عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كاهش 35 تا 40 درصدي حقوق دريافتي بازنشستگان فرهنگي

كاهش 35 تا 40 درصدي حقوق دريافتي بازنشستگان فرهنگي
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:46 ب.ظ

پس از تصويب قانون خدمات كشوري صورت گرفت؛
كاهش 35 تا 40 درصدي حقوق دريافتي بازنشستگان فرهنگي

خبرگزاري فارس: نايب رئيس هيئت مديره كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان گفت: حقوق مكتسبه بازنشستگان فرهنگي نسبت به سه سال گذشته 35 تا 40 درصد كاهش يافته است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، سيدمحمد معز‌الدين ظهر امروز در كنفرانس مطبوعاتي بازنشستگان فرهنگي اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه بازنشستگان امروز در شرايط بدي فعاليت كرده‌اند، اظهار داشت: دانش‌آموزان ديروز تربيت‌يافتگان بازنشستگان امروز هستند و اين افراد معلمان امروز به شمار مي‌روند.
وي به وظيفه خطير فرهنگيان در جامعه اشاره كرد و بيان داشت: دستگاه‌هاي اجرايي در قبال خدمات فرهنگيان وظيفه تكريم آن‌ها را به عهده دارند.
نايب رئيس هيئت مديره كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان با اشاره به فرهنگ‌سازي احترام و تكريم فرهنگيان در جامعه، تصريح كرد: احترام و تكريم فرهنگيان در جامعه بايد فرهنگ‌سازي شود و اين موضوع بايد در صدر مسائل فرهنگيان قرار گيرد.
وي به خواسته‌هاي بازنشستگان فرهنگي اشاره كرد و ادامه داد: رفع تبعيض از خواسته‌هاي بازنشستگان فرهنگي بوده و بايد براي اين بازنشستگان مزايايي در نظر گرفته شود.
معز‌الدين با اشاره به اشتغال فرزندان بازنشستگان، تاكيد كرد: يكي از مهم‌ترين مسائل بازنشستگان فرهنگي اشتغال فرزندان آن‌ها بوده و دولت بايد شرايطي را براي اشتغال اين افراد فراهم كند.
وي با بيان اينكه در جامعه مدرك‌گرايي افزايش يافته است، افزود: در هر خانواده‌اي با توسعه دانشگاه‌هاي مختلف، مدرك‌گرايي به صورت جدي افزايش يافته و به تعداد بيكاران جامعه افزوده شده است.
نايب رئيس هيئت مديره كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان با اشاره به افزايش سنواتي حقوق بازنشستگان، گفت: افزايش سنواتي حقوق بازنشستگان بايد بر مبناي نرخ تورم اعلامي از بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران باشد.
وي به بيمه پايه بازنشستگان فرهنگي اشاره كرد و اظهار داشت: از ابتداي فروردين ماه جاري حق بيمه پايه افزايش يافته ولي خدمات اين بيمه تغييري نكرده است.
معز‌الدين با اشاره به اينكه براي هزينه‌هاي درماني بازنشستگان فرهنگي بايد راهكار‌هايي در نظر گرفته شود، تصريح كرد: در حال حاضر بيشتر هزينه‌هاي درماني بازنشستگان فرهنگي آزاد بوده و دولت فقط پنج درصد از هزينه‌هاي درماني اين قشر از جامعه را پرداخت مي‌كند.
وي ادامه داد: دولت بايد براي تكميل هزينه‌هاي درماني بازنشستگان فرهنگي بيمه طلايي را راه‌اندازي كرده و اين بيمه به بازنشستگان هم اختصاص داده شود.
نايب رئيس هيئت مديره كانون بازنشستگان فرهنگي استان اصفهان به استمرار خدمات معلمان در جامعه اشاره كرد و بيان داشت: خدمات معلمان در جامعه مستمر بوده و بايد خدماتي كه به شاغلان آموزش و پرورش ارائه داده مي‌شود به بازنشستگان هم ارائه داده شود.
انتهاي پيام/صا10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها