عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اخوان حزب "آزادی و عدالت" تاسیس می کند

اخوان حزب "آزادی و عدالت" تاسیس می کند
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:40 ب.ظ

اخوان المسلمین مصر تلاش رسمی خود را برای تاسیس حزبی با عنوان "آزادی و عدالت" آغاز کرده است.
 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر، تلاش اخوان المسلمین تنها دو روز پس از موافقت قوه قضاییه مصر با تاسیس حزب" الوسط" به ریاست ابوالعلا ماضی و عصام سلطان دو عضو جدا شده از این جنبش آغاز شده است.

این جنبش در بیانیه‌ای که در پایگاه اینترنتی‌اش منتشر کرده است اعلام کرد، تا چند روز آینده نام گروه موسس حزب اعلام می شود.

دکتر محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین با بیان اینکه اخوان المسلمین برای نهایی کردن حزب وابسته به خود در مسیر قانون گام بر خواهد داشت و هم اکنون برای تدوین اساسنامه حزب افراد متخصصی را از داخل جماعت اخوان المسلمین برگزیده است ،  عضویت در این حزب را در صورت پذیرش رویکردها و شرایط حزب برای عموم مردم مصر آزاد دانست.

محمد جمال حشمت عضو شورای جماعت اخوان المسلمین نیز گفت: تشکیل این حزب به معنی جایگزینی آن به جای جماعت اخوان المسلمین نیست و برگزیدن نام " آزادی و عدالت " بدین سبب است که این دو واژه سالها در مصر غریب بوده اند.

وی افزود، اخوان المسلمین برای تشکیل این حزب هیچگاه در خواست خود را به کمیسیون احزاب که کمیسیونی برجا مانده از نظام سابق است تحویل نخواهد داد بلکه منتظر می ماند تا مسئولان جدید مشخص شوند.

وی گفت، برنامه حزب وابسته به اخوان المسلمین از سه سال پیش آماده شده است اما این جنبش نخواست آن را به کمیسیون احزاب دوران نظام مبارک تحویل دهد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها