عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

افزايش معادن فعال همدان به 230 معدن

افزايش معادن فعال همدان به 230 معدن
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:04 ب.ظ

رئيس صنايع و معادن استان همدان خبر داد:
افزايش معادن فعال همدان به 230 معدن

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان صنايع و معادن استان همدان گفت: معادن فعال استان از 202 معدن به 230 معدن افزايش يافته است.

خسرو سامري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در زمينه اعلام عملكرد امسال سازمان صنايع و معادن اظهار داشت: در بخش معدن امسال نسبت به سال گذشته شاهد رشد بسيار خوب بيش از 50 درصد هستيم و تعداد معادن فعال استان از 202 معدن به 230 معدن افزايش يافته است.
وي افزود: در خصوص حجم سرمايه‌گذاري نيز شاهد رشد 23 درصدي هستيم و در زمينه صدور جوازهاي تأسيس كه در اصل شروع سرمايه‌گذاري و ميل به سرمايه‌گذاري براي توسعه بخش صنعت و معدن در استان است نسبت به سال گذشته 100 درصد رشد داشتيم.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان همدان خاطرنشان كرد: اكثريت جوازهاي تأسيس كه براي سرمايه ‌گذاري در بخش صنعت هستند نشان‌دهنده اين است كه سرمايه‌ گذاران به سمت صنايع عمدتاً متوسط و بزرگ در حال حركت هستند و مراحل اخذ مجوز تأسيس براي كارخانه‌ها و واحدهاي توليدي صنايع پايه‌اي يا پايين دستي صنايع بزرگ انجام شده است.
وي بيان داشت: در بخش پروانه‌هاي بهره‌برداري در حال سپري كردن شرايط مطلوبي هستيم و صنايع بزرگي چون سيمان نهاوند، كشت و صنعت خزل، فولاد غرب اسدآباد، ذوب آهن نورد 250 هزار تني جعفري و چندين صنايع بزرگ در حال گرفتن پروانه بهره‌برداري و وارد شدن به جرگه واحدهاي توليدي استان هستند كه اميدواريم اين مجموعه بتواند حركتي مناسب‌تر را در بخش صنعت و معدن داشته باشد.
سامري اذعان داشت: در بخش صادرات نيز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد رشد داشتيم كه با توجه به وضعيت صادرات و اقتصاد بازار جهاني نشان‌دهنده اين است كه توليد صنعتي استان در راستاي بحث صادرات يك حركت رو به جلو و مناسبي دارد و تعداد بازارهاي هدف نيز از 21 كشور كه كالاهاي صنعتي و معدني استان به آنها صادر مي‌شد به 27 كشور افزايش يافته است.
وي ادامه داد: در زمينه اشتغال نيز در ابتداي سال جاري سازمان صنايع و معادن متعهد شده بود كه در بخش صنعت و معدن 4 هزار و 686 نفر را مشغول به كار كند كه امروز توانسته‌ايم زمينه اشتغال حدود 4 هزار و 800 نفر را ايجاد كرده و بين سه تا هشت درصد رشد اشتغال پيش‌بيني شده بخش صنعت و معدن را كسب كنيم.
رئيس سازمان صنايع و معادن اظهارداشت: براساس برنامه پنج‌ساله‌اي كه در ابتداي سال جاري براي بخش صنعت و معدن تعريف كرده‌ايم، توانستيم برنامه‌هاي خود را در سال 1390 تبيين كنيم.
وي در پايان گفت: براي سال جديد در حال پيگيري برخي از پروژه‌هاي بزرگ هستيم و كلنگ‌زني چندين پروژه را در سطح استان براي سال آينده مدنظر داريم كه اميد مي‌رود بتوان به نحو مطلوب به اهداف مد نظر سازمان صنايع و معادن دست ‌يابيم.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها