عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سعید جلیلی

سعید جلیلی
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:09 ب.ظ

 

سعید جلیلی در دیدار با رئیس مجلس ملی اکوادور حرکت‌های مردمی علیه رژیم‌های دیکتاتوری از امریکای لاتین تا خاورمیانه را تو دهنی ملت‌ها به امریکا عنوان کرد.

 

به گزارش «نسیم»، دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز در دیدار با "کوردو" و هیأت همراه، با بیان اینکه امریکا بزرگترین پشتیبان رژیم های دیکتاتوری در امریکای لاتین و خاورمیانه است،‌ موج بیداری علیه استکبار جهانی را رو به گسترش دانست.

 

 

سعید جلیلی حرکت های مردمی علیه رژیم های دیکتاتوری از امریکای لاتین تا خاورمیانه را تو دهنی ملت ها به امریکا عنوان و اضافه کرد واشنگتن با تزویر نمی تواند چندین دهه پشتیبانی از این دیکتاتوری ها و استفاده از زور بر ضد ملتها را بپوشاند.

وی همچنین با تأکید بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از مستضعفین جهان در مقابل مستکبرین اظهار داشت امریکا در باتلاق حمایت از دیکتاتوری ها گرفتار است و تلاشهای مذبوحانه آنرا بیشتر فرو خواهد برد.

"کوردو"، رئیس مجلس ملی اکوادور نیز در این دیدار با تأکید بر نقش برجسته و تاریخی ایران در عرصه منطقه ای و جهانی اظهار داشت: دیدگاه های مشترک کشورش در زمینه های سیاسی و بین المللی با جمهوری اسلامی ایران زمینه های خوبی را برای توسعه همکاری ایجاد کرده و دولت و پارلمان اکوادور از توسعه و تقویت مناسبات با ایران در همه زمینه ها حمایت می کند.

هیئت اکوادوری با بیان اینکه امریکای لاتین قربانی نفوذ امپریالیسم است که موجب فقر و بیچارگی این منطقه شده است بر لزوم همکاری گسترده و هدفمند دولت ها و ملل مستقل برای مقابله با توطئه های امریکا تأکید کردند.

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها