عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

58 واحد ايستگاه جمع‌آوري شير ثابت فعال هستند

58 واحد ايستگاه جمع‌آوري شير ثابت فعال هستند
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:45 ب.ظ

با ظرفيت 350 تن جذب شيرخام؛
58 واحد ايستگاه جمع‌آوري شير ثابت فعال هستند

خبرگزاري فارس: جانشين معاون امور دام جهاد كشاورزي همدان گفت: 58 واحد ايستگاه جمع‌آوري شير ثابت با ظرفيت 350 تن جذب شيرخام در روز نيز در استان وجود دارد.

محمد نظر‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به وجود نيروهاي متخصص و تحصيل كرده مرتبط در بخش توليد كشاورزي در استان اظهار داشت: وجود زنجيره كامل پرورش دام طيور، كشتارگاه، صنايع وابسته و زنبورداران عمده در استان و پراكنش واحدهاي پرورش دام طيور و صنايع وابسته از مزايايي است كه بايد به آن توجه شود.
وي وجود تشكل‌هاي دام طيور و زنبورعسل در استان را بسيار ارزشمند دانست و افزود: اقليم مناسب به منظور گسترش انواع فعاليت‌هاي پرورش دام طيور و زنبور عسل در تمام مناطق استان، فرصت مناسبي را براي كار به وجود آورده است.
جانشين معاون امور دام جهاد كشاورزي همدان با اشاره به توليد علوفه از جمله يونجه، جو، ذرت دانه‌اي و كلزا در استان گفت: استان همدان به عنوان پل ارتباطي غرب كشور محسوب مي‌شود و از توان ترابري بالايي در صادرات محصولات طيور برخوردار است.
وي با بيان اينكه همدان ازظرفيت بالاي كارخانجات توليد خوراك دام طيور برخوردار است، تصريح كرد: وجود آزمايشگاه مجهز به منظور آناليز مواد خوراكي دام طيور در استان و دسترسي آسان براي انواع فعاليت‌ها و ارائه سريع خدمات و آشنايي كامل با توانايي‌ها و تنگناهاي منطقه از ديگر مزايايي است كه بايد از آن بهره گرفته شود.
نظر‌پور گفت: در استان پنج واحد داراي پروانه بهره‌برداري صنايع پودر استخوان، گوشت، خون و ضايعات كشتارگاهي به ظرفيت 4 هزار و 780 تن در سال و صدور پروانه تأسيس دو واحد به ظرفيت 800 تن در سال وجود دارد.
وي اضافه كرد: سه واحد داراي پروانه بهره‌برداري كشتارگاه طيور نيز به ظرفيت 6 هزار قطعه در ساعت در استان فعال است و صدور پروانه تأسيس هفت واحد كشتارگاه طيور به ظرفيت 12 هزار قطعه در ساعت نيز انجام شده است.
جانشين معاون امور دام جهاد كشاورزي همدان با اشاره به وجود دو واحد داراي پروانه بهره برداري جوجه كشي به ظرفيت يك ميليون 400 هزار عدد تخم مرغ در هر دوره توليد تصريح كرد: چهار واحد كشتار‌گاه صنعتي دام در استان با ظرفيت كشتار 245 رأس گاو و گوساله در روز و هزار و 950 رأس گوسفند و بز در روز و 608 هزار و 400 رأس گوسفند و بز در سال و 76 هزار و 440 رأس گاو و گوساله در سال فعال است.
وي گفت: همچنين تعداد چهار واحد كشتار‌گاه غيرصنعتي دام در استان با ظرفيت كشتار 60 رأس گاو و گوساله در روز و 200 رأس گوسفند و بز در روز و ظرفيت ساليانه 62 هزار و 400 گوسفند و بز و 18 هزار و 720 رأس گاو و گوساله وجود دارد.
نظر‌پور در پايان با اشاره به وجود 6 واحد صنايع موجود گوشتي از ‌جمله سوسيس، كالباس و همبرگر با ظرفيت اسمي 13 هزار و 450 تن در سال خاطر‌نشان كرد: تعداد 58 واحد ايستگاه جمع‌آوري شير ثابت با ظرفيت 350 تن جذب شيرخام در روز نيز در استان وجود دارد.
انتهاي پيام/غ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها