عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

فتنه‌گران به جیب مردم هم رحم نکردند

فتنه‌گران به جیب مردم هم رحم نکردند
سه شنبه 3 اسفند 1389  03:59 ب.ظ

از مدت‌ها قبل، تحرکاتی در رسانه‌های وابسته به جریان ضدانقلاب داخلی برای احیای مجدد آشوب‌های خیابانی صورت گرفته بود؛ تحرکاتی که اگرچه از سوی مردم با تمسخر و طنز‌پردازی روبرو شد و سایت‌ها و وبلاگ‌های اینترنتی را تبدیل به پایگاه‌های انتشار اخبار جالب و بامزه از این اقدام تبدیل کرد اما حکایت از یک سناریوی طراحی شده از سوی بیگانگان داشت.

اگرچه روز گذشته تمامی این برنامه‌ریزی‌ها و طرح‌ریزی‌های داخلی و خارجی برای ملتهب کردن فضای اجتماعی تهران رنگ باخت و آرامش و متانت تهران نشان داد دیگر حنای سران فتنه حتی برای حامیان افراطیشان هم رنگی ندارد اما آنچه باعث شد تا مجددا موجی از نارضایتی و خشم عمومی نسبت به این افراد ایجاد شود، ایجاد اختلال در کسب و کار مردم بود.

دیروز نیروهای انتظامی مجبور شدند تا برای جلوگیری از اجرای پروژه کشته‌سازی منافقین و حفظ جان شهروندان، در برخی نقاظ تهران از اهالی محل و مغازه‌داران بخواهند تا کمی زود‌تر مغازه‌های خود را تعطیل کنند تا ماموران امنیتی کشور بتوانند در صورت وقوع هرگونه آشوب احتمالی، به سرعت از جان و مال مردم حفاظت کنند.

البته این مساله با همراهی بسیار خوب مردم روبرو شد اما این موضوع را نمی‌توان منکر شد که اینگونه موضوعات می‌تواند ضررهای فراوان اقتصادی برای کسبه و مغازه‌داران به همراه داشته باشد؛ مساله‌ای که سبب شد تا اکثر این افراد سران فتنه را کسانی بخوانند که علاوه بر ایجاد اختلال در نظم و امنیت عمومی کشور، حتی به وضعیت معیشت مردم نیز آسیب رسانده‌اند.

فتنه‌گران بعد از جان مردم، به جیب آن‌ها هم رحم نمی‌کنند

از سوی دیگر، اعلام ساعت دقیق برای شروع آشوب‌های خیابانی که دقیقا همزمان با ساعت تعطیلی ادارات دولتی است، این مساله را به اذهان عمومی متبادر کرده که گویا پروژه تجمعات خیابانی اساسا برای ایجاد مشکل و سختی در زندگی مردم و به منظور درگیر کردن هر چه بیشتر مردم با این آشوب‌ها صورت می‌گیرد؛ موضوعی که سبب شده تا فعالیت اقتصادی بسیاری از مردم تهران دچار اشکال شود.

همچنین انتخاب میادین اصلی و پرتردد شهر تهران که به عنوان قلب اقتصادی کشور فعالیت می‌کنند برای تجمعات ضدانقلاب، موجب می‌شود تا کسب و کار در این اماکن مانند میدان‌های «هفتم تیر»، «انقلاب اسلامی» و «ولی‌عصر (عج)» دچار رکود و واحدهای تجاری موجود در آن‌ها مجبور به تعطیل کردن واحدهای تجاری خود شوند.

همین مساله سبب شده تا کار‌شناسان مسائل سیاسی این سوال را قابل طرح بدانند که تا چه زمانی قرار است سران فتنه که صراحتا به عنوان بازوی اجرایی دشمنان خارجی ایران فعالیت می‌کنند، زندگی میلیون‌ها نفر از شهروندان تهرانی را به سختی بیاندازند و با ایجاد ترافیک‌های سنگین در برخی نقاط شهر، به دنبال برهم زدن نظم عمومی شهر و زندگی مردم باشند؟

جریانی که با تبلیغات گسترده و ۲۴ ساعته در دو هفته گذشته و هماهنگی کامل تلویزیون‌های دولتی انگلیس و آمریکا حتی نمی‌تواند یک نفر را هم به آشوبگری فرابخواند و اینگونه عقبه مردمی! خود را به نمایش می‌گذارد، چرا باید اجازه داشته باشد تا خواسته‌های آشوب‌طلبانه خود را به میلیون‌ها نفر از مردم تهران که بار‌ها و در راهپیمایی‌های مختلف نظر خود را درباره این افراد اعلام کرده‌اند، تحمیل کند؟

شبکه ایران

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

Mehdi900

Mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها