عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

هر سليقه سياسي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها را تأييد مي‌كند

هر سليقه سياسي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها را تأييد مي‌كند
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:49 ب.ظ

امام جمعه موقت اهواز:
هر سليقه سياسي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها را تأييد مي‌كند

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت اهواز اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها را اقدامي مهم در عملكرد دولت دانست و گفت: هر كس با هر سليقه و ديدگاه سياسي اين طرح را تأييد مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز، آيت‌الله سيد‌ابوالحسن حسن‌زاده پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاحيه دومين كنفرانس سراسري اصلاح الگوي مصرف انرژي الكتريكي در دانشگاه شهيد چمران اهواز با قدرداني از دولت دهم براي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها اظهار داشت: هر چند ممكن است اجراي اين قانون با اشكالاتي از نظر برخي افراد و منتقدان مواجه باشد اما هر كس با هر بينش سياسي بر لزوم اجراي اين قانون مهر تأييد مي‌زند.
وي با بيان اينكه در زمينه اصلاح الگوي مصرف بايد سه محور مورد توجه قرار گيرد، اين محورها را شامل بخش علمي و دانشگاهي، مسئولان و مديران و نيز مردم عنوان كرد كه هر گروه وظيفه و رسالتي خاص در اين طرح دارند.
مدرس حوزه علميه اهواز افزود: در بخش علمي اين قضيه وظيفه اساتيد دانشگاه‌هاست كه راهكارهايي علمي براي بهينه‌سازي مصرف در بخش خانگي، صنعتي و كارخانه‌ها ارائه دهند تا بتواند منجر به صرفه‌جويي شود.
حسن‌زاده بخش دوم اين موضوع را بر عهده مسئولان دانست و گفت: وظيفه مديران و بخش دولت است كه راهكارهاي علمي ارائه شده از سوي متخصصان دانشگاهي در زمينه كاهش مصرف و بهينه‌سازي را عملياتي كنند.
وي در محور سوم مردم را مورد توجه و تأكيد قرار داد و افزود: بايد در اين زمينه با مردم صادق باشيم و به صداقت سخن بگوييم؛ ارائه اين آمار كه ميزان مصرف برق در ايران چند برابر كشورهاي ديگر بوده، خوب است اما بايد ببينيم چقدر از اين مصرف بالا به مردم ارتباط دارد؛ چرا كه بخش قابل توجهي از آن مربوط به هدررفت انرژي در مسير توليد تا توزيع و شبكه است كه اصلاً ارتباطي به شهروندان ندارد.
امام جمعه موقت اهواز تأكيد كرد: بايد سهم مردم در صرفه‌جويي و بهينه‌سازي مصرف انرژي را به درستي و به‌ حق از مردم مطالبه كنيم.
حسن‌زاده بهينه‌سازي مصرف انرژي را نيازمند فرهنگسازي و وضع مقررات دانست و گفت: از منابع ارزشمندي كه در قرآن كريم و روايات در زمينه صرفه‌جويي وجود دارد به خوبي مي‌توان در فرهنگسازي استفاده كرد و دست ما در اين زمينه كاملاً باز است.
وي تأكيد كرد: فرهنگسازي و وضع مقررات در زمينه صرفه‌جويي لازم و ملزوم يكديگرند و هيچ‌كدام بدون ديگري پاسخ نمي‌دهد.
انتهاي پيام/ز10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها