عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نشریه آمریکایی فارین پالیسی

نشریه آمریکایی فارین پالیسی
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:13 ب.ظ

 

نشریه آمریکایی فارین پالیسی با انتشار مقاله‌ای، تغییر استراتژیک اسرائیل در'حذف گزینه نظامی علیه ایران' را به دلیل امیدواری این رژیم برای تغییر نظام توسط آنچه «جنبش سبز» خوانده می‌شود بر‌شمرد.

 

 

این پایگاه اینترنتی ایجاد زمان برای آنچه «جنبش سبز» خوانده می شود را یکی از اهداف تغییر استراتژی اسرائیل برشمرد و نوشت: «اسرائیل عقیده دارد افزایش افق زمانی درها را برای تغییر رژیم ایران به دست معترضان فراهم می کند»

 

 

در این مقاله آمده است: اگرچه صهیونیست ها تلاش می کنند حذف شدن گزینه نظامی از سبد گزینه هایشان در مقابل ایران را به موفقیت گزینه های جدید مانند عملیات مخفی و تحریم ها نسبت بدهند ولی کارشناسان عقیده دارند هیچ کس بهتر از اسراییلی ها به این نکته واقف نیست که گزینه هایی مانند تحریم و عملیات اطلاعاتی هیچ تاثیری بر ایران نداشته است. با وجود اعمال شنگین ترین تحریم ها علیه ایران در یک سال گذشته برنامه اتمی ایران هر روز پیشرفت بیشتری کرده است. علاوه بر این، ویروس استاکس نت هم به اعتراف یوکیا آمانو مدیر کل آژانس و موسسه علوم و امنیت بین المللی هیچ تاثیری بر روند غنی سازی در ایران نداشته است. در نتیجه حذف گزینه نظامی بیش از هر چیز ناشی از یقین صهیونیست ها به ناتوانی از اجرای آن است تا اینکه به موفقیت بقیه گزینه ها مربوط باشد.

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها