عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

محمد رضا يزداني خرم

محمد رضا يزداني خرم
سه شنبه 3 اسفند 1389  05:20 ب.ظ

 

محمد رضا يزداني خرم: روس‌ها تمام تلاش خود را کردند که جام را در خانه نگه دارند / پشتوانه‌سازي براي کشتي آزاد دير آغاز شده است.

 

رييس فدراسيون کشتي پس از قهرماني تيم ملي کشتي فرنگي ايران معتقد است با برنامه‌ريزي و مديريتي که محمد بنا داشت توانستيم به قهرماني برسيم.

 

 

 

محمدرضا يزداني خرم درگفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: برنامه‌ريزي دقيقي از قبل داشتيم و مطابق تقويم ورزشي فدراسيون و با توجه به اردوهاي فشرده و منظم توانستيم جام را از روسيه خارج کنيم. زحمت‌ها و تلاش‌هاي ملي‌پوشان و محمد بنا به ثمر نشست و با اينکه سخت‌ترين دوره از رقابت‌ها بود و با توجه به حضور 10 تيم شرکت کننده و آب و هواي سرد حاکم بر کشور ميزبان، قدرت‌هاي بزرگ کشتي را شکست داديم و کشور ايران را سربلند کرديم.

وي ادامه داد: کشتي گيران ايراني به خودباوري رسيده بودند و بدون ترس از سرمايه‌گذاري‌هاي کشورهاي قدر دنيا چون روسيه، کوبا، ترکيه و کره جنوبي وارد تشک شدند و توانستند يکي پس از ديگري حريفان را شکست داده و به جام قهرماني دست پيدا کنند. مقامي که تيم ملي کشتي فرنگي ايران در جام جهاني کسب کرد، نشان مي‌دهد که يک فعاليت با برنامه چه ثمره‌اي خواهد داشت. سرمايه ‌گذاري خوبي انجام شده بود و براي موفقيت در اين رقابت‌ها، تلاش‌ها و سختي‌هاي زيادي داشتيم.

يزداني خرم درباره شرايط کشتي فرنگي ادامه داد: خوشبختانه پشتوانه کشتي فرنگي ايران بسيار خوب است. محمد بنا به خود اکتفا نمي‌کند و هميشه نفراتي را در کنار خود دارد، او در اين رقابت‌ها نيز با چهارده نفر شرکت کرده بود و همراه اين کشتي گيران نيز يک گروه فني از جمله دکتر تغذيه، مربي بدنساز، فيزيوتراپ، ماساژور و سرپرست تيم نيز همراه ملي‌پوشان بوده‌اند تا بتوانند بر همه امور تيم ملي تسلط کافي داشته باشند. متاسفانه هميشه در رقابت‌هاي بين‌المللي تيم ملي کشتي ايران يک مشکل روي تشک و مشکل ديگري در خارج از آن داشته است. بايد هميشه حواس کادر فني تيم باشد تا از اعمال نفوذ داوران در حين رقابت‌ها جلوگيري شود.

يزداني خرم با سخت دانستن اين شکست براي روسيه تاکيد کرد: تا امروز جام از روسيه خارج نشده بود و مسوولين روس تمام تلاش خود را مي‌کردند تا با نفوذ و تاثير گذاري همچنان قهرمان جهان باشند اما امسال با همت همه ملي‌پوشان و مسئولين توانستيم جام را به ايران بياوريم و شکست سخت و تاريخي به روسيه وارد کنيم، اگر مديريت محمدبنا و کادر فني در کنار تيم نبود واقعا نمي‌توانستيم چنين نتيجه‌اي کسب کنيم. اگر خاطره‌هاي پيشکسوتان ورزش ايران را مرور کنيدهميشه از اعمال نفوذ و حق خوري‌ها ناراحت بوده‌اند اما خوشبختانه با نفوذي که در فيلا داشته‌ايم، توانسته‌ايم از نود درصد نفوذها جلوگيري کنيم و با توجه به دخالت‌هايي که در چند مسابقه نيز شاهد بوديم توانستيم به قهرماني برسيم و من اين پيروزي را به رهبر انقلاب و مردم عزيز ايران تقديم مي‌کنم.

رييس فدراسيون کشتي درباره حمايت از فرنگي کاران نيز تصريح کرد: حمايت از جوانان و ملي‌پوشان به قانون و بودجه نياز دارد. متاسفانه اکنون در شرايطي هستيم که مشکل‌هاي زيادي پيش روي فدراسيون است. دوست ندارم با گفتن حرف‌هايي شيريني اين پيروزي تلخ شود و انشاالله در فرصت مناسب تمامي حرف‌هاي لازم را خواهم زد. خوشبختانه به قهرماني رسيده‌ايم و مي‌توانيم هر مشکلي که وجود وارد را بازگو کنيم زيرا اگر شکست خورده بوديم همه مي‌گفتند مي‌خواهند توجيه کنند. براي رسيدن به چنين موفقيتي خيلي از مشکل‌ها را تحمل کرديم. درسال جاري ليگ کشتي فرنگي فناي تيم ملي شد و ملي‌پوشان از نظر درآمدي ضررهاي فراواني کردند. درآمد فرنگي کاران نسبت به کشتي گيران آزاد کار پايين آمد و اين ضررها را فدراسيون نمي‌تواند جبران کند و فقط شرمنده ملي‌پوشان مي‌شود اما با همين شرايط سعي داريم مطابق با برنامه‌ريزي‌ها و تقويم ورزشي حرکت کنيم و بتوانيم اين روند صعودي را حفظ کنيم.

محمدرضا يزداني خرم در ارتباط با فعاليت محمدبنا سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي نيز تاکيد کرد: بنا با عرق و عشق خاصي که دارد هر کاري که از دستش برمي‌آمده براي کشتي ايران انجام داده است. فدراسيون نيز تا حد توان خواسته‌هاي او را برآورده کرده است اما نتوانستيم امکانات لازم و در حد اعلا براي او تهيه کنيم ولي انشاالله قصد داريم در آينده بتوانيم شرايط فرنگي کاران را به حد بالايي برسانيم تا بدون هيچ کمبودي مسير اصلي خود را ادامه دهند.

وي با بيان دست خالي بودن تيم کشتي آزاد ادامه داد: کشتي آزاد ايران عقب نيفتاده است، عقب بود. دست مربيان آزاد کار خالي است و درهر رده تنها يک کشتي گير در اختيار دارند. متاسفانه روند پشتوانه سازي کشتي آزاد نسبت به فرنگي با تاخير شروع شد و حالا کمي مشکل داريم اما با برنامه‌ريزي‌هايي که انجام شده است در دو، سه سال آينده شرايط بهتر مي‌شود و مي‌توانيم دوباره به جايگاه اصلي برسيم. تيم کشتي آزاد ايران در چند سال آينده با پشتوانه سازي که انجام داده است از نظر نفرات بدون مشکل خواهد بود و مي‌تواند دوباره بدون مشکل وارد رقابت‌هاي بين‌المللي شود. با برنامه‌ريزي‌ها و اردوهايي که تشکيل مي‌دهيم و اگرثبات مديريتي حفظ شود مي‌توانيم به اوج بازگرديم.

وي درپايان ادامه داد: کشتي آزاد ايران چه مقامي در دنيا داشت که آقاي برزگر توانست آن را در جهان دوم کند؟ يا کشتي فرنگي ايران چقدر مطرح بود؟ خوشبختانه برنامه‌ريزي‌ها و فعاليت‌هاي منظم انجام شد و کشتي فرنگي به اين مقام ارزشمند رسيد اما متاسفانه کشتي آزاد دير شروع به پشتوانه سازي کرد و کمي عقب‌تر از فرنگي کاران مانده است. رسيدن به اوج برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري مي‌خواهد و اميدواريم پس از دو، سه سال به جايگاه اصلي کشتي ايران برسيم.

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها