عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قاسمی: برخی نشسته‌اند تا ادای مختار را دربیاورند

قاسمی: برخی نشسته‌اند تا ادای مختار را دربیاورند
سه شنبه 3 اسفند 1389  05:33 ب.ظ

سعید قاسمی طی سخنانی در مسجد اعظم قم با واکاوی ابعاد فتنه‌های داخلی و خارجی پرداخت.

به گزارش جهان به نقل از روزنامه تهران امروز در بخشی از این سخنان آمده است

* کربلای ما کجاست، نمی‌دانیم عاشورای ما کی است، نمی‌دانیم. تغییر را شما رقم می‌زنید بر مبنای آیه «ان‌الله لا یغیرو ما بقوم حتی یغیرو ما به انفسهم» این جماعت که بخشی‌شان در اینجا متحصنن حرف و حدیثی دارند که این حرف و حدیث بر مبنای بصیرت است و هوشیاری و نه احساسات است.

*کسی حق ندارد حرکت ما رو به حرکت یکسری جوان‌های تندرو و احساساتی که آمدند و از جایی دیگه خط می‌گیرند و آنتریک شده هستند و ریختند توی مسجد و حرف‌ها و حدیث‌هایی رو می‌زنند و نمی‌دانند که چی می‌گویند اما دوستان همانطور که حضرت آقا فرمودند اگرچه این فتنه آثار زیانبار بر ما داشت قلب آقا امام‌زمان(عج) و امام روح الله و شهدا جریحه دار شد، برکاتی هم داشت و حرفی که آخر قصه می‌خواهم بزنم همین جا بزنم، از برکاتش این است که اگر که از این فتنه سر به سلامت ببریم این فتنه باعث ریزش و رویش جدیدی می‌شود و این به منزله پالایش در انقلاب است.

*اینکه چه کسانی در این مرحله غربال می‌شوند و حذف می‌شوند و چه کسانی با آقا روح الله و آقا سیدعلی فرزند خلف صالح بعد از آقا روح الله برپا می‌مانند به عملکرد خودشان مواضع آنان و مدل حرکات و سکنات آنها بر می‌گردد که خیلی هایشان در واقع اگر برگردند هم باید بروند به کنج انزوا و حق گرفتن مسئولیت های کلیدی را ندارند این چهره‌هایی که الان داریم می‌بینیم دو مرتبه چفیه می‌اندازند و زیر پای حضرت آقا ایستادند، اینها دیگر حق ندارند منصب‌های کلیدی داشته باشند

*امروزه با نگاهی عمیق به عواملی که پشت این پرده بودند و یک‌بار دیگر برای شما نسل دومی و سومی‌ها که آن وقت نبودید باید ورق زد. ما صرفا برای اعدام دو نفر اینجا جمع نشده‌ایم، ما برای روشن شدن یک جریان انحرافی تاریخی که سعی داشت مشخصا چه در مقطع حیات طیبه حضرت امام(ره)، چه در مقطع دو دهه بعد از رحلت ایشان ، انحراف از مسیر انقلاب خونین داشت جمع شده ایم.

*نمی دانم برخی از آقایان منتظر چه هستند منتظر هستند که ادای مختار را دربیاورند؟ روزی که رهبر فریاد این عمار می‌زند آن روز وقت عمل است نه این که بعدش بیایید و ادای مختار را دربیاورید، مختار به چه کار می‌آید؟ رهبر معظم انقلاب فرمودند که زیاد مانند مختار آمدند و شهید هم شدند اما فایده ندارد، حادثه عاشورا یک صبح تا ظهر است و هرکس هر جایی بود و رساند خودش را می‌تواند پای رکاب آقا اباعبدالله(ع) کربلا درک بکند و زمانی که آن مقطع تاریخی گذشت باید تواب بشوی، مختار بشوی و کار از کار تمام شده است. و این تحصنات و این اعتراضات نشان می‌دهد که جامعه درک واقعی دارد و نمی‌خواهد دوباره ادای مختار را دربیاورد.

mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها