عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

برخورد با عاملان فروش پرندگان زنده در سمنان

برخورد با عاملان فروش پرندگان زنده در سمنان
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:46 ب.ظ

رئيس شبكه دامپزشكي سمنان خبر داد:
برخورد با عاملان فروش پرندگان زنده در سمنان

خبرگزاري فارس: رئيس شبكه دامپزشكي شهرستان سمنان از برخورد قانوني با عاملان فروش پرندگان زنده در سطح شهرها و روستاهاي سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، علي ‌جاويدپور ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تعدادي از افراد بدون توجه به مسائل بهداشتي، اقدام به فروش پرندگان زنده از جمله طيور بومي و صنعتي و پرندگان زينتي از ساير استان‌ها مي‌‌كنند.
وي تصريح كرد: اين امر مي‌تواند خطرات زيادي را به بهداشت و سلامت عمومي جامعه وارد كند.
رئيس شبكه دامپزشكي شهرستان سمنان ادامه داد: در چند روز گذشته با اطلاع‌رساني سريع مردم با عاملاني كه 200 قطعه مرغ صنعتي تخمگذار را حمل مي‌كردند، با حكم مراجع قضايي برخورد قانوني انجام و محموله فوق ضبط و معدوم شد.
‌جاويدپور از تمام مسئولان بالاخص شوراهاي روستاها و همچنين شهروندان درخواست كرد تا در زمان مواجه شدن با هرگونه زنده‌فروشي مراتب را به شماره 3321071 و 3323071 واحد نظارت شبكه دامپزشكي شهرستان سمنان اطلاع دهند.
محمد سعيدي،‌ معاون فني اداره كل دامپزشكي استان سمنان نيز با بيان اينكه امسال به مناسبت ايام دهه فجر سه طرح دامپزشكي در اين استان به بهره‌برداري رسيد، اين طرح را مهم توصيف كرد.
وي در ادامه افزود: دو طرح بسته‌بندي و قطعه‌بندي گوشت قرمز و سفيد و يك طرح كارخانه پودر ماهي با سرمايه‌گذاري به ارزش تقريبي 30 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد.
با ايجاد و فعاليت چند كارخانه، اين استان يكي از قطب‌هاي توليد داروي دام و طيور در كشور مي شود.
در اين استان هم اكنون 13 كارخانه توليد دارو، سموم و ساير فرآورده‌هاي بيولوژيك فعال است.
95 قلم از داروهاي مورد نياز كشور در كارخانه‌هاي استان سمنان توليد مي‌شود و دو كارخانه ديگر نيز در اين استان در حال ساخت است.
با بهره برداري از دو كارخانه در دست ساخت، سمنان در آينده از قطب‌هاي مهم توليد و عرضه داروهاي داو و طيور كشور و حتي منطقه آسياي ميانه و خاورميانه مي‌شود.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها