عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

بورس بايد نقدينگي را در صنعت برق جبران كند

بورس بايد نقدينگي را در صنعت برق جبران كند
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:10 ب.ظ

عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس:
بورس بايد نقدينگي را در صنعت برق جبران كند

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي گفت: بورس بايد بتواند نقدينگي را در صنعت برق كشور جبران كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، هادي قوامي صبح امروز در آستانه برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي، با بيان اين مطلب اظهار داشت: ايجاد بورس و واگذاري صنعت برق به بخش خصوصي در پيشرفت اين صنعت در كشور نقش برجسته‌اي دارد و مي‌تواند بسيار موثر باشد.
عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي افزود: در رابطه با راه‌اندازي بورس برق، مشهد با توجه به جايگاهش ظرفيت بالايي دارد و بسياري از سرمايه گذاران با اطمينان در اين شهر سرمايه‌گذاري مي‌كنند.
قوامي ادامه داد: در رابطه با بورس برق نيز با توجه هب حجم بالاي مصرف كنندگان در اين شهر و حومه آن بخش خصوصي مي‌تواند با اطمينان كامل وارد اين عرصه شود.
وي اظهار داشت: برگزاري همايش‌هايي مانند همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي مي‌تواند در پيشبرد اصل 44 و توجه به مشكلات بخش خصوصي در اين صنعت بسيار موثر باشد.
نماينده مردم اسفراين در مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: آماده نبودن در عرصه توليد و توزيع برق، شفاف نبودن شركت‌هاي برق و نامشخص بودن نحوه تامين شبكه‌هاي توزيع كشور از مهم‌ترين مشكلات برق در حوزه شركت‌هاي خصوصي است كه در اين همايش بايد به ان به‌طور كامل پرداخته شود.
وي گفت: جذب سرمايه گذاران داخلي وخارجي، استفاده از الگوها و ابزارهاي جديد براي تامين مالي برق، تاثير هدفمندي يارانه‌ها در صنعت برق و ايجاد كسب و كار در تجارت الكتريكي مي‌تواند مهم‌ترين مزاياي برگزاري همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي باشد.
قوامي تصريح كرد: اتلاف و هدر رفت انرژي در راه انتقال به مصرف كننده، كاهش راندمان برق و بهره‌وري برق و كاهش كيفيت در توزيع برق از مشكلات اين صنعت در كشور است.
وي افزود: با واگذاري و حضور بيشتر بخش خصوصي در اين عرصه اين مشكلات كمتر و به پيشرفت در عرصه توليد و توزيع برق خواهيم رسيد.
نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي(برق) چهار و پنج اسفند ماه ‌‌جاري توسط شركت مهندسي انتقال نيرو و مخابرات شرق (مهام شرق) و همچنين مشاركت هيئت تنظيم بازار برق كشور، شركت مديريت شبكه برق ايران، شركت بورس كالاي ايران، شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران و شركت سرمايه‌گذاري صنايع برق و آب صبا در هتل پرديسان مشهد برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها