عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حفظ محيط زيست يك ضرورت جهاني است

حفظ محيط زيست يك ضرورت جهاني است
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:50 ب.ظ

مشاور ارشد انجمن مشاوران خارجي ژاپن:
حفظ محيط زيست يك ضرورت جهاني است

خبرگزاري فارس: مشاور ارشد انجمن مشاوران خارجي ژاپن گفت: حفظ محيط زيست يك ضرورت جهاني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، سه ايچي مي‌شيما ظهر امروز در سفر سفير كشور ژاپن در ايران به استان چهارمحال و بختياري پيامدهاي منفي مسايل زيست محيطي را يكي از بزرگ‌ترين معضلات جهان امروز برشمرد و اظهار داشت: اين نعمت خدادادي بايد براي نسل‌هاي آينده نيز حفظ شود.
وي ارتباط تنگاتنگ آژانس همكاري‌هاي بين‌المللي ژاپن با ايران را نشان دهنده تعهد دو كشور در حفظ منابع طبيعي بيان و تأكيد كرد: كاهش چرا در منابع طبيعي، معرفي منابع درآمدي جايگزين و ارتقاي مديريت مشاركتي از اهداف اجراي طرح مشترك جنگل و مرتع بخش بازفت چهارمحال و بختياري بين ايران و ژاپن به شمار مي‌رود.
مي‌شيما توسعه ظرفيت كارشناسي اداره كل منابع طبيعي چهارمحال و بختياري را از ديگر اهداف اين طرح دانست و افزود: فاز نخست طرح ياد شده در پنج سال اجرا مي‌شود و استمرار اجراي آن نيازمند جدي مشاركت مردم و انتقال تجربيات به ديگران است.
مشاور ارشد انجمن مشاورين خارجي ژاپن به انجام مطالعات پايه در 10 روستاي بخش بازفت اشاره و تصريح كرد: پس از انجام مطالعات كارشناسي و علمي، روستاهاي طارم و رباط كوه، تبرك سفلي، مازه رشته، دورك سفلي و چمن گلي به عنوان روستاهاي هدف براي آغاز اقدامات عملياتي انتخاب شدند.
وي ادامه داد: كاهش فشار موجود بر منابع طبيعي، ارتقاي مديريت و توسعه پايدار، كاهش وابستگي به منابع طبيعي، بهبود توسعه پايدار كشاورزي و ايجاد منابع جديد درآمدزايي از ديگر اهداف اجراي طرح مشترك جنگل و مرتع بخش بازفت چهارمحال و بختياري بين ايران و ژاپن است.
مي‌شيما با اشاره به منطقه موردنظر براي انجام اين پروژه، گفت: منطقه موردنظر براي انجام اين پروژه روستاهاي هدف در منطقه بازفت استان چهارمحال و بختياري و مناطق مربوط به‌منظور عمليات ميداني و استان چهارمحال و بختياري و ساير مناطق مربوط به فعاليت‌هاي آموزشي و ساير مطالعات است.
وي با بيان اينكه در اين پروژه پنج تا 10 روستاي نمونه از ميان 117 روستا با جمعيت 45 هزار نفر در ناحيه بازفت انتخاب شده، گفت: روستاهاي نمونه بر اساس مطالعات پايه و در نظر گرفتن ميزان درك روستائيان، ميزان مشاركت زنان، وابستگي به جنگل و منابع درآمد جايگزين انتخاب خواهند شد.
مي‌شيما بر ضرورت توسعه مشاركتي روستائيان در اجراي اين پروژه تأكيد كرد و گفت: در اين پروژه آنچه ما توسعه مشاركتي مي‌ناميم، ابزاري براي توسعه پايدار و مديريت منابع طبيعي از طريق فعاليت‌هاي تبليغي، ترويجي دولتي براي احياي مرتع با مشاركت روستائيان است.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها