عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تعداد خانوار در هدفمندي يارانه‌ها در نظر گرفته نمي‌شود

تعداد خانوار در هدفمندي يارانه‌ها در نظر گرفته نمي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:08 ب.ظ

مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان:
تعداد خانوار در هدفمندي يارانه‌ها در نظر گرفته نمي‌شود

خبرگزاري فارس: مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان گفت: در مرحله نخست و دوم هدفمندي يارانه‌ها سقف خانوار شش نفر بود اما در مراحل بعدي تعداد خانوار در نظر گرفته نمي‌شود و به همه افراد خانوار يارانه تعلق مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، عادل عليپور ظهر امروز در جلسه هدفمند‌سازي يارانه‌ها‌ اظهار داشت: دومين مرحله از پرداخت نقدي يارانه‌ها در كشور آغاز شده و طبق مرحله نخست 89 هزار تومان براي هر نفر از افراد خانواده واريز شده است كه از اول اسفند قابل برداشت است.
وي با بيان اينكه در مرحله نخست و دوم سقف خانوار شش نفر بود، افزود: در مراحل بعدي تعداد خانوار در نظر گرفته نمي‌شود و به همه افراد خانوار يارانه تعلق مي‌گيرد.
مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان با اشاره به بسته بودن سايت وزرات رفاه طي روزهاي اخير بيان داشت: بر اساس اعلام وزرات رفاه سايت اين وزارت از نيمه دوم اسفند بازگشايي مي‌شود و افراد مي‌توانند شماره حساب خود را به اين سامانه وارد كنند.
وي تصريح كرد: افرادي كه اطلاعات خانوار خود را از تابستان 87 و بهار امسال وارد كرده‌اند شماره حساب خود را مي‌توانند از اسفند سال جاري وارد كرده و مبلغ يارانه خود را از ارديبهشت ماه سال آينده دريافت كنند.
عليپور ادامه داد: افرادي كه اطلاعات اقتصادي خانوار خود را وارد نكرده‌اند مي‌توانند از سال آينده دريافت كنند، اما معوقه‌هاي مرحله نخست و دوم را دريافت نمي‌كنند.
وي خاطر‌نشان كرد: هشت كميته براي برنامه‌ريزي مطلوب‌تر و اجراي دقيق اين قانون در كشور تشكيل شده و در هر كدام از اين كميته‌ها براي اجراي مطلوب قانون هدفمندسازي يارانه‌ها تلاش مي‌شود.
مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان عنوان داشت: 13 رشته صنعتي آسيب‌پذير احصا شده و برنامه‌ريزي براي اجراي قانون هدفمند‌سازي يارانه‌ها براي آنان انجام مي‌شود.
وي پرداخت كمك‌هاي بلاعوض براي تامين سوخت مايع و نفت كوره را به كارگاه‌هايي كه دسترسي به گاز طبيعي را ندارند را مهم ارزيابي كرد و گفت: اختصاص 13 هزار ميليارد ريال در قالب بسته‌هاي حمايتي طي پنج سال به واحدهاي دام و طيور در كشور از ديگر اقدامات در اين زمينه است.
عليپور گفت: 10 بسته حمايتي براي كشاورزان و اختصاص 29 ميليارد تومان به مراكز آموزشي از ديگر برنامه‌هاي در دست اجرا است.
وي اصلاح تعرفه‌هاي آب و برق و تعيين تعرفه‌هاي متفاوت در فواصل زماني ميان باري، اوج باري و كم‌باري را از ديگر اقدامات انجام شده در اين راستا عنوان كرد.
‌مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان اظهار داشت: در راستاي پوشش بيمه سلامت و دفترچه درماني از 50 درصد وجه حاصل از اجراي قانون هدفمند‌سازي يارانه‌ها به اقشار مختلف مردم تعلق مي‌گيرد.
وي ادامه داد: مشكل واگذاري انشعاب برق به واحدهاي فاقد مجوز موجب توقف كار شده و بايد در اين زمينه تمهيدات لازم انديشيده شود.
عليپور خاطر‌نشان كرد: با وجود واريز مبلغ يارانه‌هاي برخي از افراد در سيستم وزارت رفاه اين مبالغ به حساب مشتريان واريز نشده و مشكلاتي را براي مردم به وجود آورده است كه بايد در اين زمينه نيز اقدامات لازم انجام شود.
وي عدم واريز مبلغ يارانه‌ها برخي خانوارها و عدم اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوارها در مرحله دوم را از ديگر مشكلات اجراي اين طرح عنوان كرد.
انتهاي پيام/ج10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها