عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

5 ستاره‌اي كه مي‌توانند مانع از سقوط بيشتر چلسي شوند

5 ستاره‌اي كه مي‌توانند مانع از سقوط بيشتر چلسي شوند
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:13 ب.ظ


5 ستاره‌اي كه مي‌توانند مانع از سقوط بيشتر چلسي شوند
 

در حال حاضر تنها يک جام براي آبي‌ها باقي مانده که مي‌توانند به قهرماني در آن اميدوار باشند: چمپيونز ليگ؛ مطمئنا کارلتو و شاگردانش آنقدر باتجربه هستند که بدانند اختلاف 12 امتيازي در اواخر فوريه فاصله‌اي نيست که بتوان آن را به راحتي جبران کرد. هدف واقع‌بينانه در ليگ برتر مي‌تواند قرار گرفتن در جمع چهار تيم بالاي جدول و راه يافتن به رقابت‌هاي ليگ قهرمانان فصل آينده باشد.


   تيره‌روزي‌هاي چلسي در اين فصل همچنان ادامه دارد. تيمي‌که در 7 فصل گذشته همواره يکي از مدعيان اصلي قهرماني ليگ برتر بوده، اکنون 12 امتياز با منچستريونايتد صدرنشين فاصله دارد و از رقابت‌هاي جام‌حذفي نيز کنار رفته است و طعنه‌آميز اينکه‌ اين اتفاق در استمفوردبريج رخ داد. ورزشگاهي که زماني به قلعه‌اي تسخير ناپذير در فوتبال انگليس تبديل شده بود و حتي شياطين سرخ و توپچي‌ها نيز در بهترين حالت با يک تساوي از اين ورزشگاه به خانه برمي‌گشتند.

در حال حاضر تنها يک جام براي آبي‌ها باقي مانده که مي‌توانند به قهرماني در آن اميدوار باشند: چمپيونز ليگ؛ مطمئنا کارلتو و شاگردانش آنقدر باتجربه هستند که بدانند اختلاف 12 امتيازي در اواخر فوريه فاصله‌اي نيست که بتوان آن را به راحتي جبران کرد. هدف واقع‌بينانه در ليگ برتر مي‌تواند قرار گرفتن در جمع چهار تيم بالاي جدول و راه يافتن به رقابت‌هاي ليگ قهرمانان فصل آينده باشد. اما در ليگ قهرمانان شرايط متفاوت است. آبي‌ها بايد امشب در ديدار رفت مرحله يک هشتم نهايي مقابل کپنهاگن دانمارک قرار بگيرند. تيمي‌که اگر حريف دست و پا بسته‌اي نيست اما احتمالا اگر قرار بود خود آنچلوتي حريفش در اين مرحله را انتخاب مي‌کرد، نمي‌توانست دست روي گزينه ديگري بگذارد.

شايد تا سال 2004 براي هواداران چلسي رسيدن به قهرماني در ليگ برتر مهمترين هدف بود اما آنها در فصول اخير به اندازه کافي جام قهرماني ليگ برتر و جام حذفي را به دست آورده‌اند و اکنون خيلي از طرفداران اين تيم روياي قهرماني در اروپا را در سر دارند. اتفاقي که اگر رخ دهد،‌ ناکامي‌هاي آبي‌ها در رقابت‌هاي اين فصل را به کلي در سايه قرار خواهد داد. اتفاقي که در سال 2005 براي ليورپولي‌ها رخ داد. شاگردان بنيتس در آن فصل به لطف فينال تاريخي استانبول و آن ديدار به يادماندني مقابل ميلان در فينال چمپيونزليگ، ناکامي‌شان در ليگ برتر و قرار گرفتن در رتبه پنجم و پايين‌تر از همشهري کوچک‌شان، اورتون را به دست فراموشي سپردند. اما براي اينکه آبي‌ها به‌اين هدف‌شان برسند، به درخشش چند ستاره اصلي‌شان نياز دارند. ستاره‌هايي که بيشتر افتخارات چلسي در فصول اخير به لطف بازي‌هاي درخشان آنها رقم خورده است.

جان تري؛ رهبر مقتدر آبي‌ها

کاپيتان آبي‌ها يکي از 10 چهره مناقشه برانگيز تاريخ فوتبال است. کسي که هم طرفداران پروپا قرصي دارد و هم دشمناني زیادی. اما به هر حال او يکي از بهترين مدافعان مياني جهان در چند دهه اخير است، بازيکني که بارها براي جلوگيري از باز شدن دروازه تيمش سرش را جلوي توپ قرار داده است.البته نمايش‌هاي اين فصل تري بازتابي از وضعيت کلي باشگاه چلسي بوده است. در بعضي از بازي‌ها خيلي خوب و در بعضي ديگر خارج از استاندارد هميشگي بود. اما اگر آنها مي‌خواهند در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان به جايي برسند، بايد تري بار ديگر به همان مدافع نفوذ ناپذير و مقتدر فصول گذشته تبديل شود. مطمئنا جي تي هنوز خاطره تلخ فينال مسکو و پنالتي که از دست داد را در ذهن دارد و همين مي‌تواند انگيزه او را براي رساندن تيمش به فينال امسال ويمبلي افزايش دهد.

ديديه دروگبا؛ ستاره تمام نشدني

با ورود فرناندو تورس به استمفوردبريج، به نظر مي‌رسد آنچلوتي توجه کمتري به‌اين مهاجم باتجربه ساحل عاجي دارد اما او هنوز ويژگي‌هايي دارد که مي‌تواند در رسيدن آبي‌ها به موفقيت بسيار موثر باشد. حتي اگر کارلتو نخواهد از دروگبا در ترکيب اصلي استفاده کند، حضور او در يک سوم پاياني بازي نيز مي‌تواند بسيار تاثيرگذار باشد. دوندگي زياد، سماجت و قدرت‌بدني مناسب او مي‌تواند مدافعان حريف را به دردسر بيندازد.

فرانک لمپارد؛ گل‌ساز و گلزن

يکي از گلزن‌ترين ‌هافبک‌هاي تاريخ ليگ‌برتر. بازيکني که مي‌توان علاوه بر پاس گل‌هاي عالي، روي گلزني‌اش نيز حساب کرد. او بعد از يک جام‌جهاني اسف‌بار با سه شيرها، بسياري از بازي‌هاي اين فصل تيمش را به دليل عمل جراحي از دست داد.

بعد از بازگشت به ميادين نيز هنوز نتوانسته خاطرات خوب گذشته را تکرار کند، هرچند در ديدار اين هفته مقابل اورتون، نمايش به مراتب بهتري از ديدارهاي قبلي داشت. آبي‌ها براي رسيدن به مراحل بالاتر چمپيونزليگ به يک لمپارد آماده‌تر نياز دارند.

مايکل اسين؛ موتور

به ‌اين ستاره غنايي به دليل قدرت و سرعتش لقب «قطار» داده بودند اما به نظر مي‌رسد او نيز مانند چلسي در چند ماه اخير از ريل خارج شده است. او در دو فصل اخير با مصدوميت‌هاي زيادي از ناحيه زانو مواجه بوده و هر بار براي 6-5 ماه از ميادين دور بوده است. به همين دليل خيلي طبيعي بود وقتي در پاييز به ميادين بازگشت، درخشش سابق را نداشته باشد.

اما او در ديدار مقابل اورتون وقتي به عنوان بازيکن ذخيره راهي ميدان شد، نشان داد که اگر آماده باشد، مي‌تواند قدرت دوچنداني به خط مياني آبي‌ها بدهد.

فرناندو تورس؛ آبي جديد

آبي‌ها مدت‌ها بود که به دنبال يک مهاجم جديد بودند و البته هميشه به خريد فرناندو تورس فکر مي‌کردند. اين پسرک اسپانيايي سرانجام با 50 ميليون پوند راهي استمفورد بريج شد و اکنون نوبت آنچلوتي است که تيمش را با آرايشي روانه ميدان کند که تورس بهترين عملکرد را در آن داشته باشد.

تورس در ديدارهايي که تاکنون براي چلسي انجام داده چندان متقاعد کننده نبوده است اما او هميشه نشان داده برابر مدافعان بزرگ و در بازي‌هاي مهم، نمايش بهتري دارد. شايد حضور در ليگ قهرمانان بار ديگر بتواند او را به روزهاي خوبش برگرداند.

 

 

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها