عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دیدار روسای مجالس ایران و اکوادور

دیدار روسای مجالس ایران و اکوادور
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:21 ب.ظ

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس مجلس ملی اکوادور تحولات اخیر منطقه را انقلاب های عمیق ناشی از نارضایتی مردم کشورهای منطقه از رفتارهای آمریکا و نظام های دیکتاتوری توصیف کرد و گفت: قطعا نتیجه این تحولات به نفع مردم کشورهای منطقه خواهد بود.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، علی لاریجانی با بیان اینکه وابستگی نظام های حکومتی در منطقه به آمریکا عامل بحران در این کشورها شده است تصریح کرد: معادلات جدیدی درحال شکل گیری در منطقه است و ملت ها در حال تنفس فضای جدیدی هستند.

لاریجانی با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دوستانه دو کشورگفت: ایران و اکوادور از فرصت های فراوانی برای تقویت همکاری های دوستانه خود به ویژه در بخش های صنعت، کشاورزی و بازرگانی برخوردارند.

وی در همین جهت با تاکید بر نقش مهم همکاری های پارلمانی آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حمایت از توسعه همه جانبه روابط دو کشور ابراز داشت.

کوردرو رئیس مجلس ملی اکوادور نیز در این دیدار هدف از سفر خود به کشورمان را توسعه و گسترش هر چه بیشتر مناسبات دوستانه خواند و افزود: دولت و پارلمان اکوادور از توسعه و تقویت همکاری ها با ایران در همه زمینه ها حمایت می کنند.

وی با تاکید بر نقش برجسته تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران در منطقه افزود: دیدگاه های مشترک دو کشور در زمینه های سیاسی و بین المللی زمینه های خوبی برای توسعه همکاری ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: اکوادور از هر پیشنهادی برای تقویت روابط با ایران استقبال می کند.

دوطرف در این دیدار با بررسی چشم انداز مراودات دوستانه دو کشور بر اجرای تفاهم نامه ها به ویژه در بخش اقتصادی و کشاورزی تاکید کردند.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها