عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تعداد خانوار در هدفمندي يارانه‌ها در نظر گرفته نمي‌شود

تعداد خانوار در هدفمندي يارانه‌ها در نظر گرفته نمي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:08 ب.ظ

مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان:
تعداد خانوار در هدفمندي يارانه‌ها در نظر گرفته نمي‌شود

خبرگزاري فارس: مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان گفت: در مرحله نخست و دوم هدفمندي يارانه‌ها سقف خانوار شش نفر بود اما در مراحل بعدي تعداد خانوار در نظر گرفته نمي‌شود و به همه افراد خانوار يارانه تعلق مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، عادل عليپور ظهر امروز در جلسه هدفمند‌سازي يارانه‌ها‌ اظهار داشت: دومين مرحله از پرداخت نقدي يارانه‌ها در كشور آغاز شده و طبق مرحله نخست 89 هزار تومان براي هر نفر از افراد خانواده واريز شده است كه از اول اسفند قابل برداشت است.
وي با بيان اينكه در مرحله نخست و دوم سقف خانوار شش نفر بود، افزود: در مراحل بعدي تعداد خانوار در نظر گرفته نمي‌شود و به همه افراد خانوار يارانه تعلق مي‌گيرد.
مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان با اشاره به بسته بودن سايت وزرات رفاه طي روزهاي اخير بيان داشت: بر اساس اعلام وزرات رفاه سايت اين وزارت از نيمه دوم اسفند بازگشايي مي‌شود و افراد مي‌توانند شماره حساب خود را به اين سامانه وارد كنند.
وي تصريح كرد: افرادي كه اطلاعات خانوار خود را از تابستان 87 و بهار امسال وارد كرده‌اند شماره حساب خود را مي‌توانند از اسفند سال جاري وارد كرده و مبلغ يارانه خود را از ارديبهشت ماه سال آينده دريافت كنند.
عليپور ادامه داد: افرادي كه اطلاعات اقتصادي خانوار خود را وارد نكرده‌اند مي‌توانند از سال آينده دريافت كنند، اما معوقه‌هاي مرحله نخست و دوم را دريافت نمي‌كنند.
وي خاطر‌نشان كرد: هشت كميته براي برنامه‌ريزي مطلوب‌تر و اجراي دقيق اين قانون در كشور تشكيل شده و در هر كدام از اين كميته‌ها براي اجراي مطلوب قانون هدفمندسازي يارانه‌ها تلاش مي‌شود.
مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان عنوان داشت: 13 رشته صنعتي آسيب‌پذير احصا شده و برنامه‌ريزي براي اجراي قانون هدفمند‌سازي يارانه‌ها براي آنان انجام مي‌شود.
وي پرداخت كمك‌هاي بلاعوض براي تامين سوخت مايع و نفت كوره را به كارگاه‌هايي كه دسترسي به گاز طبيعي را ندارند را مهم ارزيابي كرد و گفت: اختصاص 13 هزار ميليارد ريال در قالب بسته‌هاي حمايتي طي پنج سال به واحدهاي دام و طيور در كشور از ديگر اقدامات در اين زمينه است.
عليپور گفت: 10 بسته حمايتي براي كشاورزان و اختصاص 29 ميليارد تومان به مراكز آموزشي از ديگر برنامه‌هاي در دست اجرا است.
وي اصلاح تعرفه‌هاي آب و برق و تعيين تعرفه‌هاي متفاوت در فواصل زماني ميان باري، اوج باري و كم‌باري را از ديگر اقدامات انجام شده در اين راستا عنوان كرد.
‌مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان اظهار داشت: در راستاي پوشش بيمه سلامت و دفترچه درماني از 50 درصد وجه حاصل از اجراي قانون هدفمند‌سازي يارانه‌ها به اقشار مختلف مردم تعلق مي‌گيرد.
وي ادامه داد: مشكل واگذاري انشعاب برق به واحدهاي فاقد مجوز موجب توقف كار شده و بايد در اين زمينه تمهيدات لازم انديشيده شود.
عليپور خاطر‌نشان كرد: با وجود واريز مبلغ يارانه‌هاي برخي از افراد در سيستم وزارت رفاه اين مبالغ به حساب مشتريان واريز نشده و مشكلاتي را براي مردم به وجود آورده است كه بايد در اين زمينه نيز اقدامات لازم انجام شود.
وي عدم واريز مبلغ يارانه‌ها برخي خانوارها و عدم اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوارها در مرحله دوم را از ديگر مشكلات اجراي اين طرح عنوان كرد.
انتهاي پيام/ج10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها