عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

سه طرح موضعي براي بافت‌هاي تاريخي و لايحه ساماندهي بازار

سه طرح موضعي براي بافت‌هاي تاريخي و لايحه ساماندهي بازار
سه شنبه 3 اسفند 1389  05:54 ب.ظ

 

سه طرح موضعي براي بافت‌هاي تاريخي و لايحه ساماندهي بازار، از سوي مدير بافت‌هاي تاريخي تهران و بمنظور حفظ هويت تاريخي پايتخت به شوراي شهر ارائه شد.

 

 

 

مدير بافت هاي تاريخي شهر تهران با تاکيد بر اهميت ساماندهي و احياي بافت هاي تاريخي و با اصالت شهر تهران ، بازار تهران را به عنوان يکي از قديمي ترين و مهمترين اين بافت ها دانست و گفت : کليات طرح ساماندهي بازار تهران به تصويب شوراي اسلامي شهر رسيده است و جزئيات لايحه آن در حال تهيه است تا به شوراي شهر ارائه شود .

مهندس بهروز کاشف با اشاره به هويت بخشي، ساماندهي محلات قديمي و بافت هاي تاريخي شهر تهران، بازار تهران و ساماندهي آن را يکي از مهمترين اين اقدامات دانست و گفت : کليات طرح ساماندهي بازار تهران تهيه و به تصويب شوراي اسلامي شهر تهران رسيد و هم اکنون شورا موظف کرده است تا لايحه اي براي اين کار تهيه شود .

وي افزود: براي بازار تهران، 16 طرح موضعي ديده شده است که بعد از تصويب براي طراحي به مشاور سپرده مي شود.

کاشف خاطر نشان کرد: اين طرح ها مي تواند به حفظ هويت تاريخي بازار تهران کمک کرده و بازار را از حالت آشفته و نابسامان خارج کند.

کاشف در ادامه از تهيه سه طرح موضعي ديگر براي بافت هاي تاريخي شهر تهران خبر داد و افزود : سه طرح ساماندهي و احياي بافت هاي تاريخي"چشمه علي"، "برج طغرل" و "ابن بابويه" درمنطقه 20 نيز تهيه شد و پس ازانجام مراحل تکميل به تصويب رسيد.

مدير بافت هاي تاريخي شهر تهران افزود : اين طرح ها پس از تصويب دراين کميسيون براي اجرا به شهرداري منطقه 20 ابلاغ خواهد شد

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها