عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

باهنر: تشکیل ستاد اجرایی جبهه پیروان خط امام و رهبری

باهنر: تشکیل ستاد اجرایی جبهه پیروان خط امام و رهبری
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:41 ب.ظ

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین از شکل گیری ستاد اجرایی جبهه پیروان خط امام و رهبری برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، محمدرضا باهنر در نشست خبری ، مهمترین هدف این ستاد را گسترش ظرفیت اصولگرایی در کشور دانست و با اشاره به انتخابات مجلس نهم ابراز امیدواری کرد: نوعی وحدت نسبی میان اصولگرایان ایجاد شود.

وی گفت: ما هیچ گاه به دنبال وحدت صددرصدی اصولگرایان نیستیم زیرا افکار و عقاید متفاوت است اما تصور می کنیم وحدت قابل قبولی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی میان اصولگرایان ایجاد شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در ستاد اجرایی جبهه پیروان خط امام و رهبری نمایندگان حامی دولت نیز حضور دارند افزود: در این ستاد به هیچ وجه بحث افراد مطرح نیست بلکه شخصیت حقوقی این ستاد اهمیت دارد.

باهنر درباره حضور متکی در این ستاد نیزگفت: آقای متکی عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری است اما به علت مشغله کاری اش در زمان تصدی وزارت امورخارجه و نیز با توجه به اساسنامه جبهه و برخی مصالح دولت در جلسات ما حضور نداشت اما اکنون که در این وزارتخانه نیست فعالیت های تشکیلاتی جبهه را ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه البته چند وقتی است که برخی افراد حقیقی نیز خود را برای نامزدی در انتخابات آینده مجلس آماده کرده اندگفت: به نظر می رسد اگر هم قرار باشد وارد فضای انتخابات شد باید بیشتر حول انتخابات مجلس کار کرد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درپاسخ به این سؤال که آینده موسوی و کروبی را چگونه ارزیابی می کنید گفت: مردم درباره سران فتنه موضع روشنی دارند و مطالباتشان را در این باره اعلام کرده اند .

باهنر افزود: ‌بحث دیگر برخورد مسوولان نظام با این افراد است که مجموعه نظام ، ‌قوه قضاییه و مراکز امنیتی و اطلاعاتی در جریان تحرکات این افراد هستند و در این که باید تحرکات این افراد محدود شود و نظارت شوند هیچ تردیدی نیست .

وی با اشاره به اینکه قوه قضاییه نباید اجازه دهد این افراد بتوانند از ظرفیت های نظام بر ضد مواضع ملی نظام استفاده کنند گفت:‌ در هر حال این که دادگاه چه زمانی تشکیل می شود و حکم چه خواهد بود باید اجازه داد تا روال طی شود .

باهنر در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره علت تاخیر دولت در تقدیم لایحه بودجه سال90 به مجلس افزود: ‌هر سال دولت ها در تقدیم لایحه بودجه سالانه به مجلس تاخیر دارند و هیچ گاه در زمان مشخص (15 آذر ) آن را تقدیم نمی کنند اما دولت امسال رکورددار بود و لایحه را با 75 روز تاخیر تقدیم مجلس کرد .

نماینده مردم تهران افزود:‌ دولت ادعا می کرد چون قانون برنامه پنجم را در دست ندارد نمی تواند لایحه بودجه سال90 را تقدیم مجلس کند در حالی که این پاسخ مسموع نیست زیرا ما احکام اصلی برنامه پنجم را تا اوایل آذر مشخص کردیم و فقط برخی ایرادات شورای نگهبان مانده بود که باید رفع می کردیم.

باهنر افزود: براین اساس دولت می توانست لایحه بودجه را زودتر از این تقدیم مجلس کند اما به علت گرفتاری های دیگرش این کار را در زمان لازم انجام نداد.

وی گفت: پارسال هم بنا بود دولت لایحه برنامه پنجم توسعه را تقدیم مجلس کند اما این کار را نکرد و با وجود این بودجه سال 89 با تاخیر بسیار کمتری در مقایسه با امسال تقدیم مجلس شد و ما هم در مجلس تصمیم گرفتیم قانون برنامه پنجم را تا پایان سال89 تمدید کنیم .

باهنر افزود: در هر حال مجلس تلاش خواهد کرد تا حد ممکن لایحه بودجه90 را در مجلس به گونه ای بررسی کند که دولت در فروردین با مشکل مواجه نشود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص ریاست آیت الله مهدوی کنی بر مجلس خبرگان رهبری گفت: اعضای مجلس خبرگان باید در این باره تصمیم گیری کنند؛ البته آقایانی که برای ریاست این مجلس مطرح شده اند هر یک محاسن و مزیت هایی دارند و البته ممکن است همه مزیت ها در یک نفر جمع نشود .

باهنر افزود: در هر حال فکر می کنیم اعضای مجلس خبرگان رهبری در انتخابات اخیر خود مسائل جاری کشور را مدنظر داشته باشند و آن را در تصمیمات خود دخیل کنند.

نماینده مردم تهران در پاسخ به این سوال که آقای عسکراولادی چه اقداماتی برای وحدت هرچه بیشتر اصولگرایان انجام می دهد ، گفت: سیاست راهبردی ما در این باره همان منشور وحدت اصولگرایی است که جامعتین منتشر کرد و معتقدیم وحدت اصولگرایان در سایه این منشور محقق می شود.

وی افزود: البته آقایان در این منشور گفته اند که هیچ دخالت مصداقی در انتخابات نخواهند داشت و فقط در زمینه وحدت بخشی به جامعه اصولگرایی تلاش می کنند.

باهنر گفت: هیئت سه نفره ای شامل آقایان حداد عادل ، عسکراولادی و ولایتی مسئول پیگیری راهکارهای افزایش وحدت میان اصولگرایان هستند و در این باره مباحثی با رئیس جمهور داشته و دارند و هر زمان صلاح دیدند تصمیمات خود را رسانه ای می کنند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها