عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

10 طرح تحقيقاتي كشاورزي در البرز رونمايي شد

10 طرح تحقيقاتي كشاورزي در البرز رونمايي شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:46 ب.ظ

همزمان با تجليل از پژوهشگران بخش كشاورزي؛
10 طرح تحقيقاتي كشاورزي در البرز رونمايي شد

خبرگزاري فارس: همزمان با تجليل از پژوهشگران بخش كشاورزي از 10 طرح تحقيقاتي كشاورزي با حضور پژوهشگران نمونه كشوري در استان البرز رونمايي شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرج، در اين مراسم كه با حضور بيش از 300 محقق و پژوهشگر كشاورزي و همچنين معاون تحقيقاتي وزير جهاد كشاورزي برگزار شد، از اين طرح‌ها كه حاصل كار دانش‌پژوهان كشورمان است، در موسسه تهيه اصلاح بذر و نهال وزارت جهاد كشاورزي مستقر در كرج رونمايي شد.
تحقيقات فوق در حوزه كنترل كپك سبز مركبات، بسته‌بندي رطب، ماهيان خاوياري، كيت‌هاي بادام، فهرست ملي ارقام گياهي، ساخت كيت آزمون انساب و انتساب در اسبان ايراني، شبدر قرمز، لوبيا سفيد، كنترل تب برفكي و دانش فني فرآورده‌هاي جانبي خربزه است.
بر اساس اين گزارش معاون تحقيقاتي وزير جهاد كشاورزي در مراسم رونمايي از طرح‌هاي فوق طي سخناني اظهار داشت: يكي از اولويت‌هاي دولت سرمايه‌گذاري در بخش پژوهش كشاورزي است.
جهانگير همت تصريح كرد: حاصل اين سرمايه‌گذاري و تلاش پژوهشگران و محققان كشورمان امروز رونمايي شد و به زودي دستاورد تحقيقات اخير به صورت عملياتي در بخش كشاورزي اجرايي خواهد شد.
وي يكي از مهم‌ترين دستاوردهاي تحقيقات فوق را افزايش ارزش افزوده و جلوگيري از خروج ارز از كشور دانست.
اين مسئول به طرح‌ تحقيقاتي شبدر قرمز و لوبياي سفيد در موسسه اصلاح بذر مستقر در كرج اشاره كرد و گفت: تنها با عملياتي شدن اين دو طرح در بخش كشاورزي، سالانه بيش از 350 ميليارد ريال به ارزش اقتصادي كشاورزي افزوده خواهد شد.
همت تأكيد كرد: بخش پژوهش كشاورزي طي سال‌هاي اخير اقدامات مناسبي انجام داده و هم اكنون لازم است دستاورد محققان به صورت عملي در كشاورزي اجرا شود.
معاون تحقيقاتي وزير جهاد كشاورزي يادآور شد: كشاورزي از جمله بخش‌هاي مهم و استراتژيك هر كشوري است و دولت در تلاش است تا ايران اسلامي در توليد محصولات كشاورزي مهم به طور كامل خودكفا شود.
در اين مراسم از محققان و پژوهشگران 10 طرح فوق از سوي معاون وزير جهادكشاورزي تقدير شد.
انتهاي پيام/ن20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها