عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آیت الله ای که 50 سال است ورزش می کند

آیت الله ای که 50 سال است ورزش می کند
سه شنبه 3 اسفند 1389  05:44 ب.ظ

بیش از 50 سال است ورزش روزانه‌ام ترک نشده است؛ چون ورزش را برای خود واجب می‌دانم.

 

به گزارش آخرین نیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله نوری‌همدانی در دیدار جمعی از مسوولان کنگره ارتقاء فرهنگ دینی در ورزش ضمن تأکید بر اهمیت و جایگاه ورزش در اسلام، اظهار داشت: در آیین اسلام همه امور بشری با معنویت و روحانیت همراه بوده؛ به گونه‌ای که قدرت هم با عدالت و اخلاق توأم است.

این مرجع تقلید، ورزش را امری مهم در زندگی روزمره دانست و تاکید کرد: ورزش امری بسیار مهم است به طوری که بنده شخصا بیش از 50 سال است، ورزش روزانه‌ام ترک نشده است؛ چرا که ورزش را برای خود واجب می‌دانم.

آیت الله نوری همدانی ورزش را یک فعالیت علمی دانست و افزود: ورزش فقط با افزایش معلومات ورزشی حاصل نمی‌شود، بلکه فواید آن وقتی در جامعه حاصل می‌شود که مردم در عمل به انجام حرکات ورزشی اهتمام بورزند.

وی ادامه داد: کسی با دیدن برنامه‌های ورزشی به نتایج مطلوب ورزش دست نمی‌یابد، همان‌طور که با خواندن کتاب آموزشی رانندگی، نمی‌شود راننده شد.

این مرجع تقلید ورزش را موجب شادابی و نشاط روح و جسم افراد عنوان کرد و گفت: من از 40 سال قبل از نظر هوش و حافظه فرقی نکرده‌ام و علت آن را هم ورزش می‌دانم.

وی افزود: تداوم فعالیت ورزشی اثر عجیبی در سلامت انسان‌ها دارد و هیچ دارویی جای آن را نمی‌گیرد.

آیت الله نوری‌همدانی در ادامه سخنان خود از مسوولان خواستند مردم را به نسبت ورزش‌های همگانی تشویق و ترغیب کرده و امکانات ورزشی را برای اقشار مختلف مردم نیز فراهم سازند.

کنگره ارتقا فرهنگ دینی در ورزش با همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و سازمان تربیت بدنی کشور، پنجم اسفند سال جاری در سالن همایش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

papeli

papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12857
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها