عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

امید به استفاده از پادتن کوسه برای درمان سرطان

امید به استفاده از پادتن کوسه برای درمان سرطان
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:14 ب.ظ

امید به استفاده از پادتن کوسه برای درمان سرطان

دانشمندان استرالیایی کشف کرده اند که پادتن های موجود در خون کوسه ممکن است سلاحی موثر برای مبارزه با سرطان باشد.

دستگاه ایمنی کوسه ها مشابه انسان است و محققان بر این باورند که دفاع بیولوژیکی و شیمیایی بدن این گروه از جانوران ممکن است به کاهش سرعت گسترش بیماری های خاص کمک کند.

کشف جدید در استرالیا، امید به ظهور درمان هایی تازه برای امراضی مانند سرطان پستان را افزایش داده است.

کوسه ها پادتن های غیرعادی دارند که به طور ویژه ای مقاومند. البته میزان بالای مقاومت این پادتن ها برای جانوران ترسناک و درنده ای چون کوسه ها خارج از انتظار نیست.

دانشمندان متوجه شده اند که این مواد درجه حرارت های بالا و همچنین شرایط به شدت اسیدی و قلیایی را تاب می آورند.

آنچه به ویژه جلب نظر محققان استرالیایی را کرده مقاومت پادتن های کوسه در محیط معده انسان است چون هر قرص ضد سرطان که به بیمار داده شود نهایتا سر از معده بیمار در خواهد آورد که مواد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

میک فولی، دانشیار دانشگاه لا تروب ملبورن می گوید که ملکول های کوسه قادرند خود را به سلول های سرطان متصل کنند و اجازه ندهند که گسترش یابند.

علت انتخاب کوسه برای انجام این آزمایش ها قدرت بالای دستگاه ایمنی این جانوران بوده است؛ دستگاه ایمنی که به راحتی در برابر عفونت سر خم نمی کند.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد پادتن های کوسه قادر است سرعت گسترش سرطان پستان را کاهش دهد.

در حالیکه تلاش برای دستیابی به یک فن آوری غیرمتعارف جدید که ممکن است از جمله به درمان مالاریا و آرتروز روماتوئید کمک کند، ادامه دارد، دانشمندان درصددند بتوانند سرانجام در ارتباط با استفاده از پادتن های کوسه آزمایش های بالینی را طراحی کنند.
hossein3010

hossein3010
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 1946
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها