عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

امنيت اقتصادي براي سرمايه‌گذاران انرژي تضمين شود

امنيت اقتصادي براي سرمايه‌گذاران انرژي تضمين شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:45 ب.ظ

دبير سنديكاي صنعت برق ايران:
امنيت اقتصادي براي سرمايه‌گذاران انرژي تضمين شود

خبرگزاري فارس: دبير سنديكاي صنعت برق ايران گفت: براي رشد و تعالي صنعت برق بايد امنيت اقتصادي براي سرمايه‌گذاران انرژي تضمين شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، حميدرضا صالحي ظهر امروز در آستانه برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي، اظهار داشت: امروزه در همه دنيا برنامه‌ريزي‌هاي خوبي براي جايگزيني انرژي‌هاي پاك به جاي انرژي‌هاي فسيلي شده كه با توجه به ذخاير و منابع خوب داخل كشور بايد با اقدامات مناسب از اين فرصت‌ها استفاده مناسبي صورت پذيرد.
دبير سنديكاي صنعت برق ايران افزود: با توجه به محدوديت ذخاير فسيلي و همچنين تخريب محيط زيست و آلودگي‌هاي فراوان توسط اين سوخت‌ها و هزينه‌هاي خريد و استخراج بالاي آنها بايد به سمت استفاده از انرژي‌هاي نو حركت كرد.
وي گفت: ايران از ظرفيت‌هاي بالايي در استفاده از انرژي خورشيدي(سولار)، نيروهاي بادي وانرژي سوخت و زباله‌اي برخوردار است، به‌طوري‌كه جزو هشت كشور برتر جهان در توليد انرژي خورشيدي است.
صالحي تصريح كرد: در مناطق بادخيز كشور براي استفاده از انرزي باد نيز نيروگاه‌هاي بادسطح جايابي و سرمايه گذاري شده است.
وي درباره موانع سرمايه‌گذاري در كشور افزود: مشكلات قانوني نظام اداري وبروكراسي موجب كندي در امور سرمايه گذاري شده است.
صالحي بيان داشت: امروزه دولت‌ها يارانه‌هاي خوبي براي ورود بخش خصوصي در عرصه توليد انرژي و برق و همچنين تجهيز و توسعه نيروگاه‌ها ارائه مي‌كنند.
وي گفت: در كشور ايران نيز بايد با ارتقاي بهره‌وري از ظرفيت‌هاي موجود سرمايه‌گذاري مورد تشويق قرار گرفته و نوع بهره وام‌هاي بانكي براي تجهيز نيروگاه‌ها كاهش يابد.
صالحي تاكيد كرد: بايد از روش‌هاي ابتكاري و جديد توليد انرژي پشتيباني و حمايت شود.
وي ادامه داد: به ويزه در تعيين نرخ بهاي خريد انرژي بالا پارامترهاي روز آمدي گرفته و واقعي شود.
دبير سنديكاي صنعت برق ايران درباره اقدامات انجام شده اظهار داشت: نيروهاي متخصص و تحصيلكرده صنعت برق تاكنون زحمات بسياري در اين باره كشيده‌اند و دولت نيز حمايت خوبي از آنها كرده‌، به‌طوري‌كه كشور در صنعت برق تا 95 درصد به خودكفايي رسيده است.
صالحي بيان داشت: توسعه و پيشرفت صنعت برق از اهميت استراتژيك و محوري براي همه صنعت ‌ياران برخوردار است، بنابراين خصوصي‌سازي در صنعت برق بسيار با اهميت است.
وي در ادامه بر نحوه واگذاري انرژي و برق به بخش خصوصي تاكيد كرد و گفت: اهليت و صلاحيت علمي و فني بخش خصوصي اهميت ويژه‌اي داشته و بايد از ورود نهادهاي غير متخصص و عمومي جلوگيري كرد.
صالحي راهكارهاي اصلي ورود بخش خصوصي به صنعت برق را برشمرد و افزود: كاهش هزينه‌هاي سرمايه‌گذاري، ارائه تسهيلات با نرخ پايين و همچنين افزايش امنيت اقتصادي براي سرمايه‌گذاري سبب افزايش استقبال بخش خصوصي به ورود و سرمايه‌گذاري در صنعت برق مي‌شود.
انتهاي پيام/م10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها