عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

حفظ محيط زيست يك ضرورت جهاني است

حفظ محيط زيست يك ضرورت جهاني است
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:50 ب.ظ

مشاور ارشد انجمن مشاوران خارجي ژاپن:
حفظ محيط زيست يك ضرورت جهاني است

خبرگزاري فارس: مشاور ارشد انجمن مشاوران خارجي ژاپن گفت: حفظ محيط زيست يك ضرورت جهاني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، سه ايچي مي‌شيما ظهر امروز در سفر سفير كشور ژاپن در ايران به استان چهارمحال و بختياري پيامدهاي منفي مسايل زيست محيطي را يكي از بزرگ‌ترين معضلات جهان امروز برشمرد و اظهار داشت: اين نعمت خدادادي بايد براي نسل‌هاي آينده نيز حفظ شود.
وي ارتباط تنگاتنگ آژانس همكاري‌هاي بين‌المللي ژاپن با ايران را نشان دهنده تعهد دو كشور در حفظ منابع طبيعي بيان و تأكيد كرد: كاهش چرا در منابع طبيعي، معرفي منابع درآمدي جايگزين و ارتقاي مديريت مشاركتي از اهداف اجراي طرح مشترك جنگل و مرتع بخش بازفت چهارمحال و بختياري بين ايران و ژاپن به شمار مي‌رود.
مي‌شيما توسعه ظرفيت كارشناسي اداره كل منابع طبيعي چهارمحال و بختياري را از ديگر اهداف اين طرح دانست و افزود: فاز نخست طرح ياد شده در پنج سال اجرا مي‌شود و استمرار اجراي آن نيازمند جدي مشاركت مردم و انتقال تجربيات به ديگران است.
مشاور ارشد انجمن مشاورين خارجي ژاپن به انجام مطالعات پايه در 10 روستاي بخش بازفت اشاره و تصريح كرد: پس از انجام مطالعات كارشناسي و علمي، روستاهاي طارم و رباط كوه، تبرك سفلي، مازه رشته، دورك سفلي و چمن گلي به عنوان روستاهاي هدف براي آغاز اقدامات عملياتي انتخاب شدند.
وي ادامه داد: كاهش فشار موجود بر منابع طبيعي، ارتقاي مديريت و توسعه پايدار، كاهش وابستگي به منابع طبيعي، بهبود توسعه پايدار كشاورزي و ايجاد منابع جديد درآمدزايي از ديگر اهداف اجراي طرح مشترك جنگل و مرتع بخش بازفت چهارمحال و بختياري بين ايران و ژاپن است.
مي‌شيما با اشاره به منطقه موردنظر براي انجام اين پروژه، گفت: منطقه موردنظر براي انجام اين پروژه روستاهاي هدف در منطقه بازفت استان چهارمحال و بختياري و مناطق مربوط به‌منظور عمليات ميداني و استان چهارمحال و بختياري و ساير مناطق مربوط به فعاليت‌هاي آموزشي و ساير مطالعات است.
وي با بيان اينكه در اين پروژه پنج تا 10 روستاي نمونه از ميان 117 روستا با جمعيت 45 هزار نفر در ناحيه بازفت انتخاب شده، گفت: روستاهاي نمونه بر اساس مطالعات پايه و در نظر گرفتن ميزان درك روستائيان، ميزان مشاركت زنان، وابستگي به جنگل و منابع درآمد جايگزين انتخاب خواهند شد.
مي‌شيما بر ضرورت توسعه مشاركتي روستائيان در اجراي اين پروژه تأكيد كرد و گفت: در اين پروژه آنچه ما توسعه مشاركتي مي‌ناميم، ابزاري براي توسعه پايدار و مديريت منابع طبيعي از طريق فعاليت‌هاي تبليغي، ترويجي دولتي براي احياي مرتع با مشاركت روستائيان است.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها