عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حجةالاسلام قرائتی ازنهضت سوادآموزی رفت

حجةالاسلام قرائتی ازنهضت سوادآموزی رفت
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:12 ب.ظ

حجت‌الاسلام محسن قرائتي پس از 28 سال فعاليت در زمينه ريشه‌كني بي‌سوادي در كشور، امروز جايگاه رياست سازمان نهضت سواد آموزي را به علي باقرزاده سپرد.

به گزارش فارس، طي مراسمي كه امروز در ساختمان مركزي وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمين محسن قرائتي از رياست سازمان نهضت سوادآموزي توديع و به عنوان مشاور وزير آموزش و پرورش در امور آموزشي و پرورشي و نهضت سوادآموزي معارفه شد همچنين علي باقرزاده كه تاكنون رياست سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت‌هاي مردمي را بر عهده داشت به عنوان رئيس جديد سازمان نهضت سوادآموزي معارفه شد.

 حجت‌الاسلام قرائتي در ارديبهشت سال 1361 از سوي امام خميني (ره) به عنوان نماينده ايشان در سازمان نهضت سوادآموزى انتخاب شد.

در اين حكم آمده بود: «جناب حجت‌الاسلام آقاى حاج شيخ محسن قرائتى دامت افاضاته‏: نظر به اهميت امر سوادآموزى و گسترش فرهنگ و معارف اسلامى و با توجه به تجربياتى كه در اين باب داريد، جنابعالى را به سمت نماينده خود در سازمان نهضت سوادآموزى تعيين مى‏نمايم. اميد است با هماهنگى هر چه بيشتر با مسؤولان محترم اين سازمان و وزارت آموزش و پرورش مسؤوليت سنگين خويش را بهتر انجام دهيد. بديهى است كه كمك و مساعدت دست‏اندركاران امر نهضت و وزارت آموزش و پرورش و استفاده از تمامى امكانات موجود پيروزى شما را بر عفريت بى‏سوادى كه يكى از ميراث‏ هاى شوم نظام طاغوتى است سريع‏تر مى‏نمايد. از خداى تعالى موفقيت شما را در اين راه مسئلت دارم.

والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته
روح الله الموسوى الخمينى
ارديبهشت ماه 1361».

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها