عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

ايجاد نهالستان‌هاي زينتي براي رونق اقتصادي اسدآباد راهگشاست

ايجاد نهالستان‌هاي زينتي براي رونق اقتصادي اسدآباد راهگشاست
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:48 ب.ظ

رئيس سازمان جهاد كشاورزي همدان:
ايجاد نهالستان‌هاي زينتي براي رونق اقتصادي اسدآباد راهگشاست

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان جهاد كشاورزي همدان گفت: براي رونق اقتصادي برنامه‌ريزي به منظور تأسيس انواع نهالستان نهال‌هاي زينتي مثمر و غير‌مثمر در شهرستان اسدآباد راهگشاست.

علي‌رضا رنجبر‌ضرابي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: تأسيس انواع نهالستان نهال‌هاي زينتي مثمر و غير‌مثمر در شهرستان اسدآباد و تلقي امر باغداراي به عنوان يك پيشه اقتصادي از ‌جمله نقاط قوت باغداري شهرستان اسدآباد است.
وي با تحليل وضع موجود شهرستان اسدآباد گفت: شهرستان اسدآباد 6 درصد از سطح باغ‌هاي استان را به خود اختصاص داده است و با داشتن اراضي مناسب يكي از خواستگاه‌هاي گردو در استان بوده و با توسعه كشت هلو و شليل اين شهرستان قطب توليد اين محصول در استان شده است.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي همدان با اشاره به نقاط قوت بخش كشاورزي شهرستان اسدآباد گفت: وضعيت خاكي بسيار مناسب از جنس لومي و PH مناسب، آب و هواي نسبتاً معتدل و متوسط بارندگي قابل قبول‌تر نسبت به ساير نقاط استان است.
وي امكان توسعه كاشت انواع گياهان دارويي، انواع توليدات گلخانه‌اي، تأسيس انواع نهالستان نهال‌هاي زينتي مثمر و غير‌مثمر را از ديگر نقاط مثبت بخش باغباني جهاد كشاورزي اسدآباد دانست.
رنجبر‌ضرابي با اشاره به وجود سرماي بهاره در شهرستان اسدآباد تصريح كرد: كمبود نسبي آب كشاورزي و عدم حمايت از توليد كنندگان گياهان دارويي از ‌جمله موضوعاتي است كه بايد براي برنامه‌ريزي شود.
وي در پايان خاطر‌نشان كرد: افت آب‌هاي زير زميني، پير‌شدن بهره‌برداران و دير بازده بودن باغات نسبت به زراعت از ديگر نقاط ضعفي است كه براي آن بايد برنامه‌ريزي شده همچنين از فرصت‌هايي همچون ورود فارغ‌التصيلان كشاورزي در بخش و احداث گلخانه بهره گرفته شود.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها