عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

‌ايثار و شهادت با هنر و ادبيات عجين شود

‌ايثار و شهادت با هنر و ادبيات عجين شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:05 ب.ظ

خادمي:
‌ايثار و شهادت با هنر و ادبيات عجين شود

خبرگزاري فارس: معاون هماهنگي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس گفت: بايد مصداق‌هاي بزرگ همانند ايثار، شهادت و سربازي را با مفاهيم هنر و ادبيات عجين كرده و به نسل آينده منتقل كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از يزد، محمد‌تقي خادمي پيش از ظهر امروز در نوزدهمين كنگره سراسري شعر دفاع مقدس به ميزباني يزد اظهار داشت: بايد نشر و توسعه آثار دفاع مقدس را گسترش دهيم تا فرهنگ خودباوري و ايثار و رشادت در جوانان بروز و ظهور پيدا كند.
وي ادامه داد: بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در سال‌هاي اخير وارد فضاي تحولي شده و در حوزه‌هاي فرهنگي و هنري بايد با كمك اصحاب هنر و رسانه اين ارزش‌ها بسط و توسعه يابد.
خادمي خاطرنشان كرد: اگر تمام بودجه‌هاي فرهنگي را به مجموعه بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس كشور بدهند، نمي‌تواند اين بار سنگين را از دوش خود بردارد.
معاون هماهنگي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس با ارزيابي ميزباني يزد همچنين كيفيت برگزاري كنگره نوزدهم ادامه داد: نوزدهمين كنگره سراسري شعر دفاع مقدس به لحاظ كمي و كيفي بهتر از سال‌هاي گذشته است.
خادمي در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري بيان داشت: مقام معظم رهبري، ده‌ها فعاليت ملي و بزرگ را به دوش بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس قرار داده‌اند.
وي ادامه داد: پس از جنگ تحميلي و سال‌هايي كه گذشت بخشي از اين فعاليت‌ها بروز و ظهور يافت و برخي در آينده خود را نشان مي‌دهد.
معاون هماهنگي بنياد حفظ و آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس را به عنوان حمايت‌كننده دستگاه‌هاي سياست‌گذار موظف كرده‌اند تا فضاي فرهنگي و دفاع مقدسي را ايجاد كند تا نسل جوان از آن بهره ببرند و به فرهنگ عمومي غلبه يابند.
به گزارش فارس؛ نوزدهمين كنگره سراسري شعر دفاع مقدس از امروز تا پنجم اسفندماه با حضور شاعران عرصه دفاع مقدس در سالن شهداي امداد هلال‌احمر استان يزد در حال برگزاري است.
انتهاي پيام/ل20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها