عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فتواهاي رهبري عرصه را بر تحركات مسموم بسته است

فتواهاي رهبري عرصه را بر تحركات مسموم بسته است
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:06 ب.ظ

عضو هيئت رئيسه مجلس:
فتواهاي رهبري عرصه را بر تحركات مسموم بسته است

خبرگزاري فارس: عضو هيئت رئيسه مجلس با اشاره به لزوم هر چه بيشتر مسلمانان گفت: فتواهاي تاريخي رهبري همواره در عين درايت و هوشمندي، عرصه را بر تحركات شوم و مسموم دشمنان سد كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، محمد آشوري ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبريك هفته وحدت اظهار داشت: ابتكار ايجاد هفته وحدت از سوي حضرت امام خميني (ره) با درك عميق ايشان از مشكلات جهان اسلام و با رويكرد ايجاد انسجام عمومي و وفاق عملي ميان ملت ايران صورت گرفت تا معيار زماني ويژه‌اي براي پرداخت هر چه بيشتر به اين نياز و خواست تاريخي در جهان اسلام باشد.
وي ادامه داد: نفس نامگذاري اين هفته به واسطه مشكلات عديده پديد آمده از سوي سران وابسته جهان عرب و دسيسه آفريني‌هاي دشمنان فرا منطقه‌اي در آن مقطع بود و دور انديشي امام (ره) اكنون به اثبات رسيده است به گونه‌اي كه آن مداخله‌هاي آشكار اكنون نيز با شدت و حدت بيشتري جريان دارد.
اين نماينده مجلس ابراز داشت: دشمنان اسلام همواره بر نقاط افتراق تاكيد داشته‌اند و تلاش كرده‌اند تا با پررنگ جلوه دادن اختلافات جزئي، اشتراكات پرشمار مسلمانان را تحت تأثير قرار دهند و با دميدن بر آتش جريان‌هاي افراطي و منحرف و حمايت از آن‌ها همواره در درون جهان اسلام تفرقه و در ابعاد بيروني آن، بنياد گرايي افراطي را جلوه تمام نماي اسلام سازند.
عضو هيئت رئيسه مجلس افزود: دور افتادن مسلمانان از اسلام ناب محمدي، رسوخ قدرت‌هاي سلطه‌گر در معادلات حاكميتي كشورهاي اسلامي و فقدان اخلاق در معادلات سياسي در مواردي موجب دور شدن برخي كشورها از قافله رشد و تعالي و پيشرفت شده و در برخي ديگر عرصه را براي جولان كشورهاي سلطه‌گر به بهانه خلق توسعه فراهم آورده است كه همه اين‌ها موجب شده تا ظرفيت‌هاي بي شمار جامعه بيش از ميلياردي جهان اسلام، همچنان بالقوه باقي بماند.
نماينده بندرعباس، قشم، ابوموسي، بندرخمير و حاجي‌آباد در مجلس شوراي اسلامي، ظرفيت ناشي از ايده حضرت امام (ره) را روشنگرانه و در عين حال تلنگري به جامعه اسلامي براي احياي خويش برشمرد و گفت: بنيانگذار انقلاب اسلامي در ايده ايجاد وحدت كه با استقبال گسترده مسلمانان جهان مواجه شد همچون تمامي ايده‌هاي انديشه مدارانه خود، روح مقاومت و آگاهي ميان ملت‌ها را مخاطب قرار داد و رمز پويايي انديشه امام (ره) را به واسطه همين امر است.
آشوري به دستاوردهاي ايجاد هفته وحدت در جامعه اسلامي نيز اشاره‌اي كرد و افزود: مبارزه با استبداد داخلي، قطع دست قدرت‌هاي سلطه‌گر از منابع ملت‌هاي مسلمان و پيوند يافتن ملل مسلمان با يكديگر در قالب اشتراكات بي‌شمار نظير، توحيد، نبوت، جهاد، معاد، زكات و حج و ... گوشه‌اي از اين ابتكار عمل مشترك ايماني بود كه امام (ره) خالق آن در جهان اسلام شد.
نماينده حوزه انتخابيه بندرعباس، هرمزگان را نمونه‌اي بارز از خلق همگرايي منطقه‌اي با تكيه بر اشتراك‌هاي ديني عنوان كرد و گفت: در لواي پرچم جمهوري اسلامي ايران، شيعه و سني، مرزبان و پاسدار خطه پر مهر جنوبي ايران و خليج هميشه فارس هستند و بر مبناي اعتقاد و ايمان خود، راه بلند توسعه و پيشرفت كشورمان را دنبال مي‌كنند.
عضو هيئت رئيسه مجلس به نقش رهبري فرزانه انقلاب در ايجاد همگرايي ميان شيعه و سني اشاره و گفت: فتواهاي تاريخي ايشان همواره در عين درايت و هوشمندي، عرصه را بر تحركات شوم و مسموم دشمنان سد كرده است.
انتهاي پيام/صا10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها