عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

هفته کنکوری در 30 استان جزئیات برگزاری سه کنکور آخر هفته

هفته کنکوری در 30 استان جزئیات برگزاری سه کنکور آخر هفته
سه شنبه 3 اسفند 1389  04:37 ب.ظ

 

 

کنکور

 

 

پنجشنبه 28 بهمن ماه روز برگزاری همزمان سه آزمون کشوری است در این روز آزمون دستیاری تخصصی پزشکی، آزمون دکتری دانشگاه آزاد و آزمون کارشناسی ارشد دانشگاههای سراسر کشور برگزار می شود.

آزمون دستیاری پزشکی ؛ رقابت برای تخصص پزشکی

به گزارش خبرنگار مهر، سی و هشتمین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشکی با رقابت 15 هزار و 234 نفر در این دوره برگزار می شود. از میان شرکت کننده ها 8 هزار و 418 نفر زن و 6 هزار و 816 نفر مرد هستند.

بیشترین میزان شرکت کننده به ترتیب در شهرهای تهران با 4 هزار و 750 نفر، اصفهان با یک هزار و 350 نفر و مشهد با یک هزار و 290 نفر بوده اند. این آزمون در 18 حوزه امتحانی و 26 رشته تخصصی پزشکی برگزار می شود.

آزمون‌ کتبی‌ رأس‌ ساعت‌ 9 صبح‌ روز پنجشنبه‌ 28 بهمن به طور همزمان‌ در 19 دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی‌ برگزار می‌شود کلید اولیه آزمون نیز بعدازظهر روز جمعه 29 بهمن بر روی سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار خواهد گرفت.

تعداد سئوالات آزمون‌ 200 سئوال تستی‌ چهار گزینه‌ای‌ است که دو سئوال به منابع درس اخلاق پزشکی تعلق دارد. برای‌ هر سئوال باید تنها یک‌ گزینه‌ که‌ در میان‌ گزینه‌های‌ ارائه‌ شده‌ بهترین‌ پاسخ‌ ممکن‌ است‌ انتخاب‌ شود و به‌ هر سئوال با پاسخ‌ صحیح‌ 3 نمره‌ مثبت‌ و هر سئوال با پاسخ‌ اشتباه‌ یک‌ نمره‌ منفی‌ تعلق‌ می‌گیرد. البته به سئوالات‌ بدون‌ پاسخ‌ نمره‌ای‌ تعلق‌ نمی‌گیرد.

آزمون دکتری دانشگاه آزاد؛ رقابتی برای ورود به حوزه تحصیلات تکمیلی

آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در روزهای 28 و 29 بهمن در سه نوبت عصر پنجشنبه و صبح و عصر جمعه در 29 واحد دانشگاهی کشور در 270 رشته محل برگزار می شود.

در این دوره از آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 27 هزار داوطلب رقابت دارند که از این تعداد 23 هزار نفر داوطلب دوره دکتری تخصصی با آزمون و 4 هزار نفر متقاضی دوره دکتری تخصصی بدون آزمون هستند.

شرط پذیرش داوطلبان در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 75 درصد نمره آزمون و 25 درصد نمره مصاحبه علمی است و فرآیند مصاحبه علمی تا شهریورماه 90 به طول می انجامد.

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاهها؛ بیشترین تعداد شرکت کننده

آزمون کارشناسی ارشد سال 90 همزمان با شانزدهمین دوره المپیاد علمی در در صبح و بعدازظهر روزهای 27، 28 و 29 بهمن ماه 89 و بر اساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی برگزار می شود.

این دوره از آزمون در 142 کد رشته‌ امتحانی و با رقابت 870 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال 90 برگزار می شود. در این دوره حدود 80 هزار نفر در دو رشته ثبت نام کرده اند.

اولین مرحله آزمون شانزدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور در رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، الهیات و معارف اسلامی، قرآن و حدیث، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، آمار، ریاضی، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی و طراحی صنعتی نیز برگزار می شود..../تحلیل:عصرایران

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها