عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

مواظب سلامتي مفاصل خود هنگام خانه تكاني سال نو باشيد

مواظب سلامتي مفاصل خود هنگام خانه تكاني سال نو باشيد
سه شنبه 3 اسفند 1389  05:04 ب.ظ

 

 

مواظب سلامتي مفاصل خود هنگام خانه تكاني سال نو باشيد

 

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران و متخصص ارتوپدي به زنان توصيه كرد،در هنگام خانه تكاني نكات ايمني را براي پيشگيري از آسيب ديدن مفاصل و استخوان هاي خود رعايت كنند.

دكتر' محمود معتمدي ' در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود: آسيب استخوان‌ها به خصوص مهره‌ها، يكي از صدمات شايع خانه تكاني‌هاي سال نو در ميان زنان است.

وي با بيان اينكه ستون فقرات زنان آسيب‌پذيرتر از مردان است، اظهار داشت: به عنوان مثال در هنگام آويزان كردن پرده‌ها، فشار زيادي به مهره‌هاي گردن و عضلات زنان وارد و موجب شكنندگي استخوان هاي آنان مي شود.اين عمل باعث مي شود فرد از ناحيه مهره‌هاي گردن احساس درد كرده و ممكن است اين عارضه در آينده به صورت ديسك در فرد بروز كند.

معتمدي به زناني كه لاغر هستند و يا سابقه مشكلات مهره‌اي دارند، توصيه كرد، كمتر كار كنند تا به مهره‌هاي گردن آن ها فشار وارد نشود.

به گفته وي، با بلند كردن نادرست يك كيلو وزنه از زمين، 10 برابر وزن آن جسم يا وزنه به ستوان فقرات به ويژه در ناحيه كمر فشار وارد مي‌شود.

معتمدي افزود: زنان بايد براي بلند كردن اجسام، ابتدا نشسته و سپس جسم را با نرمي بالا بياورند در اين صورت فشار به ستون فقرات به خصوص ناحيه كمر كمتر خواهد شد...../تحلیل:ایرنا

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها