عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برای یک بار هم که شده آمریکا ، ایران را متهم نکرد !

برای یک بار هم که شده آمریکا ، ایران را متهم نکرد !
سه شنبه 3 اسفند 1389  04:23 ب.ظ

 

 

برای یک بار هم که شده  آمریکا ، ایران را متهم نکرد !

 

درياسالار مايك مولن رييس ستاد مشترك ارتش آمريكا كه در منطقه خليج فارس به سر مي برد اعلام كرد كه از نظر او ايران محرك ناآرامي هاي اخير در كشورهاي عربي منطقه نيست.

به نقل از خبرگزاري فرانسه درياسالار مولن كه در قطر سخن مي گفت با اشاره به اين موضوع گفت :‌"‌ من هنوز بر اين باورم كه ايران خواستار بي ثباتي در منطقه است و از هر فرصتي در اين جهت استفاده مي كند ، اما به گمان من ايران محرك ناآرامي در كشورهايي چون بحرين يا مصر نبوده است ".

مولن افزود :‌" تحولات اخير در كشورهاي منطقه ريشه داخلي دارد و مخالف نفوذ و دخالت طرف خارجي در آن است".

وي افزود :‌"‌ ما و برخي ديگر از بازيگران منطقه اي همواره از تحركات ايران در منطقه نگراني داشته ايم ".

مولن در چارچوب ديدار از كشورهاي عربستان ، قطر و بحرين از روز يكشنبه وارد منطقه شده است . وي اعلام كرده است كه موضوع ايران يكي از محورهاي بحث و تبادل نظر او با مقامات سعودي بوده است.

ايالات متحده آمريكا و جمهوري اسلامي ايران تفسيرهاي متفاوتي از آنچه كه اين روزها به صورت زنجيره اي از ناآرامي هاي داخلي در كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا در جريان است ، دارند .

آمريكا اين تحولات را در چارچوب موجي از دموكراتيزاسيون تحليل مي كند كه ممكن است حتي پيامدهايي ثبات زدا براي منافع و امنيت ملي اين كشور در منطقه داشته باشد ، در حالي كه جمهوري اسلامي ايران مي گويد ،اين تحولات ناشي از بيداري اسلامي و تاثير گفتمان انقلاب اسلامي در توده هاي مسلمان منطقه است.

تا كنون تظاهرات ضد دولتي در تونس و مصر به سقوط حكومت هاي آنجا انجاميده و در ليبي نيز دولت معمر قذافي در آستانه سقوط قرار گرفته است.

اين تظاهرات در كشورهاي ديگر منطقه همچون بحرين ، عراق ، اردن ، يمن ، الجزاير ، مراكش ، كويت و... در حال برگزاري است ...../تحلیل:عصرایران

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها