عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

راه‌اندازي پژوهشكده سلامت در دانشگاه جندي شاپور

راه‌اندازي پژوهشكده سلامت در دانشگاه جندي شاپور
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:08 ب.ظ

معاون علوم پزشكي اهواز خبر داد:
راه‌اندازي پژوهشكده سلامت در دانشگاه جندي شاپور

خبرگزاري فارس: معاون پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز از راه‌اندازي پژوهشكده سلامت در آينده‌اي نزديك خبر داد.

مصطفي فقهي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز تاسيس پژوهشكده سلامت را در برنامه كاري خود دارد بدين ترتيب، سه مركز قطعي پژوهش در دانشگاه به پژوهشكده سلامت تبديل خواهند شد.
وي گفت: با توجه به اينكه محور فعاليت دانشگاه علوم پزشكي اهواز تامين سلامت جامعه است از اين‌رو پژوهش در زمينه سلامت نيز بايد در دانشگاه نهادينه شود.
اين مقام مسئول افزود: فعاليت‌هاي پژوهشي نياز به سرمايه و اعتبارات زيادي دارند تا به نتيجه برسند و براي انجام تمام فعاليت‌هاي پژوهشي به امكانات لازم در اين زمينه نياز است.
فقهي با اشاره به اهميت تربيت دانشجو در زمينه فعاليت‌هاي پژوهشي بيان داشت: مركز تحقيقات الوار گرمسيري، فيزيولوژي و عفوني گرمسيري از جمله مراكز داراي رتبه هستند كه در كنار فعاليت‌هاي پژوهشي دانشجو نيز تربيت مي‌كنند.
معاون پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز افزود: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام گرفته از مهر ماه سال آينده در اين مراكز دانشجوي مقطع دكتراي پژوهشي پذيرش و تربيت مي‌شود.
وي اظهار اميدواري كرد: ساير مراكز تحقيقاتي نيز به اين رتبه برسند و دانشجو تربيت كنند تا حوزه پژوهش در دانشگاه ارتقا يابد.
اين مقام مسئول بيان داشت: در مركز فيزيولوژي شش نفر و در مركز تحقيقات عفوني و الوار گرمسيري پنج نفر دانشجو پذيرش و تربيت مي‌شود.
فقهي گفت: با توجه به اينكه تربيت اين نيرو بسيار حساس است از اين رو در اين مراكز تعداد دانشجوي كمتري نسبت به ديگر مقاطع و رشته‌ها پذيرش مي‌شود.
انتهاي پيام/صا30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها