عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

باهنر: تصویب بودجه تا پایان سال ممکن نیست

باهنر: تصویب بودجه تا پایان سال ممکن نیست
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:42 ب.ظ

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: حتی اگر کمیسیون تلفیق بررسی کننده لایحه بودجه سال90 در فشرده ترین حالت ممکن اقدام کند این بودجه تا پایان امسال به دست دولت نخواهد رسید.

 
 

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ، محمدرضا باهنر در نشست خبری در جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به سؤالی درباره علت تأخیر دولت در تقدیم لایحه بودجه90 و نحوه بررسی این لایحه در مجلس گفت: با توجه به آیین نامه داخلی مجلس ، نمایندگان10 روز ، کمیسیون های تخصصی 15 روز و کمیسیون تلفیق نیز 15 روز باید فرصت بررسی این بودجه را داشته باشند که فرصت نمایندگان و کمیسیون های تخصصی قابل هم پوشانی است و می شود همزمان باشد.

وی افزود: اگر امروز را روز نخست بررسی بودجه سال90 در نظر گیریم بدون احتساب روزهای تعطیل فقط یک ماه باقی می ماند که به نظر می رسد با همه کار فشرده کمیسیون تلفیق ، این بودجه نتواند در صحن علنی مجلس مطرح شود.

نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی گفت: جدای از این ، احتمال دارد شورای نگهبان قانون اساسی نیز به برخی موارد لایحه ایراد وارد کند که برای رفع آن هم نیاز به وقت بیشتر خواهیم داشت.

باهنر افزود: بر اساس جدول زمانی یاد شده به نظر می رسد ابلاغ بودجه پیش از سال90 به دولت مقدور نباشد و هیأت رئیسه باید راهی پیدا کند که دولت بتواند در فروردین سال آینده مشکلی برای پیش برد امور خود نداشته باشد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها