عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آغاز ثبت نام برای اسقاط 30 هزار خودروی فرسوده

آغاز ثبت نام برای اسقاط 30 هزار خودروی فرسوده
سه شنبه 3 اسفند 1389  04:51 ب.ظ

 

آغاز ثبت نام برای اسقاط 30 هزار خودروی فرسوده

 

ثبت نام برای از رده خارج کردن 30 هزار دستگاه خودروی فرسوده شخصی با مشارکت بانک ملی از امروز صبح در سراسر کشور آغاز شد.

از صبح امروز 30 بهمن ماه ثبت نام برای اسقاط و از رده خارج کردن 30 هزار دستگاه خودروی شخصی فرسوده در نمایندگی های مجاز سایپا در سراسر کشور آغاز شده است.

در اختیار داشتن پلاک منطقه ای (ایران) و دارای گوهی تسجیل راهبر ناجا، مدل 1354 تا 1364 شمسی (معادل سال میلادی برای خودروهای خارجی)، در اختیار داشتن سند قطعی و یا وکالت بلاعزل از مالک از مهمترین شروط برای ثبت نام خودروهای فرسوده به شمار می رود.

زمان ثبت نام برای این خودروهای فرسوده تا 30 روز ادامه می یابد اما در صورت تکمیل ظرفیت امکان ثبت نام برای خودروهای فرسوده بیشتر وجود ندارد.

اختصاص وام 50 میلیون ریالی توسط بانک ملی با بازپرداخت پنج ساله با نرخ سود 14 درصد و محاسبه خودروهای فرسوده به قیمت 10 میلیون ریال به عنوان آورده مالک خودرو از مهمترین تسهیلات خروج خودروهای فرسوده اعلام شده است.

ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اعلام کرده است: متقاضیان در زمان ثبت نام نباید هیچ گونه مبلغی را به عنوان حق الزحمه به نمایندگی های مجاز سایپا پرداخت کنند.

بر اساس آمارهای اعلام شده از سال 1385 تاکنون نزدیک به 930 هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شده است که پیش بینی می شود تا اواسط بهار سال آینده جشن خروج یک میلیون خودروی فرسوده در سطح کشور برگزار شود.

از ابتدای سالجاری تاکنون هم حدود 226 هزار دستگاه خودروی شخصی و عمومی فرسوده از ناوگان حمل و نقل کشور از رده خارج شده است که تعداد خودروهای اسقاط شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 60 درصد افزایش یافته است...../تحلیل:عصرایران

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها