عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فیتیله ای ها از شبکه دو خداحافظی کردند!

فیتیله ای ها از شبکه دو خداحافظی کردند!
سه شنبه 3 اسفند 1389  04:33 ب.ظ

 

 

فیتیله ای ها از شبکه دو خداحافظی کردند!

 

برنامه «فیتیله جمعه تعطیله» جمعه و دوشنبه ۲۹ بهمن ماه و دوم اسفندماه در حالی با آرم زنده از شبکه دو پخش شد که محمد مسلمی، حمید گلی و علی فروتن عمو فیتیله ای ها از این برنامه خداحافظی کرده بودند و نمایش های قدیمی روی آنتن رفت.

 

برنامه «فیتیله جمعه تعطیله» جمعه و دوشنبه ۲۹ بهمن ماه و دوم اسفندماه در حالی با آرم زنده از شبکه دو پخش شد که محمد مسلمی، حمید گلی و علی فروتن عمو فیتیله ای ها از این برنامه خداحافظی کرده بودند و نمایش های قدیمی روی آنتن رفت.

از قرار تهیه کننده برنامه بدون اهمیت دادن به این مسئله که فیتیله ای ها از برنامه رفته اند در یک رفتار غیر حرفه ای، غیر اخلاقی و غیر هنری برنامه را روی آنتن برد و این در حالی است که برنامه از نقطه آغاز تا پایان کارگردانی می شود. این برنامه ها بارها روی مسئله آموزش تاکید می کند و مرتب به بچه ها می گوید نباید دروغ بگویند، اما نکته جالب این است که آدم بزرگ ها هر زمان که بخواهند می توانند به راحتی دروغ بگویند.

به دنبال این ماجرا، خبرنگار مهر با محمد مسلمی، کارگردان و بازیگر «فیتیله جمعه تعطیله» تماس گرفت تا با او در این باره گفتگویی داشته باشد، اما او ترجیح داد در این باره یادداشتی بنویسد. یادداشت او را با عنوان «خداحافظی عموهای فیتیله ای » از شبکه دو را در پی می خوانید:

شاید باورتان نشود که طعم کودکی تنها طعم خوشمزه ای است که تا آخر نمی دانیم کی و کجا، همیشه در خاطرمان می ماند.

شاید برای همه انسان ها دوران کودکی یک مرحله باشد و در چشم برهم زدنی با تمام زیبایی ها و شیرینی هایش تمام شود و جز خاطراتی رنگارنگ در دفتر خاطرات عمر چیز دیگری به جا نماند. ولی ما کودکی را دوباره آغاز کردیم و ثابت کردیم که می توان در هر مرحله از عمر که زیبایی آن بکر و صادقانه است، زندگی کرد و منزل گزید. کودک ماندیم تا کودکان بمانند.

با یک تابلو و حماسه آمدیم و حماسه آفریدیم. جورها را جور کردیم و ناجورها را دور. در بازی های سخت زندگی پالام پولوم آوردیم و خواستیم که برنده باشیم و بیست سال بهای این خواستن را دادیم. تا شاید در عکاسخانه ذهنتان تصویری از تلاش ها و گذران عمرمان که پر تلاش می رفت نقش ببندد. تا جایی که دیگر تعطیلی معنا نداشته باشد. تا جایی که فتیله های فانوس شادی را برای همیشه روشن نگه داریم.

از اینکه بودیم و توانستیم که توانستن را صرف کنیم. از اینکه با دستهایی خالی اما قلبهایی آکنده از عشق میهمانتان شدیم خوشحالیم.

از شما گفتیم و با شما رفتیم. با شما خندیدیم و گریه کردیم. در جشن ها و شادی ها در سوگ ها و غم ها.

پیمان بسته بودیم که ثابت کنیم، کودکی هرگز تمام نمی شود و بر سر این پیمان ماندیم. تا جایی که حتی عزیزانی را از دست دادیم ولی بر سر قرار هر هفته خود حاضر شدیم. بیمار شدیم، تا جایی که حتی حرکت برایمان قدغن شد. ولی چه کسی است که باور نکند که عشق معجزه می کند و جانی دوباره می دهد.

آمدیم تا صادقانه به کودکان بگوییم که راستگو باشیم، مثل پیامبری که رسالتش ترویج اخلاق بود.

گفتیم مهربان باشیم مثل خدایی که همیشه مهربان است. گفتیم دانش بیاموزیم، مثل پیامبری که گفت: «آموختن را تا زمان مرگ ترک نکنید.»

یاد گرفتیم و یاد دادیم. در ابتدای راه سه تن بودیم و بعد از شروع سفر و اینک بیش از صد نفر. صد نفر همدل و هم پیمان، صد نفر که برای شما یکی شدند تا یک لحظه شادی را به دلهای مهربانتان هدیه کنند.

آمدن سخت بود ولی نه سخت تر از ماندن و شدن. ما مقاومت کردیم و ایستادیم تا.....

تا حقی از ما ضایع شد و در جهت احقاق حق خود تلاش کردیم. اتفاقی نیفتاد. چاره ای نبود جز ادامه. چرا که هدف برای ما مهمتر بود.... ادامه دادیم و ادامه دادیم تا بارها و بارها حقوقمان ضایع شد. ما بستری را که در آن پرورش یافتیم و پرورش دادیم را محق دانستیم و از شبکه دو خواستیم تا قدمی بر دارد، اما بازهم هیچ اتفاقی در جهت احقاق حق از دست رفته بر داشته نشد. درست اتفاقی که در شبکه جام جم افتاد دوباره تکرار شد.

پس چاره ای نبود جز تن دادن به جبر و قانون طبیعت که هر شروعی را پایانی ست. علی رغم میل باطنی خداحافظی کردیم و جواب خداحافظی ما شد برنامه های پخش شده روز جمعه و دوشنبه.

برنامه هایی که برای لحظه لحظه های آن برنامه ریزی و کارگردانی شده بود با کار غیر اخلاقی و غیر هنری تهیه کننده برنامه و با عنوان برنامه زنده به روی آنتن رفت که این تغییر ساختار نه مورد، رضایت و نه مورد تایید ما بود.

تلخ است تلخ . اما ما پذیرفته ایم که تلخ هم یک مزه است. تلختر آن است که همه مسئولین قول حمایت می دهند و در نهایت، نتیجه آن می شود که تمام حقوق مادی و معنوی گروه نادیده گرفته می شود.

البته دور از انتظار نبود که با تغییر مجری اتفاقات این چنینی هم در راه باشد.

حرفی نیست در پایان همان گونه که در آغاز بود فقط خدا هست و خدا. چرا که ما در این چند سال نه وابسته به جایی بودیم و نه هستیم. تنها حامی ما خداوندی است که خالق خنده و شادی است. خداوندی که اگر عنایتش شامل حال ما نمی شد ما نبودیم. امروز هم خرسندیم که ما در این راه پر فراز و نشیب تلاشمان را کردیم و به این جا رسیدیم . نتیجه هرچه باشد ما خواست خداوند را می خواهیم و از اینکه روزی سلاممان را به گرمی پاسخ گفتید بر خود می بالیم و از اینکه امروز خداحافظی ما را می پذیرید تا قیامت ممنون شما هستیم. دلتنگ لحظه های با هم بودن می شویم. خداحافظی سخت است ولی امید به دیدن دوباره ی شما شوق زندگی و پایندگی می دهد. پاینده ، شاد و خندان باشید.

برنامه زنده «فیتیله ای ها» نزدیک به یک دهه است به صورت زنده از شبکه دوم روی آنتن می رود و مخاطبان فراوانی دارد. در ماه های اخیر به جای مجید قناد مجری و تهیه کننده این برنامه، مهرداد نظام آبادی اجرای برنامه را به عهده داشت..... / خبرگزارى مهر 

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها