عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تقاضا براي ايجاد 2200 مگاوات نيروگاه مولد پراكنده در خوزستان

تقاضا براي ايجاد 2200 مگاوات نيروگاه مولد پراكنده در خوزستان
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:20 ب.ظ

مدير‌عامل برق منطقه‌اي خوزستان خبر داد:
تقاضا براي ايجاد 2200 مگاوات نيروگاه مولد پراكنده در خوزستان

خبرگزاري فارس: مدير عامل شركت برق منطقه‌اي خوزستان از وجود تقاضاي بخش خصوصي براي ايجاد 2هزار و 200 مگاوات در قالب نيروگاه‌‌هاي مولد پراكنده و كوچك مقياس خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز، مسعود معين‌پور ظهر امروز در دومين كنفرانس سراسري اصلاح الگوي مصرف انرژي الكتريكي ايجاد نيروگاه‌هاي مولد پراكنده را يكي از برنامه‌هاي در دستور كار وزارت نيرو عنوان كرد و افزود: وزارت نيرو ايجاد 3 هزار مگاوات نيروگاه مولد پراكنده را در دست اجرا دارد كه براي 2 هزار و 200 مگاوات آن در خوزستان متقاضي وجود دارد.
وي تصريح كرد: در شرايط فعلي يكي از مهم‌ترين رويكردهاي صنعت برق كشور سياست گسترش توليدكنندگان غيردولتي به ويژه ايجاد مولدهاي مقياس كوچك برق در كشور است كه در همين راستا تقاضاي متقاضيان بخش خصوصي در خوزستان در حال بررسي و مذاكره است.
رئيس هيئت مديره شركت برق منطقه‌اي خوزستان با بيان اينكه خوزستان از نظر ظرفيت نصب نيروگاهي در كشور رتبه نخست را دارد، خاطرنشان كرد: از كل ظرفيت 60 هزار مگاواتي كشور، 18 درصد آن در خوزستان نصب است.
معين‌پور با اشاره به اينكه خوزستان با 15 درصد مصرف برق، دومين استان بعد از تهران از نظر شاخص مصرف انرژي الكتريكي است، گفت: حجم بالاي مصرف در خوزستان نه در بخش خانگي بلكه به دليل صنايع مختلفي همچون فولاد، واحدهاي مجتمع نيشكر و صنايع جانبي، پتروشيمي‌ها، صنايع نفت و گاز و ... است.
وي افزود: در حال حاضر بيش از يكهزار و 500 مگاوات درخواست متقاضي برق صنعتي در شركت برق منطقه‌اي خوزستان در حال بررسي و مطالعه است.
اين عضو ستاد خشكسالي خوزستان به وضعيت استان از نظر اتلاف انرژي و رتبه اول در اين بخش در سال‌هاي گذشته اشاره كرد و گفت: خوشبختانه با همت مسئولان و همراهي مردم تهديد خشكسالي سال 87 به فرصت تبديل شد و با جمع‌آوري انشعابات غيرمجاز و بهينه‌سازي و اصلاحات انجام شده در شبكه توزيع تلفات 37 تا 40 درصدي برق در خوزستان به 20 درصد كاهش يافت.
معين‌پور همكاري صنايع در كنترل و مديريت مصرف برق را يادآور شد و افزود: با همكاري صنايع در ماه‌هاي گرم سال شاهد بوديم كه واحدهاي صنعتي منتفع شدند و ميليون‌ها و شايد ميلياردها تومان پاداش مديريت مصرف گرفتند.
مدير عامل شركت برق منطقه‌اي خوزستان به ارتباط صنعت و دانشگاه در حوزه برق اشاره كرد و گفت: در زمينه انرژي‌هاي نو دو قرارداد با دانشگاه شهيد چمران اهواز در حال اجرا است كه موضوع آنها توليد نيروگاه‌هاي بادي و ساخت پانل‌هاي خورشيدي با طرح جديد است كه اميدواريم هر چه زودتر نتايج اين تحقيقات مشخص شده و عملياتي شوند.
انتهاي پيام/ل20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها