عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وقوع 8500 تصادف رانندگي در جاده‌هاي گيلان

وقوع 8500 تصادف رانندگي در جاده‌هاي گيلان
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:09 ب.ظ

رئيس پليس راه گيلان خبر داد:
وقوع 8500 تصادف رانندگي در جاده‌هاي گيلان

خبرگزاري فارس: رئيس پليس راه گيلان از وقوع 8 هزار و 500 فقره تصادف رانندگي از ابتداي سال جاري تاكنون در جاده‌هاي اين استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، غلامرضا سيري ظهر امروز در جمع خبرنگاران موثرترين راه براي كاهش تصادفات و نهادينه كردن فرهنگ رانندگي بين رانندگان را برقراري نظم ترافيكي در جاده‌ها عنوان كرد.
وي اصلي‌ترين هدف پليس راه گيلان را نهادينه كردن فرهنگ رعايت مقررات در جاده‌ها دانست و خاطرنشان كرد: اقدام‌هاي گسترده اطلاع‌رساني پليس راه با همكاري بسيار موثر اصحاب رسانه به‌ويژه در 11 ماه سال جاري سبب كاهش 6 درصدي كاهش تلفات جاده‌اي نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.
سيري با اشاره به افزايش تعداد رانندگان جديد در سيستم حمل و نقل، خودرو و طول راه‌هاي استان، افزود: كنترل و ثابت نگهداشتن تصادفات در اين شرايط كار بسيار دشوار بوده اما پليس راه گيلان با تلاش مضاعف و برنامه‌ريزي مدون ضمن تثبيت تصادفات، كاهش 6 درصدي تلفات جاده‌اي را نيز به دست آورد.
رئيس پليس راه گيلان با بيان اينكه از ابتداي سال جاري تا كنون تعداد 8 هزار و 500 فقره تصادفات رانندگي در جاده‌هاي گيلان رخ داده است، تصريح كرد: 603 نفر بر اثر اين حوادث جان خود را از دست دادند.
وي ادامه داد: با وجودي كه اين تعداد كشته زياد بوده اما با تعداد كشته‌هاي تصادفات يك ساله بعضي از كشورهاي توسعه يافته برابري مي‌كند.
سيري به افزايش پنج درصدي تصادفات در كشور اشاره كرد و گفت: كاهش 6 درصدي تلفات جاده‌اي در استان نشان دهنده هدف‌گيري صحيح پليس راه گيلان براي دستيابي به هدف نهايي ترافيك جاده‌اي است.
رئيس پليس راه گيلان چالش اصلي پليس راه در اين استان را عابران پياده و موتورسواران ذكر كرد و بيان داشت: اختصاص 67 درصد تلفات انساني در گيلان به موتورسواران و عابران پياده موجب شده، تمام تمركز و توان پليس راه براي مهار تصادفات اين بخش صرف شود.
وي بهترين راهكار پيشگيري از تصادفات موتورسيكلت سواران را آموزش و ايجاد فرهنگ صحيح استفاده از موتورسيكلت بين جوانان و روستائيان دانست و تصريح كرد: گيلان به دليل وجود مناطق متعدد مسكوني و تجاري حاشيه جاده‌ها همواره با مشكل برخورد خودرو با عابران مواجه بوده و در اين راستا اقدام‌هاي آموزشي بسيار خوبي به‌ويژه در مدرسه‌هاي حاشيه جاده‌ها انجام شده است.
به گفته سيري در 11 ماه گذشته تعداد 21 هزار و 972 دانش‌آموز توسط افسران و كارشناسان پليس راه گيلان با قوانين راهنمايي و رانندگي به‌ويژه مقررات عبور از عرض راه آشنا شدند.
رئيس پليس راه گيلان با اشاره به برخورد با رانندگان متخلف، خاطرنشان كرد: پليس راه با افراد متخلف و برهم زنندگان نظم جاده‌ها با قاطعيت و بدون اغماض برخورد مي‌كند و در 11 ماه گذشته بيش از 800 هزار راننده به دليل ارتكاب تخلفات رانندگي اعمال قانون شدند.
وي 50 درصد تخلفات كنترل شده توسط پليس را مربوط به تخلفات حادثه‌ساز و مهم معرفي كرد و گفت: اين امر نشان دهنده برنامه‌ريزي مناسب براي كنترل تصادفات و كاهش تلفات در جاده‌هاي گيلان است.
سيري يكي از دلايل كاهش 6 درصدي تصادفات جاده‌اي گيلان را برخورد قاطع با تخلف‌هاي حادثه‌ساز عنوان كرد و بيان داشت: آمارهاي موجود نشان دهنده سير موفقيت‌آميز اقدام‌هاي پليس راه طي 11 ماه گذشته بوده است و اميدواريم با ياري و كمك مردم و همچنين ديگر نهادهاي ذيربط در امر ترافيك در يك ماه باقي مانده از سال نيز اين موفقيت حاصل شود.
رئيس پليس راه گيلان نوروز 90 را نقطه عطفي در ترافيك جاده‌اي گيلان خواند و تصريح كرد: مهم‌ترين برهه در عملكرد پليس راه در ايام تعطيل نوروز است.
وي با بيان اينكه در 15 روز نخست فروردين سال گذشته تعداد 2 ميليون خودرو وارد گيلان شدند، خاطرنشان كرد: با اضافه شده اين تعداد خودرو و مسافر به جمعيت 2 ميليون و 400 هزار نفري استان، كار بزرگي در پيش داريم.
سيري افزود: پليس راه با بررسي اقدام‌هاي سال گذشته و مشخص كردن نقاط ضعف و قوت طرح‌هاي ترافيكي نوروز با برنامه‌ر يزي دقيق و مدون ترافيكي و فرهنگي، آمادگي لازم براي استقبال از مسافران نوروزي را ايجاد كرده است.
رئيس پليس راه گيلان خواستار رعايت كامل مقررات راهنمايي و رانندگي و توجه به هشدارهاي پليس راه توسط مردم شد و اظهار داشت: رانندگي با رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي تضمين كننده سلامت و ايمني تمام افراد جامعه است.
انتهاي پيام/غ10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها