عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

بورس بايد نقدينگي را در صنعت برق جبران كند

بورس بايد نقدينگي را در صنعت برق جبران كند
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:10 ب.ظ

عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس:
بورس بايد نقدينگي را در صنعت برق جبران كند

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي گفت: بورس بايد بتواند نقدينگي را در صنعت برق كشور جبران كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، هادي قوامي صبح امروز در آستانه برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي، با بيان اين مطلب اظهار داشت: ايجاد بورس و واگذاري صنعت برق به بخش خصوصي در پيشرفت اين صنعت در كشور نقش برجسته‌اي دارد و مي‌تواند بسيار موثر باشد.
عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي افزود: در رابطه با راه‌اندازي بورس برق، مشهد با توجه به جايگاهش ظرفيت بالايي دارد و بسياري از سرمايه گذاران با اطمينان در اين شهر سرمايه‌گذاري مي‌كنند.
قوامي ادامه داد: در رابطه با بورس برق نيز با توجه هب حجم بالاي مصرف كنندگان در اين شهر و حومه آن بخش خصوصي مي‌تواند با اطمينان كامل وارد اين عرصه شود.
وي اظهار داشت: برگزاري همايش‌هايي مانند همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي مي‌تواند در پيشبرد اصل 44 و توجه به مشكلات بخش خصوصي در اين صنعت بسيار موثر باشد.
نماينده مردم اسفراين در مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: آماده نبودن در عرصه توليد و توزيع برق، شفاف نبودن شركت‌هاي برق و نامشخص بودن نحوه تامين شبكه‌هاي توزيع كشور از مهم‌ترين مشكلات برق در حوزه شركت‌هاي خصوصي است كه در اين همايش بايد به ان به‌طور كامل پرداخته شود.
وي گفت: جذب سرمايه گذاران داخلي وخارجي، استفاده از الگوها و ابزارهاي جديد براي تامين مالي برق، تاثير هدفمندي يارانه‌ها در صنعت برق و ايجاد كسب و كار در تجارت الكتريكي مي‌تواند مهم‌ترين مزاياي برگزاري همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي باشد.
قوامي تصريح كرد: اتلاف و هدر رفت انرژي در راه انتقال به مصرف كننده، كاهش راندمان برق و بهره‌وري برق و كاهش كيفيت در توزيع برق از مشكلات اين صنعت در كشور است.
وي افزود: با واگذاري و حضور بيشتر بخش خصوصي در اين عرصه اين مشكلات كمتر و به پيشرفت در عرصه توليد و توزيع برق خواهيم رسيد.
نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي(برق) چهار و پنج اسفند ماه ‌‌جاري توسط شركت مهندسي انتقال نيرو و مخابرات شرق (مهام شرق) و همچنين مشاركت هيئت تنظيم بازار برق كشور، شركت مديريت شبكه برق ايران، شركت بورس كالاي ايران، شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران و شركت سرمايه‌گذاري صنايع برق و آب صبا در هتل پرديسان مشهد برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها