عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دبیر بخش سینمای اخلاق

دبیر بخش سینمای اخلاق
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:00 ب.ظ

 

دبیر بخش سینمای اخلاق جشنواره فیلم 100 از مراسم تجلیل شهریار بحرانی، ابراهیم حاتمی‌کیا، مجید مجیدی، رسول ملاقلی‌پور، رضا میرکریمی و رضا کیانیان در هفتمین جشنواره فیلم 100 خبر داد.

 

 

 

به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، حبیب ایل‌بیگی گفت: شهریار بحرانی، ابراهیم حاتمی‌کیا، مجید مجیدی، رسول ملاقلی‌پور و رضا میرکریمی پنج فیلمساز مطرحی هستند که هر کدام حداقل دو فیلم در حوزه هنری تولید کرده‌اند و در کنار رضا کیانیان؛ بازیگر توانای سینما در این دوره از «جشنواره فیلم 100» از آنها تجلیل خواهد شد و بخش‌هایی از آثارشان نیز به نمایش درخواهد آمد.
وی با اشاره به این موضوع که این فیلمسازان علاوه بر ترویج اخلاق و خصائل مشترک انسانی فیلم‌هایی با ساختار خوب ارائه کرده‌اند و باعث افتخار کشورشان در عرصه هنر بوده‌اند، افزود: سینمای جمهوری اسلامی ایران و آثار فاخر آن، همواره بیانگر جلوه‌های اخلاقی و انسانی بوده و از این منظر چه در داخل و چه در عرصه‌های بین‌المللی توانسته است مخاطبان خود را داشته باشد.
ایل‌بیگی با اشاره به این که در سه دهه گذشته سینما در حوزه هنری نقش پررنگ وموثری داشته و در این زمینه این مرکز، محملی برای پیدایش، آموزش و حمایت از استعدادهای سینمای انقلاب اسلامی بوده که بسیاری از آنان اکنون از سینماگرایان مولف به شمار می‌روند وچهره‌هایی مطرح در سینمای جهان هستند؛ توضیح داد: نقش مهم و موثرحوزه هنری در سینمای ایران و تولید آثار اخلاقگرا به یاد ماندنی است و نمونه‌های بارز آن در سه دهه گذشته انقلاب اسلامی، به آثاری ماندگار در گونه‌های مختلفی چون دفاع مقدس با محورهای انسانی و اخلاقی در کتاب تاریخ سینمای ایران جاودان شده‌اند.
دبیر بخش سینمای اخلاق جشنواره فیلم100 تصریح کرد: سلامت محتوایی سینمای ایران به عنوان مهمترین بخش هنری کشور و دوری از جذابیت‌های دروغینی که سینمای غالب جهان با اتکا بر آنها فیلم تولید می‌کند تا مخاطبان خود را حفظ کند، از فیلم‌های ایرانی؛ محصولاتی مناسب برای همه مردم دنیا با هر عقیده و دینی فراهم آورده و در این راه کسب افتخارات روزافزون سینمای ایران گواه این ادعاست.
ایل‌بیگی در پایان ضمن بیان این مطلب که در ارائه تولیدات سینمایی ایران عوامل زیادی نقش دارند که جشنواره‌های سینمایی از آن جمله‌اند، افزود: جشنواره فیلم 100 نیز یکی از محافل نوین سینمای ایران است که نقش مهمی در ترویج و توسعه آثار و نیز کشف استعدادهای تازه دارد. در بخشی از این جشنواره که «لحظات اخلاقی سینمای ایران» نام دارد، سعی شده تا با توجه به شعار امسال جشنواره فیلم صد با موضوع «اخلاق» در کنار آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره از فیلمسازانی که نقش بسیار زیادی در ارتقا و شناسایی سینمای ایران با مضامین اخلاقی و انسانی داشته‌اند تجلیل شود تا در سال‌های آتی نیز این روند ادامه پیدا کند.

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها