 كشور افزايش يافته است.
وي ادامه داد: در زمينه اشتغال نيز در ابتداي سال جاري سازمان صنايع و معادن متعهد شده بود كه در بخش صنعت و معدن 4 هزار و 686 نفر را مشغول به كار كند كه امروز توانسته‌ايم زمينه اشتغال حدود 4 هزار و 800 نفر را ايجاد كرده و بين سه تا هشت درصد رشد اشتغال پيش‌بيني شده بخش صنعت و معدن را كسب كنيم.
رئيس سازمان صنايع و معادن اظهارداشت: براساس برنامه پنج‌ساله‌اي كه در ابتداي سال جاري براي بخش صنعت و معدن تعريف كرده‌ايم، توانستيم برنامه‌هاي خود را در سال 1390 تبيين كنيم.
وي در پايان گفت: براي سال جديد در حال پيگيري برخي از پروژه‌هاي بزرگ هستيم و كلنگ‌زني چندين پروژه را در سطح استان براي سال آينده مدنظر داريم كه اميد مي‌رود بتوان به نحو مطلوب به اهداف مد نظر سازمان صنايع و معادن دست ‌يابيم.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها