عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

همکاری شیلی با موساد علیه ایران

همکاری شیلی با موساد علیه ایران
سه شنبه 3 اسفند 1389  04:08 ب.ظ

به گزارش بولتن به نقل از مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، پایگاه خبری "ویکی لیکس" در انتشار یکی از اسناد خود مدعی است که رژیم صهیونیستی به همراه کشور شیلی از تحرکات سفیر ایران در سانتیاگو جاسوسی می‌کرده است.

بر اساس این گزارش این فعالیت‌ها به علت افزایش نگرانی‌های اسرائیل از نفوذ بیشتر ایران در کشورهای آمریکای جنوبی بوده است.


بر اساس این سند که از سفارت ‌آمریکا در شیلی در جولای (تیر) سال 2008 میلادی منتشر شده است، اسرائیل بدقت مراقب افزایش نفوذ ایران در منطقه و تقویت مناسبات دیپلماتیک این کشور با دولت‌های کلمبیا و ونزوئلا بوده است.
بر اساس این سند که "خوان الزاسی" مشاور اقتصادی و سیاسی سفیر آمریکا در شیلی آن را نوشته است، اسرائیل ورود تعداد بالای مهاجران مسلمان به این کشور را نیز زیر نظر داشته است.
این سند می‌افزاید: با اینکه هیچ دلیلی در زمینه ارتباط دولت ایران با گروه‌های تروریستی در شیلی وجود نداشته است، سازمان‌های جاسوسی شیلی و اسرائیل در مورد هر چیز مشکوک دقت و توجه خاصی دارند.


الزاسی به نقل از "یولی عور" وابسته نظامی اسرائیل در سفارت این رژیم می‌افزاید که تل‌آویو تمام تحرکات "غیر عادی" کامبیز جلالی، سفیر جدید ایران در این کشور را زیر نظر دارد.
اور همچنین به الزاسی گفته است که تل‌آویو از نفوذ بالای ایران در ونزوئلا نگران است.

از سوی دیگر 50 فرد ایرانی در کلمبیا ویزای دیپلماتیک در اختیار دارند؛ بر اساس اظهارات این مقام صهیونیست، اسرائیل بشدت نگران حضور ایران در آمریکای جنوبی است و از نفوذ ایران در اتباع شیلی و فلسطینی‌های مسلمان می‌ترسد.


دلیل تمایل شدید اسرائیل به افزایش مناسبات با کشورهای آمریکای لاتین نیز به علت مقابله با نفوذ روزافزون ایران در این منطقه است، تلاشی که البته هنوز صهیونیست‌ها هیچ نتیجه‌ای از آن نگرفته‌اند.
دولت شیلی به عنوان یکی از هم‌پیمانان اصلی اسرائیل در منطقه ‌آمریکای جنوبی همواره از بهترین فضا برای فعالیت‌های جاسوسی این رژیم برخوردار بوده است.

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

Mehdi900

Mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها