عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

امنيت اقتصادي براي سرمايه‌گذاران انرژي تضمين شود

امنيت اقتصادي براي سرمايه‌گذاران انرژي تضمين شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:45 ب.ظ

دبير سنديكاي صنعت برق ايران:
امنيت اقتصادي براي سرمايه‌گذاران انرژي تضمين شود

خبرگزاري فارس: دبير سنديكاي صنعت برق ايران گفت: براي رشد و تعالي صنعت برق بايد امنيت اقتصادي براي سرمايه‌گذاران انرژي تضمين شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، حميدرضا صالحي ظهر امروز در آستانه برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي، اظهار داشت: امروزه در همه دنيا برنامه‌ريزي‌هاي خوبي براي جايگزيني انرژي‌هاي پاك به جاي انرژي‌هاي فسيلي شده كه با توجه به ذخاير و منابع خوب داخل كشور بايد با اقدامات مناسب از اين فرصت‌ها استفاده مناسبي صورت پذيرد.
دبير سنديكاي صنعت برق ايران افزود: با توجه به محدوديت ذخاير فسيلي و همچنين تخريب محيط زيست و آلودگي‌هاي فراوان توسط اين سوخت‌ها و هزينه‌هاي خريد و استخراج بالاي آنها بايد به سمت استفاده از انرژي‌هاي نو حركت كرد.
وي گفت: ايران از ظرفيت‌هاي بالايي در استفاده از انرژي خورشيدي(سولار)، نيروهاي بادي وانرژي سوخت و زباله‌اي برخوردار است، به‌طوري‌كه جزو هشت كشور برتر جهان در توليد انرژي خورشيدي است.
صالحي تصريح كرد: در مناطق بادخيز كشور براي استفاده از انرزي باد نيز نيروگاه‌هاي بادسطح جايابي و سرمايه گذاري شده است.
وي درباره موانع سرمايه‌گذاري در كشور افزود: مشكلات قانوني نظام اداري وبروكراسي موجب كندي در امور سرمايه گذاري شده است.
صالحي بيان داشت: امروزه دولت‌ها يارانه‌هاي خوبي براي ورود بخش خصوصي در عرصه توليد انرژي و برق و همچنين تجهيز و توسعه نيروگاه‌ها ارائه مي‌كنند.
وي گفت: در كشور ايران نيز بايد با ارتقاي بهره‌وري از ظرفيت‌هاي موجود سرمايه‌گذاري مورد تشويق قرار گرفته و نوع بهره وام‌هاي بانكي براي تجهيز نيروگاه‌ها كاهش يابد.
صالحي تاكيد كرد: بايد از روش‌هاي ابتكاري و جديد توليد انرژي پشتيباني و حمايت شود.
وي ادامه داد: به ويزه در تعيين نرخ بهاي خريد انرژي بالا پارامترهاي روز آمدي گرفته و واقعي شود.
دبير سنديكاي صنعت برق ايران درباره اقدامات انجام شده اظهار داشت: نيروهاي متخصص و تحصيلكرده صنعت برق تاكنون زحمات بسياري در اين باره كشيده‌اند و دولت نيز حمايت خوبي از آنها كرده‌، به‌طوري‌كه كشور در صنعت برق تا 95 درصد به خودكفايي رسيده است.
صالحي بيان داشت: توسعه و پيشرفت صنعت برق از اهميت استراتژيك و محوري براي همه صنعت ‌ياران برخوردار است، بنابراين خصوصي‌سازي در صنعت برق بسيار با اهميت است.
وي در ادامه بر نحوه واگذاري انرژي و برق به بخش خصوصي تاكيد كرد و گفت: اهليت و صلاحيت علمي و فني بخش خصوصي اهميت ويژه‌اي داشته و بايد از ورود نهادهاي غير متخصص و عمومي جلوگيري كرد.
صالحي راهكارهاي اصلي ورود بخش خصوصي به صنعت برق را برشمرد و افزود: كاهش هزينه‌هاي سرمايه‌گذاري، ارائه تسهيلات با نرخ پايين و همچنين افزايش امنيت اقتصادي براي سرمايه‌گذاري سبب افزايش استقبال بخش خصوصي به ورود و سرمايه‌گذاري در صنعت برق مي‌شود.
انتهاي پيام/م10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها