عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

طاس ها بیشتر به سرطان پروستات مبتلا می شوند

طاس ها بیشتر به سرطان پروستات مبتلا می شوند
سه شنبه 3 اسفند 1389  04:58 ب.ظ

 

 

طاس ها بیشتر به سرطان پروستات مبتلا می شوند

 

مردها مواظب موهای خود باشند!

مردانی که از سن ۲۰ سالگی شروع به از دست دان موهای خود می کنند بیشتر احتمال دارد که در آینده به سرطان پروستات مبتلا شوند .

مردانی که از سن ۲۰ سالگی شروع به از دست دان موهای خود می کنند بیشتر احتمال دارد که در آینده به سرطان پروستات مبتلا شوند .

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران " ایسکانیوز " به نقل از physorg مطالعات در نتیجه غربالگری برای این بیماری است که نتایج آن در مجله سرطان منتشر شده است.

مطالعه فرانسوی ها بر روی ۳۸۸ مرد که مبتلا به سرطان پروستات بودند و نیز ۲۸۱ مرد سالم نشان داده که افراد مبتلا به سرطان کسانی بودند که از سن ۲۰ سالگی در معرض ریزش مو و طاسی قرار گرفتند.

البته ممکن است مردانی از ۳۰ یا ۴۰ سالگی دچار ریزش مو شوند ولی صرفا با ریزش مو سرطان صورت نمی گیرد.

تا به حال شواهد متناقضی در مورد طاس شدن و سرطان پروستات دیده شده ولی این مطالعه برای اولین بار ارتباط بین طاس شدن در سن ۲۰ سالگی و سرطان پروستات در آینده را نشان می دهد و برای تایید حتمی این مساله باید تحقیقات بیشتری صورت پذیرد.

آلوپسی آندروژنیک گاهی اوقات بعنوان طاسی الگوی مردانه شناخته می شود، این الگو بین آندروژن ها و نیز ایفای نقش در توسعه و رشد سرطان پروستات ارتباط برقرار می کند.

بلوک فیناستراید، تستوسترون را به دی هیدروتستوسترون آندروژن تبدیل می کند که تصور می شود علت ریزش مو است و برای درمان این بیماری استفاده می شود و همچنین می تواند سبب کاهش بروز سرطان پروستات شود.

برای تحقیق پرسشنامه ای بین مردان در سنین ۲۰، ۳۰ و ۴۰ ساله برای الگوی ریزش مو و سابقه سرطان پروستات ( در صورت وجود ) پخش شد ، تصاویر شامل چهار مرحله از ریزش مو بود: مرحله اول ،ریزش مو ندارد، مرحله دوم ، ریزش مو فرونتال ( عقب کشیده شدن خط مو )، ریزش مو راس (وصله گرد در بالای سر )، و مرحله چهارم ترکیبی از هردو نوع ریزش مو است.

پس از مطالعات نشان داده شد که مردان با انواع طاسی در سنین ۴۶ تا ۸۴ مبتلا به سرطان پروستات شدند .

محققان اظهار داشتند که ما قادر به پیدا کردن یک ارتباط بین نوع و الگوی ریزش مو و رشد سرطان هستیم ، البته ارتباط بین طاسی و توسعه سرطان پروستات هنوز نامشخص است اما باید تحقیقات بیشتری بر روی گروه بزرگتری از مردان انجام شود و حلقه گم شده ارتباط بین آندروژن ، طاس شدن زودرس و سرطان پروستات بررسی شود...../تحلیل : ایسکانیوز

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها