عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

رئیس مرکز پژوهشی کلکسیون میکرو ارگانیسم‌های دانشگاه تهران

رئیس مرکز پژوهشی کلکسیون میکرو ارگانیسم‌های دانشگاه تهران
سه شنبه 3 اسفند 1389  05:45 ب.ظ

 

رئیس مرکز پژوهشی کلکسیون میکرو ارگانیسم‌های دانشگاه تهران از تولید و ثبت ‌آنتی‌بیوتیکی با خاصیت درمان بیماری‌های پوستی و عفونت‌های پس از سوختگی در این مرکز خبر داد.

 

 

دکتر جواد حامدی گفت: آنتی بیوتیک percimycin از یک باکتری ایرانی که سه سال گذشته شناسایی شده بود استخراج شده که ضمن انجام مراحل خالص‌سازی، آزمایش‌های تعیین سمیت را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

 

 

ولی افزود: این آ‌نتی بیوتیک شامل دو گونه percimycin نوع A و B بوده و می‌تواند اثر خوبی بر روی باکتری‌های بیماری‌زای مقاوم در برابر آنتی بیوتیک‌های متداول داشته باشد که امیدواریم با پشت سر گذاشتن مراحل نهایی آن بتوانیم گام دیگری در جهت پیشرفت علمی کشور خود برداریم.

رییس مرکز پژوهشی کلکسیون میکرو ارگانیسم‌های دانشگاه تهران با بیان این که تست آ‌نتی بیوتیک در فاز حیوانی در حال انجام است تصریح کرد: این آ‌نتی بیوتیک که می‌تواند در درمان بیماری‌های پوستی و عفونت‌های پس از سوختگی مؤثر باشد، دارای ساختار شیمیایی متشکل از دو اسید آمینه فنین‌آلانین و سه اسید آمینه والین است که به شکل حلقوی گرد هم آمده‌اند.

حامدی در پایان با اشاره به این که وزن مولکولی این آنتی‌بیوتیک مشخص شده است، گفت: مراحل خالص سازی و آزمایش‌های تعیین سمیت بر روی این آنتی بیوتیک انجام شده که امیدواریم بتوانیم با موفقیت مراحل آزمایشی آن را در فازهای حیوانی و انسانی پشت سر گذاشته و آن را وارد مرحله تولید انبوه و به به بازار عرضه کنیم.

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها