عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

احتمال ابتلای 80 هزار نفر به ایدز در ایران

احتمال ابتلای 80 هزار نفر به ایدز در ایران
سه شنبه 3 اسفند 1389  05:53 ب.ظ

کارشناس اداره ایدز و بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت : بر اساس آخرین آمار پیش بینی می شود حدود 80 هزار فرد مبتلا به ویروس "اچ.آی.وی" در کشور باشند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دکتر کیانوش کمالی در نشست خبری هفته ملی سلامت مردان بابیان اینکه آمار ایدز در سال 2011 نیز جمع آوری می شود، افزود:2600 بیمار وارد مرحله ایدز شده و 3900 نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه کرد: هرچند خطر ابتلا به این بیماری در زنان دو و نیم تا 20 برابر مردان است اما به سبب رفتار های پرخطر مردان میزان ابتلا در مردان بیشتر است.

کمالی گفت: مصرف مواد مخدر ، رفتارهای پرخطر و زمینه های فرهنگی و روانشناسی در بین مردان عامل ابتلای بیشتر به ایدز است.

وی بابیان اینکه بیماری های آمیزشی بین زنان و مردان به یک اندازه است، افزود: 80 درصد بیماران مراجعه کننده به مراکز دولتی درمانی را بانوان تشکیل داده اند.

کمالی بابیان اینکه مصرف مواد مخدر در کشور عامل 70 درصد ابتلا به ایدز است، گفت:75 درصد مردان مبتلا و 66 درصد زنان مبتلا بر اثر مصرف مواد مخدر خود یا همسرانشان مبتلا شده اند. 

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

papeli

papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12857
محل سکونت : قم
hojat20 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها