عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اخبار بين الملل امروز

اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:48 ب.ظ

هدايت افكار عمومي در افغانستان با برنامه‌هاي راديويي

خبرگزاري فارس: راديو آزاد اروپا و راديو آزادي با پخش برنامه‌هايي جذاب تلاش مي‌كنند به واسطه كسب حمايت مردمي خواسته‌هاي خود را به دولت افغانستان تحميل كنند.

به گزارش خبرنگار ديپلماسي عمومي و جنگ‌نرم خبرگزاري فارس، راديو آزاد اروپا و راديو آزادي با پخش برنامه هاي جذاب در افغانستان تلاش مي كنند ضمن اعتمادسازي به واسطه كسب حمايت مردمي خواسته‌هاي خود را به دولت افغانستان تحميل كند تا جايي كه برنامه آزادي و شنوندگان را مسيري جايگزين براي حركت نظام‌مند و برنامه ريزي شده در افغانستان معرفي مي كند.

* پخش برنامه‌هاي راديويي راديو آزادي و راديو آزاد اروپا مسير جايگزيني است براي حركت نظام‌مند و برنامه‌ريزي شده در افغانستان

برنامه "آزادي و شنوندگان " راديو آزادي، در تلاش است تا روزنامه‌نگاري مدني و گزارش‌هاي تحقيقي را گسترش دهد.
در افغانستان، يعني جايي كه دولت نوپاي آن تلاش مي‌كند از پس نيازمندي‌هاي مردم خويش برآيد، برنامه بسيار محبوبي از راديو آزادي راديو آزاد اروپا پخش مي‌شود كه در واقع مسير جايگزيني است براي حركت به سمت حل مشكلات به صورت نظام‌مند و برنامه‌ريزي شده.

* برنامه "آزادي و شنوندگان "، نقش واسطه‌اي را ميان مردم افغان و حكومت كابل ايفا كرده است

از سال 2004 برنامه "آزادي و شنوندگان "، نقش واسطه‌اي را ميان مردم افغان و حكومت كابل ايفا كرده است كه جاي خالي آن به شدت احساس مي‌شد؛ اين برنامه فضايي را ايجاد كرد كه دسترسي به مقامات دولتي و رهبران جامعه امكان‌پذير شده تا از اين طريق راه‌حل‌هايي مناسب براي مشكلات زير ساختي و امنيتي كه افغانستان امروز با آن مواجه است، پيدا شود.

* عدم دسترسي مردم افغانستان به حكومت و رسانه از طريق برنامه راديو آزادي و آزاد اروپا بايد جبران شود

"ظريف نظر "، ‌مجري اين برنامه مي‌گويد: مردم عادي افغانستان به هيچ وجه به حكومت و رسانه‌ها دسترسي ندارند. از اين رو، حكومت مركزي از آنچه كه واقعاً در بخش‌هاي مختلف كشور در جريان است، آگاهي ندارد. ما اين امكان را براي مردم فراهم آورده‌ايم تا صداي خود را در مورد نگراني‌ها و مشكلاتشان، به گوش حكومت برسانند.

* ارتباط راديو آزاد اروپا و راديو آزادي به صورت مستقيم با مردم افغانستان

شيوه كار اين برنامه به اين صورت است كه ابتدا مردم از طريق دو خط تلفن مشكلات و مسائل خود را مطرح ساخته و پس از پيگيري‌هاي تيم تحقيقاتي برنامه و گرفتن پاسخ‌ها از مقامات مربوطه و ضبط آنها، در برنامه بعد، پرسش و پاسخ‌هاي ضبط شده، پخش مي‌شوند. مهمترين مسائلي كه تاكنون در اين برنامه مطرح شده است، مربوط به آموزش و امنيت بوده كه به همين دليل نظر دو برنامه "روي امواج آزادي " و "در جستجوي افراد گم شده " را به اين مسائل اختصاص داده است.

* استفاده از مردم افغانستان براي ارائه خبر به بهانه بررسي مشكلات

از آنجا كه تلاش برنامه "آزادي و شنوندگان " بر اين است كه باب گفتگويي آزاد و پاسخگويي دولت به شهروندان افغان را باز كند، تلاش مي‌كند روزنامه‌نگاري مدني و گزارش‌هاي تحقيقي گسترش دهد.
ظريف نظر اميدوار است كه بتواند اين امكان را براي مردم افغان فراهم آورد كه بتوانند در مورد بي‌عدالتي‌هايي كه با آن روبه‌رو هستند بدون ترس از مجازات، سخن بگويند.

انتهاي پيام/پ

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:50 ب.ظ

انديشكده "بنياد آمريكاي جديد ":
محمود عباس استعفا ندهد توسط انقلاب مردم فلسطين كنار گذاشته مي‌شود

خبرگزاري فارس: عباس و فياض متعلق به دوراني هستند كه تاريخ مصرف آن گذشته است و اگر به‏طريق دموكراتيك كناره‏گيري نكنند از طريق انقلاب مردمي كه چندي پيش از اين آغاز شده است، كنار گذاشته مي‌شوند.

به گزارش خبرنگار ديپلماسي عمومي و جنگ نرم خبرگزاري فارس، محمود عباس [رئيس تشكيلات خودگردان] و سلام فياض [نخست وزير انتصابي تشكيلات خودگردان] با توجه به فساد و ناتوانيشان بايد پيش از آنكه خشم مردم فوران كند، از قدرت كناره گيري كنند. چيزي غير از استعفا و كناره گيري عباس و فياض و پذيرش مسئوليت تمام ناكامي‌ها و مشكلات، فلسطينيان حاضر را در خيابان‌ها را راضي نمي‌كند.

پس از دو دهه فعاليت سياسي ناموفق، رژيم خودگردان فلسطين و رهبران آن تلاش مي‌كنند از وقوع اين رويداد قطعي جلوگيري كنند. صرف هزينه‌هايي گزاف براي انواع مختلف فساد، سردرگم كردن مردم فلسطين و شكست در مذاكراتي كه قرار بود منجر به متوقف شدن اشغالگري اسرائيل شود.

* چيزي غير از استعفاي عباس و فياض فلسطينيان حاضر را در خيابان‌ها راضي نمي‌كند

محمود عباس از سرپرست مذاكرات خود و اعضاي كابينه در كرانه باختري خواست كه استعفا نامه خود را تسليم كنند. وي همچنين برگزاري انتخابات پارلماني و رياست جمهوري را در ماه سپتامبر اعلام كرد اما از اعلان تاريخي مشخص خودداري كرد.
آيا عباس و فياض به دنبال فعاليت‌هاي ناموفق خود مي‌توانند بر خشم مردم فلسطين فايق آمده آن را كنترل كنند؟ خير. چيزي غير از استعفا و كناره گيري عباس و فياض و پذيرش مسئوليت تمام ناكامي‌ها و مشكلات، فلسطينيان حاضر را در خيابان‌ها راضي نمي‌كند.

* ضرورت يك رهبري جديد براي تشكيلات خودگردان

از آنجا كه تشكيلات خودگردان، متحدين چنداني در منطقه نداشته و بعيد به نظر مي‌رسد كه مناسبات سياسي مقامات فعلي اين دولت با اسرائيل از سر گرفته شود، عباس و فياض بايد از قدرت كناره گيري و راه را براي رهبري جديد براي فلسطين باز كنند.
عباس و فياض همه سرمايه سياسي خود را هزينه كرده چيزي در چنته ندارند و ارتباطشان با مردم كوچه و خيابان قطع شده است و حتي حمايت پشتيبانان خود را در جنبش فتح از دست داده‌اند. شكست سياسي آنها تشكيلات خودگردان را چه در داخل و چه خارج از كشور، بي‎اعتبار كرده است.

* فساد در دستگاه عباس حاميان تشكيلات خودگردان را نيز دلسرد كرده است

به محمود عباس در داخل، به مثابه دولتي فاسد و فاقد كارآمدي نگريسته مي‌شود و بدتر آنكه اين دولت را عامل اسرائيل مي‌دانند. مردم به آنها اعتماد ندارند و اين واقعيت كه تنها برگ برنده آنها در مقابل مردم، همكاري امنيتي با اسرائيل بوده كه آنهم پس از سال‌ها تلاش به شكست انجاميده است، جوانان فلسطيني حامي فتح را، تنها پايگاه سياسي عباس، از خود دلسرد ساخته است.
جوانان حامي فتح نيز از اينكه عباس بتواند بار ديگر اين جنبش را به حركت درآورد، نااميد شده‌اند و اين شانس را به فياض داده‌اند تا مگر تأثير گذاري خود را در كرانه باختري بيشتر كند.

عباس تاكنون تلاش كرده است جنبش جوان فتح نقش فعال‌تري در رهبري اين جنبش به‎عهده گيرد. براي بسياري در داخل فتح، محمود عباس جايگاه اين جنبش را به شدت فرسوده است و آن را تضعيف مي‌كند. براي مدت زماني كوتاه، عباس از بركنار كردن فياض و روي كارآوردن نخست وزيري جديد از ميان اعضاي فتح خودداري كرد و به فياض اجازه داد كه اين اعتبار را براي خود قائل شود كه امتياز سياسي فتح را به اسرائيل ببخشد.

* محمود عباس با حمايت از حسني مبارك خود را در وضعيت نامطلوبي قرار داده است

در خارج از مرز‌هاي فلسطين، به ويژه ميان اعراب و جهان اسلام، عباس و فياض خود را در موضع بسيار نامطلوبي قرار داده‌اند. فياض، عباس و همكاران ايشان همچون طيب عبدالرحيم، دبير كل سازمان آزادي بخش فلسطين، آشكارا از حسني مبارك، ديكتاتور مصر، حمايت مي‌كردند.

رهبري فلسطين نه‎تنها همان نگراني‌ها و تأسف اسرائيلي‌ها را كه ناشي از كناره گيري مبارك بود، ابراز كردند، بلكه به جهان عرب و مسلمان، يعني مردمي كه به حمايت از انقلاب مصر برخاسته‌اند، نشان دادند كه رهبراني هستند كه هيچ وجه مشتركي با اين مردم ندارند.
چرا كسي بايد از چنين رهبري براي مردم فلسطين حمايت كند؟ تنها چيزي كه در مورد ايشان مي‌توان گفت اين است كه اقدامات عباس و فياض ثابت كرد كه اين رهبري، رهبري است كه تنها مي‌تواند تصميمات نادرست را يكي پس از ديگري اتخاذ كرده و نتايجي نامطلوب فراهم آورد. همه ايشان بايد كناره گيري كرده مسئوليت ناكامي‌ها و شكست‌هاي خود را به‏عهده گيرند.

* محمود عباس استعفا ندهد توسط انقلاب مردم فلسطين كنار گذاشته مي‌شود

عباس و فياض متعلق به دوراني هستند كه تاريخ مصرف آن گذشته است. آنها بيش از اين نمي‌توانند نماينده آينده‌اي باشند كه جوانان فلسطيني در پي آن هستند. بلكه از نگاه ما ايشان همانند رژيم‌هاي فاسد و غيرقانوني عربي هستند كه اگر به طريق دموكراتيك كناره گيري نكنند از طريق يك انقلاب مردمي، كه چندي پيش از اين آغاز شده است، آنها را وادار به كناره گيري خواهند كرد.

انتهاي پيام/پ*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:51 ب.ظ

 
ابعاد جديدي از فساد اخلاقي بين كاركنان وزارت دفاع آمريكا

خبرگزاري فارس: انتشار ابعاد جديدي از فساد اخلاقي بين كاركنان وزارت دفاع آمريكا سبب به‌وجود آمدن جنجال جديدي درباره سلامت اخلاقي نيروهاي مسلح ارتش آمريكا شده است.

به گزارش خبرنگار ديپلماسي عمومي و جنگ نرم خبرگزاري فارس، انتشار ابعاد جديدي از فساد اخلاقي بين كاركنان وزارت دفاع آمريكا سبب به وجود آمدن جنجال جديدي درباره سلامت اخلاقي نيروهاي مسلح ارتش آمريكا شده است.

"اندرسون كوپر " خبرنگار خبرگزاري CNN با اشاره به ابعاد جديد اين رسوايي مي‌نويسد: دخالت تعداد زيادي از كارمندان و پيمانكاران وزارت دفاع آمريكا كه معتاد به خريد عكسهاي سوء استفاده جنسي از كودكان بودند، بار ديگر مورد توجه بازرسان قرار گرفته است.

تا كنون از 3500 نفر دراين باره تحقيق و بازجويي شده است كه مشخص شده است كه بخش قابل توجهي از اين افراد از اداره امنيت ملي و وزارت دفاع بودند.

در حالي كه وزارت دفاع تا كنون تعدادي از كارمندان رسمي مجرم را در اين خصوص شناسايي كرده است، سخنگوي وزارت دفاع تنها مي گويد، اتهام جدي نگرفتن تحقيقات از سوي اين وزارتخانه حقيقت ندارد.

انتهاي پيام/پ*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:51 ب.ظ

خيزش‌هاي مردمي منطقه؛ اتصال حلقه‌هاي زنجير مقاومت

خبرگزاري فارس: خيزش ملت‌هاي مسلمان در خاورميانه عليه رژيم‌هاي دست‏نشانده غرب علاوه بر هراسان كردن صهيونيست‌ها، به اتصال حلقه‌هاي زنجير گروه‌هاي مقاومت نيز منجر شده است.

به گزارش فارس به نقل از شبكه خبري "العالم "، "ايهود يعري " تحليلگر مسائل عربي كانال 2 تلويزيون رژيم صهيونيستي گفت: در مراسمي كه حزب الله لبنان به مناسبت بزرگداشت "عماد مغنيه " برگزار كرد، "احمد منصور " ملقب به "سامي شهاب " رئيس شبكه حزب الله در مصر كه در بند نظام حسني مبارك بود، حاضر شد.

يعري مدعي شد كه شهاب به‏دنبال تحولات اخير مصر از زندان گريخته و خود را به لبنان رسانده است.

وي با اشاره به اظهارات "سيد حسن نصرالله " دبير كل حزب الله لبنان مبني بر اينكه "طرح‌هاي آمريكا در منطقه در حال اضمحلال است "، گفت : پيش از اين، هنگام وقوع جنگ ناظران سياسي اين سؤال را مطرح مي‌كردند كه اسرائيل كدام منطقه عربي را تصرف خواهد كرد؟ اما در پي تحولات اخير منطقه، ناظران اين سؤال را مطرح مي‌كنند كه در صورت وقوع جنگ چه مناطقي از اسرائيل توسط محور مقاومت تصرف مي‌شود؟

ايهود يعري درباره واكنش سيد حسن نصرالله به حضور "بنيامين گانس " رئيس جديد ستاد مشترك ارتش و "ايهود باراك " وزير جنگ رژيم اسرائيل در مناطق شمالي سرزمين‌هاي اشغالي فلسطين گفت: نصرالله گفته است كه مسئولان مقاومت اسلامي لبنان در سالگرد شهادت سيد عباس موسوي و شهيد عماد مغنيه از رزمندگان مقاومت مي‌خواهند تا در صورت تعرض اسرائيل به لبنان، اين بار "الجليل اشغالي " را تحت سيطره خود درآورند.

كانال 2 تلويزيون رژيم صهيونيستي بخشي ديگر از سخنان دبيركل حزب الله لبنان را پخش كرد كه گفت: از آنجا كه خون عماد مغنيه هدر نمي‌رود به ژنرال‌هاي اسرائيلي هشدار مي‌دهم، هنگامي كه سرزمين هاي اشغالي را به قصد سفر به يكي از نقاط جهان ترك مي‌كنند، مراقب باشند سر خود را برباد ندهند.

"حسين رمال " نويسنده و تحليلگر مسايل سياسي جهان عرب در برنامه يك‌شنبه شب "از نگاه رسانه هاي اسرائيل " شبكه خبري العالم حضور يافت و درباره اين گزارش تلويزيون رژيم صهيونيستي گفت: سيد حسن نصرالله در حالي اين سخنان را ايراد كرد كه جهان اسلام و عرب شاهد تحولات شگرف سياسي است.

وي افزود: اين تحولات نه تنها همه معادلات سياسي را در منطقه برهم زد بلكه مواضع محور مقاومت را تحكيم كرد.

رمال گفت: تحولات اخير باعث شده است كه گروههاي مختلف مقاومت در جهان اسلام همچون حلقه هاي زنجير به هم متصل شوند و دايره تحركات آنها بعد ژئواستراتژيك پيدا كند.

اين تحليلگر مسائل سياسي با بيان اينكه تحولات ژئواستراتژيك به عمل آمده در منطقه با خواسته هاي ملت‌هاي مسلمان و غيور منطقه در حمايت از مقاومت همخواني دارد، تصريح كرد: تحولات اخير باعث شده است كه جايگاه مقاومت از موضع تدافعي به موضع تهاجمي تغيير يابد.

انتهاي پيام/++*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:52 ب.ظ

يك فعال اجتماعي اكوادوري در گفت‌وگو با فارس:
نوكري براي آمريكا و اسرائيل عامل اصلي سقوط رژيم مبارك شد

خبرگزاري فارس: يك فعال امور اجتماعي در كشور اكوادور با اشاره به تحولات به وقوع پيوسته در كشور مصر، نوكري "حسني مبارك " براي آمريكا و اسرائيل را عامل اصلي سقوط رژيم وي معرفي كرد.

"مريم چاوز "، فعال اجتماعي و امور زنان در كشور اكوادور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در منطقه آمريكاي لاتين، ضمن اعلام حمايت از تحولات انقلابي اخير در منطقه خاورميانه، خواستار مقاومت ملت مصر تا برپايي حكومتي اسلامي و انقلابي در اين كشور شد.

وي در اين خصوص گفت: همبستگي با ملت‌ها، مرز و عقيده و مليت نمي‌شناسد و ما به عنوان بخشي از جامعه زنان اكوادور وظيفه داريم در شرايط كنوني همبستگي خود را با ملت مصر ابراز نمائيم.

مريم چاوز افزود: حقوق اوليه انسان‌ها و حقوقي كه اسلام براي آحاد بشر قائل شده، كه همانا رعايت عدالت و برابري براي آنان است، هيچ‌گاه در حق ملت مسلمان مصر اعمال نشده است.

وي دليل اين بي‌عدالتي را وجود يك رژيم نوكر امپرياليسم در مصر دانست كه چند دهه در اين كشور مسلمان بر سركار بوده است.

چاوز در اين خصوص اضافه كرد: رويه اساسي دو رژيم صهيونيست و امپريالست اسرائيل و آمريكا مكيدن خون ملل مستضعف دنيا بوده و حمايت بي چون و چراي اين دو رژيم از حكومت "حسني مبارك " علت اصلي اعتراضات مردمي و در نهايت سقوط آن شد.

اين فعال اجتماعي اكوادوري با اشاره به نقش زنان در شكل‌گيري تحولات سياسي و اجتماعي در جوامع مختلف اظهار داشت: زنان مسلمان مصري به عنوان يكي از محورهاي اصلي تحولات اجتماعي در اين كشور وظيفه دارند در قبال اتفاقات موجود واكنش فعال‌تري نشان دهند.

وي در پايان افزود: ما به عنوان فعالان اجتماعي زن در اكوادور ضمن اعلام حمايت صريح از تحولات انقلابي شكل گرفته در كشور مسلمان مصر، به جامعه زنان اين كشور مژده مي‌دهيم كه پيروزي نزديك است و خواستار مشاركت هر چه بيشتر آنان تا برقراري يك حكومت اسلامي و انقلابي در اين كشور هستيم.

انتهاي پيام/ص

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:52 ب.ظ

يك مقام كانال سوئز:
ناوهاي ايراني امروز وارد كانال سوئز شده‌اند

خبرگزاري فارس: يك مقام كانال سوئز اعلام كرد ناوهاي ايران امروز سه شنبه وارد كانال سوئز شده‌اند.

به گزارش فارس، يك مقام كانال سوئز به خبرگزاري رويترز گفت كه دو ناو ايراني امروز سه شنبه وارد اين كانال شده و به سمت درياي مديترانه در حال حركت هستند.

اين مقام كانال سوءز به رويترز گفت: اين ناوها ساعت 5:45 صبح وارد كانال سوئز شده‌اند.

پيش از اين منابع خبري اعلام كرده بودند كه اين ناوها وارد كانال سوئز شده‌اند.

اخبار ورود ناوهاي ايراني به كانال سوئز باعث نگراني مقامات رژيم صهيونيستي شده است و بر همين اساس ترس خود از تغيير معادلات منطقه‌اي را به صورت‌هاي گوناگون ابراز كرده‌اند.

محافل نظامي رژيم صهيونيستي نيز كه از اعزام ناوهاي ايراني به آب‌هاي آزاد بشدت نگران شده‌اند، اهدافي را از جمله تضعيف هيمنه نظامي آمريكا بر خليج فارس و منطقه براي اين اقدام ايران برشمرده‌اند.

انتهاي پيام/ص

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:52 ب.ظ

بخاطر اظهارنظر در مورد كوريل؛
روسيه سفير آمريكا را به وزارت خارجه فراخواند

خبرگزاري فارس: سفير آمريكا در مسكو به وزارت امور خارجه روسيه احضار شد تا در مورد حمايت از ادعاي ارضي ژاپن نسبت به جزاير كوريل جنوبي توضيح داده و مواضع اصولي و غيرقابل تغيير روسيه به وي گوشزد شود.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «نووستي»، "جان بايرلي " سفير آمريكا در مسكو روز دوشنبه به وزارت امور خارجه روسيه احضار شده و با "آلكسي بارادوكين " معاون وزير خارجه اين كشور ديدار و گفت‌وگو كرد.

در اين ملاقات مواضع اصولي مقامات مسكو در خصوص حق حاكميت بر چهار جزيره جنوبي در مجمع الجزاير كوريل به مقامات بلندپايه ديپلماتيك آمريكايي گوشزد شد.

در بيانيه‌اي كه وزارت امور خارجه روسيه در اين رابطه منتشر كرد، آمده است: در جريان ديدار معاون وزير خارجه با سفير آمريكا، توجه طرف آمريكايي به اظهارات اخير سخنگوي رسمي وزارت امور خارجه آمريكا و همچنين سفارت اين كشور در مسكو جلب شد كه طي آن از ادعاي ارضي ژاپن نسبت به جزاير كوريل جنوبي كه به روسيه تعلق دارد، حمايت شده بود.

بر اساس اطلاعات اين سند، در اين ملاقات بر مواضع اصولي و غيرقابل تغيير فدراسيون روسيه در خصوص حق حاكميت بر چهار جزيره جنوبي مجمع الجزاير كوريل تاكيد شد.

مقامات آمريكايي اخيرا از ادعاي ارضي ژاپن نسبت به روسيه حمايت آشكار كردند. طرف آمريكايي اعلام كرده كه حاضر است حق حاكميت ژاپن بر چهار جزيره جنوبي كوريل را به رسميت بشناسد. اين مسئله سئوالاتي را براي مقامات وزارت امور خارجه روسيه بوجود آورد كه سفير آمريكا در مسكو بايد به آنها پاسخ مي‌داد.

انتهاي پيام/ص

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:52 ب.ظ

در محكوميت قتل عام مردم ليبي؛
قرضاوي: خون قذافي مباح است

خبرگزاري فارس: رئيس اتحاديه بين‌المللي علماي اسلام با صدور فتوايي ريختن خون معمر قذافي ديكتاتور ليبي را به دليل قتل عام مردم كشورش مباح اعلام كرد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري الجزيره، «شيخ يوسف قرضاوي» با محكوم كردن قتل عام مردم بي‌دفاع ليبي توسط رژيم اين كشور با صدور فتوايي خون "معمر قذافي " را به دليل كشتن مردم، به وسيله مزدوران بيگانه و بمباران هوايي مباح اعلام كرد.

قرضاوي روز گذشته در گفت‌وگو با شبكه الجزيره از فرمانده‌هان و افسران و سربازان ارتش ليبي خواست به اوامر و دستورات قذافي مبني بر كشتار و قتل عام هموطنانشان تن ندهند، چه در غير اين صورت مرتكب عمل حرام و معصيت شده‌اند.

وي در ادامه افزود: من از همين جا فتواي كشتن قذافي را مي‌دهم و هر سرباز و افسر يا كسي كه مي‌تواند به سوي او نشانه گيري كند، دست به اين اقدام بزند تا ملت ليبي را شر اين مرد ديوانه و مجنون و ظلم و ستمش نجات دهد.

قرضاوي با اشاره به اين كه قذافي فردي رواني و مجنون است، خطاب به وي گفت: اگر تو همانگونه كه خود را خطاب مي‌كني، پدر اين ملت هستي، آيا پدري را مي‌تواني بيابي كه فرزندان خود را اين گونه قتل عام كند و به خاك و خون بكشد.

وي تاكيد كرد: حتي رژيم صهيونيستي نيز هنگام حمله به نوار غزه مرتكب چنين جناياتي نشد.

رئيس اتحاديه بين المللي علماي اسلام "سيف الاسلام قذافي " فرزند قذافي را يكي از شمشيرهاي جاهليت ناميد كه با سخنان خود مي‌خواهد ميان ملت ليبي تفرقه بيافكند.

وي از ارتش ليبي خواست بسان ارتش‌هاي دو كشور مصر و تونس از اوامر و دستورات فرمانده‌هان خود مبني بر كشتار مردم بي‌گناه سربازنند و به مردم ملحق شوند.

قرضاوي در ادامه خطاب به مردم ليبي ضمن دعوت آنها به پيشيه كردن صبر و بردباري از آنها خواست به جانفشاني‌ها خود را تحقق آزادي و رهايي ادامه دهند.

هم چنين از ملت تونس و مصر و رژيم‌ها و دولت‌هاي عربي و اتحاديه عرب و سازمان كنفرانس اسلامي و اتحاديه آفريقا و سازمان ملل متحد خواست در برابر جنايات قذافي سكوت نكنند.

انتهاي پيام/.++

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:52 ب.ظ

براي جذب مردم و فرهنگ‌هاي مختلف صورت مي‌گيرد
اعزام ستاره‌هاي ورزشي آمريكا به دانشگاهها و مناطق فقيرنشين دنيا

خبرگزاري فارس: كاخ سفيد در چارچوب طرح "ديپلماسي قدرت هوشمند " كارواني از ستاره‌هاي بسكتبال خود را براي جذب مردم و فرهنگ‌هاي مختلف به چندين كشور اعزام مي‌كند.

به گزارش فارس، دولت "باراك اوباما " به تازگي دو قرارداد جديد با انجمن ملي بسكتبال امضا كرده است؛ اينكه چنين اقدامي تا چه حد به علاقمندي اوباما به ورزش بسكتبال مربوط مي‌شود، همچنان نامعلوم است.

برخي آن را مربوط به ديپلماسي وزارت خارجه مي‌دانند و برخي ديگر آن را به امنيت ملي مرتبط مي‌سازند.

شوراي روابط فرهنگي و آموزشي وزارت خارجه آمريكا و ليگ برتر بسكتبال آمريكا (ان‌بي‌اي)، اجراي يك برنامه "كاروان ورزشي " را اعلام كرده‌اند كه از 22 فوريه تا 2 مارس اردويي را در هند برگزار مي‌كند.

"جرج گروين "، از بسكتباليست‌هاي مشهور ـ كه با عنوان "مرد يخي " ميان هواداران خود شناخته مي‌شود ـ به همراه "كيتي اسميت "، بسكتباليست مشهور زن، از بمبئي و دهلي‌نو ديدار كرده و با جوانان هندي به برگزاري يك اردوي بسكتبال اقدام خواهند كرد. اين دو همچنين با دانشجويان دانشگاه‌هاي اين دو شهر ملاقات كرده و در مناسبت‌هاي محلي در محله‌هاي فقيرنشين شركت خواهند كرد.

وزارت خارجه اعلام كرد: كاروان‌هاي ديپلماسي ورزشي، در راستاي طرح "ديپلماسي قدرت هوشمند " كه توسط هيلاري كلينتون، وزير امور خارجه مطرح شد، شكل گرفته‌اند. اين طرح به‌كارگيري طيف گسترده‌اي از ابزار‌هاي ديپلماتيك را شامل مي‌شود ـ كه در مورد بازي بسكتبال مد نظر است ـ تا از اين طريق توجه مردم جلب شده و تفاهم بيشتري ميان مردم و فرهنگ‌هاي مختلف ايجاد شود.

علاوه بر فعاليت‌هاي مذكور در هند، بازيكنان فعلي و پيشين ليگ برتر بسكتبال زنان و مردان آمريكا، در جمهوري دومنيكن، هائيتي، اردن، جمهوري كنگو، ازبكستان و ونزوئلا، برنامه‌هاي مشابهي را در سال 2011 برگزار خواهند كرد. فهرست كامل اسامي اين بازيكنان در آينده نزديك منتشر خواهد شد.

اعلان خبر مذكور درست يك روز پس از آن صورت گرفت كه وزارت امنيت داخلي آمريكا اعلام كرد كه ليگ برتر بسكتبال يكي از جديد‌ترين همكاران اين سازمان در هوشيارسازي هرچه بيشتر مردم است.
جانت ناپوليتانو، وزير امنيت داخلي اظهار داشت: هر يك از شهروندان نقشي مهم در معرفي و گزارش فعاليت‌ها و تهديد‌هاي مشكوك ايفا مي‌كنند. همكاري ما با ان‌بي‌اي و وارد كردن برنامه "اگر چيزي ديديد، چيزي بگوييد " به رويداد‌هاي حرفه‌اي بسكتبال در سراسر كشور، به منزله تلاشي جدي در جهت تأمين امنيت بازيگران، كارمندان و هواداران اين مسابقات است. "

از جمله ديگر همكاران وزارت امنيت داخلي در اين راستا مي‌توان از ليگ ملي فوتبال، شركت‌هاي تجاري خصوصي و دولتي و محلي نام برد.

انتهاي پيام/ص*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

مهم‌ترين عناوين روزنامه‌هاي امروز روسيه؛
قاره آفريقا مي‌خواهد آزادي خود را بدست آورد

خبرگزاري فارس: اميدواري اوكراين به توسعه همكاري‌هاي نظامي با روسيه، افزايش ناآرامي‌ها در گرجستان و آغاز خروج كاركنان شركت‌هاي روسي فعال در ليبي از اين كشور، از مهم‌ترين عناوين روزنامه‌هاي امروز صبح روسيه هستند.

به گزارش فارس، مهم‌ترين عناوين روزنامه‌هاي چاپ مسكو به شرح زير است:

كامرسانت:
-رژيم قذافي جلوي چشم جهان در حال از هم پاشيدن است
-ولاديمير ژيرينوفسكي در مسكو منتظر معمر قذافي است
-حزب آنگلا مركل در انتخابات هامبورگ شكست سنگيني خورد
-شركت گازپروم و شركت راه آهن دولتي روسيه كاركنان خود را از ليبي خارج مي‌كنند

نيزاويسيمايا گازيه تا:
-قاره آفريقا مي‌خواهد آزادي خود را بدست آورد
-انتخابات زمستاني در آلمان با شكست براي مركل آغاز شد
-زندگي بدون سرويس‌هاي اطلاعاتي-امنيتي در ژاپن ديگر به پايان رسيد
-اوكراين به همكاري با روسيه در خصوص صنايع نظامي اميدوار است

راسيسكايا گازيه تا:
-پريماكوف از رياست اتاق صنايع و بازرگاني روسيه استعفاء داد
-اوضاع در ليبي هر ساعت وخيم‌تر مي‌شود، اعتراضات جهاني آغاز شد
-ميدويديف به نظاميان روسي وعده افزايش حقوق تا سال 2012 را داد
-دادستاني كل اوكراين تحقيق در مورد پرونده قضايي يوليا تيموشنكو را پايان داد

گازيه تا:
-جنگنده‌هاي نيروي هوايي ليبي در تفليس به طرف مردم تيراندازي كردند
-ژاپن سازمان سياي خاص خود را بوجود خواهد آورد
-ميدويديف با افسران نظامي و همسران آنها ديدار كرد
-يوگني پريماكوف از سمت خويش استعفاء داد

نووي يه ايزوستيا:
-انقلاب‌هاي مردمي در خاورميانه باعث وحشت ديكتاتورهاي جهان شد
-ناآرامي‌ها در گرجستان در حال افزايش است
-اخبار رسيده از ليبي گوياي افزايش قربانيان تيراندازي ارتش به مردم است
-براي تقويت امنيت امكان عمومي دولت روسيه دستورات جديدي صادر كرد

وزگلاد:
-ارزيابي رئيس موسسه خاورميانه در روسيه از روند اوضاع در جهان عرب
-تعداد قربانيان در ليبي به صدها تن رسيده و قذافي احتمالا كشور را ترك كرده است
-شركت‌هاي روسي فعاليت خود در ليبي را متوقف و شروع به خارج كردن كاركنان خود از اين كشور كردند
-ارگان‌هاي انتظامي روسيه نسبت به وقوع حملات تروريستي جديد در كشور هشدار دادند

انتهاي پيام/ص

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

ضمن تاكيد بر ضرورت تشكيل دولت موقت وحدت ملي؛
علماي يمن: تعرض به تظاهرات‌كنندگان حرام است

خبرگزاري فارس: علماي يمن روز گذشته با تاكيد بر تشكيل دولت موقت وحدت ملي كه بر اجراي انتخابات آزاد نظارت داشته باشد، با صدور فتوايي هرگونه تعرض و تجاوز به تظاهر‌ات‌كنندگان يمني را تحريم كردند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي "القدس العربي "، علماي يمن به رهبري شيخ "عبد المجيد الزنداني " با اشاره به اين كه تظاهرات مسالمت‌آميز يكي از اشكال امر به معروف و نهي از منكر است، بر حمايت خود از برپايي اين‌گونه تظاهرات تاكيد كردند.

جمعيت علماي يمن كه تمام علماي اين كشور را دربردارد، به همين مناسبت با انتشار بيانيه‌اي اعلام كرد: هرگونه ضرب‌و‌شتم يا قتل و كشتن تظاهرات‌كنندگان جنايتي عمدي تلقي شده و مستوجب مجازات و عملي حرام است.

اين جمعيت تعرض و تجاوز تظاهرات‌كنندگان به نيروهاي امنيتي و قتل و كشتن آنها را نيز تحريم نمود.

جمعيت علماي يمن هم‌چنين خواستار برگزاري كنفرانسي ملي با مشاركت تمام نيروهاي سياسي و اجتماعي يمني و دستيابي راهكاري مشترك براي پايان دادن به مشكلات موجود و تشكيل دولت موقت اتفاق ملي با حضور افراد شايسته و با لياقت شد.

اين علما مهمترين وظيفه دولت را نظارت بر برگزاري انتخابات پاك و آزاد و امن و اتخاذ تصميمات لازم جهت تضمين برگزاري چنين انتخاباتي دانستند.

اين جمعيت هم‌چنين با استناد به درخواست صدها قاضي يمني خواستار اصلاح سيستم قضايي كشور و انتخاب آزاد اعضاي شوراي عالي قضات يمن شدند.

انتهاي پيام/++

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

جهت بررسي اوضاع ليبي؛
شوراي امنيت پشت در‌هاي بسته تشكيل جلسه مي‌دهد

خبرگزاي فارس: منابع آگاه دپيلماتيك خبر دادند كه شوراي امنيت سازمان ملل متحد امروز (سه شنبه) جهت بررسي اوضاع ليبي پشت درهاي بسته تشكيل جلسه خواهد داد.

به گزارش فارس به نقل از العالم، منابع آگاه دپيلماتيك خبر دادند كه شوراي امنيت سازمان ملل متحد امروز (سه شنبه) جهت بررسي اوضاع ليبي پشت درهاي بسته تشكيل جلسه خواهد داد.

اين جلسه به درخواست "ايراهيم دباشي " معاون سفير ليبي در سازمان ملل متحد ساعت 9 صبح به وقت نيويورك 14 بعد از ظهر به وقت گرينويچ برگزار مي‌شود.

دباشي و ديگر اعضاي هيئت ديپلماتيك ليبي در سازمان ملل متحد روز گذشته اعلام كردند: در اعتراض به كشتار مردم ليبي توسط رژيم قذافي به صفوف معترضين خواهند پيوست و با آنها اعلام همبستگي كردند.

انتهاي پيام/ص

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

افسران ارتش ليبي كودتا عليه قذافي را خواستار شدند

خبرگزاري فارس: در پي قتل عام مردم ليبي گروهي از افسران ارتش اين كشور با تاكيد بر انجام كودتاي نظامي خواستار سرنگون نمودن معمر قذافي شدند.

به گزارش فارس به نقل از القدس العربي،‌ گروهي از افسران ارتش ليبي با انتشار بيانيه‌اي ضمن اين كه پيوستن خود به مردم اين كشور را اعلام كردند، خواستار كودتاي نظامي و كمك به ايشان جهت براندازي رژيم معمر قزافي شدند.

منابع خبري تاكيد كردند: روز گذشته تعدادي از افسران، ارتش ليبي را به برپايي تظاهرات در طرابلس تشويق كردند.

روز گذشته شهرهاي مختلف ليبي شاهد حوادث خونيني بود و رژيم قذافي با استفاده از مزدوران بيگانه و هواپيماهاي ارتش مردم معترض اين كشور را به رگبار گلوله بست، وسعت و ددمنشي حادثه بحدي بود كه بسياري از كشورهاي جهان اين اقدام قذافي را محكوم كردند و شيخ يوسف قرضاوي رئيس اتخاديه علماي اسلام نيز فتواي قتل قذافي و مباح بودن خون وي را صادر و او را فردي ديوانه خطاب كرد.

در واكنش به قتل عام شب گذشته معترضين ليبيايي گروهي از مقامات و مسئولان ليبي از جمله وزير داخلي و وزير دادگستري و وزير مهاجران و امور پناهندگان اين كشور و سفراي ليبي در برخي از كشورها مانند چين نيز از مقام خود استعفا دادند.

انتهاي پيام/ص

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

بمباران مردم ليبي با جنگنده‌هاي قذافي ادامه دارد

خبرگزاري فارس: رئيس جمهوري ليبي كه رئيس اتحاديه علماي مسلمين وي را ديوانه خواند، همچنان با حمله جنگنده‌ها به مردم كشور خود، به بمباران مردم ليبي ادامه مي‌دهد.

به گزارش فارس، شاهدان عيني اعلام كردند كه جنگنده‌هاي ارتش ليبي همچنان به دستور معمر القذافي به بمباران برخي مناطق طرابلس ادامه مي‌دهند.

الجزيره به نقل از شاهدان عيني افزود: تاكنون چنين صحنه‌هاي فاجعه‌باري مشاهده نشده است. همچنين مزدوران خارجي قذافي همچنان به شليك به مردم طرابلس ادامه مي‌دهند.

شاهدان عيني با بيان اينكه طرابلس اكنون محاصره است، تصريح كردند كه مزدوران خارجي قذافي سوار بر خودروهاي ضدگلوله در خيابان‌ها گشت مي‌زنند و خودسرانه مردم و حتي نيروهاي امدادي را با گلوله مي‌زنند.

خبرگزاري فرانسه نيز گزارش كرد كه كشتار مردم در دو محله «فشلوم» و «تاجوراء» روي داده است. شاهدان عيني به اين خبرگزاري اعلام كردند كه اجساد كشته‌شدگان روي زمين رها شده است.

بنا بر گزارش‌هاي خبري، در بمباران مناطقي در طرابلس تاكنون بيش از 250 نفر از مردم كشته شده‌اند كه با كشته‌هاي روزهاي گذشته اين آمار به بيش از 530 كشته رسيده است.

شيخ يوسف قرضاوي رئيس اتحاديه علماي مسلمين با ديوانه خواندن قذافي به دليل كشتن مردم، فتوا داد كه ريختن خون قذافي مباح است.

انتهاي پيام/.*

اخبارمرتبط :
amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
سه شنبه 3 اسفند 1389  06:54 ب.ظ

كشورهاي جهان و مجامع بين‌المللي خواستار پايان دادن به كشتار‌ها شدند
محكوميت گسترده قتل عام مردم ليبي از سوي جهانيان

خبرگزاري فارس: بسياري از كشورهاي جهان و بسياري از سازمان‌ها و مؤسسات بين‌المللي از جمله سازمان ملل متحد با محكوم كردن رژيم ليبي در سركوب معترضين اين كشور خواهان پايان دادن به اين كشتارها شدند.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، سازمان ملل متحد و اتحاديه اروپا با انتشار بيانيه‌هاي جداگانه‌اي سركوب شديد و وحشيانه مردم ليبي را محكوم كردند.

بان كي مون دبير كل سازمان ملل متحد از قذافي خواست كشتار مردم بي‌دفاع ليبي را هرچه سريع‌تر متوقف كند.

در بروكسل نيز اتحاديه اروپا متشكل از 27 كشور اروپايي، سركوب تظاهر كنندگان ليبيايي را محكوم كرد و با انتشار بيانيه‌اي خواستار پايان دادن فوري به اين خشونت‌ها شد.

"الكساندر استاپ " وزير خارجه فنلاند جداي از محكوميت اين كشتارها خواستار درنظر گرفتن مجازات‌هايي عليه قذافي و خانواده‌اش شد.
اما وزير ان خارجه روسيه و تركيه به اين اكتفا كردند كه از طرف‌هاي معترض و دولت ليبي بخواهند براي جلوگيري از كشتار مردم و ادامه اين گونه خشونت‌ها به دنبال يافتن راه‌حل‌هاي مسالمت آميز باشند.

همچنين كانادا به شدت سركوب معترضين ليبيايي و قتل عام آنها را محكوم كرد و سرانجام اينكه كاخ سفيد پس از به خاك و خون كشيده شدن صدها شهروند ليبيايي در اظهار نظري به اين اكتفا كرد كه بگويد: در حال بررسي واكنش مناسب در برابر حوادث جاري در ليبي است.

اما آخرين خبرهاي رسيده از ليبي حكايت از آن دارد كه بيش از 250 تن درپي گلوله باران شهر طرابلس كشته شدند.
24 سازمان بين المللي مدافع حقوق بشر نيز با انتشار بيانيه مشتركي از سازمان ملل خواستار دخالت فوري براي پايان دادن به خشونت‌ها و قتل عام‌ها در ليبي شدند.

خبرگزاري رويترز به نقل از وزير خارجه انگليس نيز اعلام كرد: اطلاعاتي در دست است كه نشان مي‌دهد معمر قذافي در ونزوئلا به‌سر مي‌برد.
هم اكنون هرگونه اعتراض در شهر طرابلس به شدت سركوب مي‌شود و تمام ارتباطات اين شهر با دنياي خارج قطع شده است.

قبيله‌هاي آمازيگ در كوه‌هاي غربي در غرب ليبي و شهر "زواره " همبستگي با معترضين ليبي و پيوستن خود را به انقلاب مردم ليبي اعلام كرده‌اند.

انتهاي پيام/ز*

اخبارمرتبط :
amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها